برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۸۸۳۱
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۲
وزیربهداشت با انتقاد از عملکرد بیمه ها درپرداخت نشدن به موقع مطالبات بیمارستانها از برگزاری جلسه ای فردا باحضور معاون اول رئیس جمهور،سخنگوی دولت و وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی برای رسیدگی به موضوع بیمه ها خبر داد.
سید حسن هاشمی به موضوع مطالبات از بیمه ها اشاره کرد و از برگزاری جلسه ای در روز شنبه با حضور جهانگیری معاون اول رییس جمهور ، نوبخت سخنگوی دولت و وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برای تصمیم گیری درباره بیمه ها خبر داد.

وی گفت: برخی به اشتباه تصور می کنند که با اجرای طرح تحول سلامت، هزینه ها افزایش پیدا کرده است در حالی که چنین نیست . بعضی از دانشگاه ها از جمله دانشگاه علوم پزشکی تهران هزینه های خود را نسبت به سال ۹۲ و قبل از اجرای طرح تحول سلامت محاسبه و مقایسه کرده اند و چنین برداشتی اشتباه است.

وزیر بهداشت گفت: زمانی که کتاب تعرفه سلامت را با کمک کارشناسان و صاحبنظران تهیه کردیم، هزینه ای که کارشناسان بیمه برآورد کردند مورد قبول بیمه های تامین اجتماعی و بیمه سلامت ایرانیان قرار گرفت و هر دو این صندوق ها متعهد به تامین هزینه های آن شده بودند ولی از اول امسال تاکنون بیمه ها مطالبات را پرداخت نکرده اند.

هاشمی گفت: بیمه سلامت مدعی است پولی از دولت دریافت نکرده است و تامین اجتماعی که قرار نبوده پولی از دولت بگیرد ، موضوع طلب صندوق بازنشستگی و مستمری های خود را از دولت مطرح می کند در حالی که آنچه به حوزه ما مرتبط است بیمه باید پول خدمتی که خریداری کرده است ،پرداخت کند.

وزیر بهداشت پرداخت نشدن به موقع مطالبات، رفتار غیر دوستانه در مورد کسورات و رسیدگی به اسناد و کوچک کردن سبد خدمات توسط بیمه ها را مورد انتقاد قرار داد و گفت: این گونه اقدامات چیزی جز تضعیف دولت نیست و آنها نمی توانند مدعی باشند که به دولت کمک می کنند.

هاشمی در ادامه با اشاره به بحث اعتبارات گفت:تا پایان سال بخشی از اعتبارات مورد نیازدانشگاههای علوم پزشکی توزیع می شود و ضروری است که دانشگاهها بویژه دانشگاههای محروم درخصوص موضوع ماندگاری پزشکان و پرداخت سایر مطالبات توجه داشته باشند.
منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی