برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۸۹۳۳
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۴
کتابی با نام «نقش جنگ بر سینمای غیر جنگی ایران» به قلم یاسمن خلیلی‌فرد از سوی نشر «بدون» روانه بازار نشر می‌شود.
یاسمن خلیلی‌فرد به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: کتابی با نام «نقش جنگ بر سینمای غیرجنگی ایران» نوشته‌ام که قرار است تا پایان پاییز امسال از سوی نشر «بدون» منتشر شود.

وی درباره محتوای این اثر توضیح داد: این کتاب در واقع پایان‌نامه دوره کارشناسی ارشدم با همین موضوع است که زیر نظر  دکتر شهاب‌الدین عادل به انجام رسانده‌ام. من در این کتاب طی چهار فصل فیلم‌های سینمایی را از لحاظ اجتماعی و با دیدگاه روانشناسانه بررسی کرده‌ام و در پایان نتیجه‌گیری ارائه دادم.

خلیلی‌فرد از آثار سینمایی چون «آژانس شیشه‌ای»، «شیار 143»، «کیمیا» و «گیلانه» به عنوان شماری از آثار یاد کرد که برای تحلیل از آن‌ها بهره برده است، سپس افزود: من با بررسی این آثار کوشیدم تا پیشنهاد‌هایی هم در رفع کمبود‌های سینمای جنگ ایران ارائه دهم تا این سینما بتواند کمکی برای رفع معضلات جنگ بر جامعه و اشخاص داشته باشد.

وی همچنین درباره رمان تازه‌نشر خود با عنوان «یادت نرود که ...» گفت: این کتاب را درباره‌ مرد میانسالی به نام کیوان کامیاب نوشته‌ام که پس از 15 سال از پاریس به ایران برمی‌گردد. او در این سفر با شخصیت‌هایی مواجه می‌شود که پیش‌تر کنارشان گذاشته بود یا آن‌ها کنارش گذاشته بودند. مهم‌ترین این افراد، شخصیتی به نام «فروغ شکیبا» است. او زنی است که کیوان سال‌ها عاشقانه دوستش داشت اما فروغ همواره او را پس زده است. داستان از زبان راوی دانای کل روایت می‌شود و علاوه بر زندگیِ کیوان، به زندگی دیگر انسان‌های تأثیرگذار در زندگی او نیز سرک می‌کشد و روابط آن‌ها را شرح می‌دهد.

به گفته خلیلی‌فرد، این رمان اکنون در کتابفروشی‌‌های تهران از جمله فروشگاه‌‌های شهر کتاب‌ها، تمام فروشگاه‌های چشمه و فروشگاه‌های بیدگل و مولی توزیع شده است.

یاسمن خلیلی‌فرد، متولد 1369 است که داستان‌هایش در دوران کودکی در مجله‌ سروش به چاپ می‌رسید. وی از دانش‌آموختگان رشته سینماست و کارشناسی ارشد خود را از دانشکده سینما-تئاتر دانشگاه هنر تهران دریافت کرده است.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: