برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۹۰۰۰
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۷
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در حال حاضر چیزی به عنوان تبلت دانش آموزی سراسری که قابل توصیه به مدارس باشد در آموزش و پرورش نداریم، گفت: متاسفانه مد شده است هر کس بخواهد تبلت‌هایش را با شمارگان بالا به فروش برساند نام "تبلت دانش آموزی" را بر محصولاتش می‌گذارد.
حمیدرضا کفاش در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه همچنان بر اساس مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش، ورود تلفن همراه به مدارس ممنوع است، درباره تبلیغاتی مبنی بر فروش تبلت‌های دانش آموزی اظهار کرد‌: اکنون شرکت‌ها مشغول کار بر روی تلفن‌های همراه دانش آموزی هستند که باید به ما عرضه کنند و چنانچه شرایط و استانداردهای لازم را داشته باشند با آن‌ها همکاری می‌کنیم.
 
وی افزود: اما درباره تبلت‌های دانش آموزی باید گفت که اکنون مد شده است هر کس بخواهد تبلت‌هایش را با شمارگان بالا به فروش برساند نام "تبلت دانش آموزی" را بر محصولاتش می‌گذارد.
 
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه تبلت دانش آموزی باید از استانداردهایی برخوردار باشد، گفت: این استانداردها را باید مرکز فناوری اطلاعات آموزش و پرورش مشخص کند. محتوای تبلت‌ها هم باید توسط سازمان پژوهش تایید شود تا قابل استفاده برای دانش‌آموزان باشد.
 
کفاش ادامه داد: در غیر اینصورت اقلامی با عنوان تبلت دانش آموزی اجازه ورود به مدارس را ندارند. در واقع اکنون چیزی به عنوان تبلت دانش آموزی سراسری که قابل توصیه به مدارس باشد در آموزش و پرورش نداریم، اما جهت‌گیری ما بهره‌گیری از تکنولوژی‌های فناورانه است.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: