برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۹۳۴۰
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۶
فرمانده ناجا در بازدید از مرز شلمچه گفت: زائران اربعین هنگام مراجعه به مرز، گذرنامه‌های معتبر به همراه داشته باشند و با پلیس ایران و پلیس کشور عراق همکاری کنند.
ایسنا:  سردار حسین اشتری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از مرز شلمچه و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه تردد زائران اربعین در مرز شلمچه به خوبی در حال انجام است؛ وضعیت تردد روان است و خدماتی که از طریق مردم به زائران ارائه می‌شود خوب است.
 
وی افزود: سازمان‌های مسئول نیز در مرز حضور دارند و همچنین در گیت‌ها، خروج زائران با سرعت خوبی در حال انجام است.
 
اشتری ادامه داد: مردم همکاری خوبی با نیروی انتظامی داشته‌اند. درخواست ما این است که همه زائران حتما گذرنامه‌های معتبر به همراه داشته باشند، ویزای خود را در مبدا و از شرکت‌هایی که از قبل سازمان حج و زیارت امور خارجه و کنسول‌گری عراق اعلام کرده‌اند، تهیه کنند.
 
وی عنوان کرد: همچنین زائران هنگامی که به مرز می‌رسند، مدارک لازم را حتما به همراه داشته باشند تا در مرز توقفی نداشته باشند و بتوانند از مرز خارج شوند و به زیارت برسند.
 
فرمانده ناجا در خصوص تعیین مرز شلمچه برای خروج اتباع خارجی در ایام اربعین گفت: اتباع خارجی نیز همانند دیگر زائران باید با روادید معتبر به مرز مراجعه کنند و گذرنامه همراه داشته باشند. مسئولان پایانه‌های مرزی وضعیت اتباع خارجی را مشخص کرده‌اند و کشور عراق هم اعلام کرده که این اتباع باید ویزای خود را در کشور مبدا اخذ کنند. البته رایزنی‌هایی نیز با پلیس عراق و مسئولان وزارت کشور و وزارت خارجه این کشور داریم و سعی می‌کنیم که بخشی از مشکلات اتباع خارجی در هنگام خروج حل شود، ولی آن چه مسلم است این که اتباع خارجی حتما باید ویزا و گذرنامه معتبر داشته باشند.
 
وی در خصوص آخرین تدابیر پلیس برای کنترل راه‌های منتهی به مرز در جهت سرعت بخشیدن به روند خروج زائران، اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌هایی که از قبل انجام شده است، از شهرهای مبدا که زائران حرکت می‌کنند تا رسیدن به مقصد و در بین راه، پلیس راه و پلیس راهنمایی و رانندگی حضور دارند و زائران را راهنمایی می‌کنند. زائران نیز لازم است حتما با پلیس همراهی و همکاری داشته باشند.
 
اشتری گفت: خوشبختانه تاکنون مشکل خاصی در مسیر زائران نداشته‌ایم. به آن دسته از زائرانی که با خودرو شخصی به مرز می‌آیند، توصیه می‌شود که با خستگی رانندگی نکنند و نکات راهنمایی و رانندگی را رعایت کرده و خودروهای خود را در مکان‌هایی که از قبل مشخص شده، پارک کنند.
 
فرمانده ناجا افزود: برای آن دسته از زائران نیز که به صورت جمعی سفر می‌کنند، مسیرها و محل پارک اتوبوس‌ها و پیاده شدن زائران مشخص شده است.
 
وی گفت: با همکاری که زائران در این سوی مرز دارند و همچنین با همکاری که در آن سوی مرز با پلیس عراق خواهند داشت، مشکلی در تردد زائران اربعین نخواهیم داشت.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها