برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۸۷۵۵
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۲
سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به دیدار بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا و گفت وگوی آنها در باره حزب الله تاکید کرد که ما به دشمنی آنها و ابزارشان در منطقه افتخار می کنیم.
سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به دیدار بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا و گفت وگوی آنها در باره حزب الله تاکید کرد که ما به دشمنی آنها و ابزارشان در منطقه افتخار می کنیم.

دبیرکل حزب الله که عصر چهارشنبه به مناسبت « روز شهید حزب الله » از طریق ویدئو کنفرانس در مجمع سید الشهدا در منطقه الرویس ضاحیه جنوبی بیروت سخن می گفت، افزود: این ابراز دشمنی اوباما و نتانیاهو بهترین دلیل است که ما در مسیر درست و صحیح حرکت می کنیم.

** احمد قصیر ، امیر شهدای مقاومت

سید حسن نصرالله در بخش اول سخنان خود با تجلیل از قافله شهدای مقاومت مانند سید عباس موسوی ، راغب حرب و عماد مغنیه گفت که با وجود گذشت 33 سال از عملیات شهادت طلبانه احمد قصیرعلیه صهیونیست های اشغالگر، این عملیات هنوز هم قوی ترین عملیات تاریخ مقاومت است.

دبیرکل حزب الله از احمد قصیر به عنوان « امیر شهدای مقاومت» یاد کرد وگفت شهید احمد قصیر با عملیات خود عصر عملیات شهادت طلبانه را آغاز کرد.

وی با تبریک به شهدای مقاومت و تجلیل از خانواده معظم شهدا به ویژه مادران شهدا، اظهارداشت: ما به شهدا که بر سر همه ما منت دارند و شکرگذار آنها هستیم، غبطه می خوریم.

سیدحسن نصرالله خاطرنشان کرد: همه پیروزی ها و موفقیت های حزب الله و مقاومت به برکت خون این شهدا، اعم از شهدای ارتش لبنان، شهدای تمام گروه های مقاومت و شهدای ارتش سوریه حاصر شده است.

** روحیه شهادت طلبی قوی ترین سلاح مقاومت در مقابل دشمنان

دبیرکل حزب الله با تاکید به این که روحیه شهادت طلبی قوی ترین سلاح مقاومت در مقابل دشمنان است،تصریح کرد: امنیتی که در لبنان به ویژه در جنوب و بقاع برقرار شده، به برکت فداکاری ها ، شهادت طلبی های مردان مقاومت و ارتش لبنان و خون های پاک آنان است.

وی گفت: از مهمترین دستاوردهای این خون های پاک شهد، آزادسازی لبنان و عزت و کرامت امروز مردم است و در آینده نیز تداوم روحیه جهاد و مقاومت ، روحیه شهادت طلبی و سربلندی و بیداری و هوشیاری همه نتیجه این خون های پاک است.

سیدحسن نصرالله افزود: خون شهدا مردم ما را زنده کرد و ضامن ادامه راه مقاومت تا نابودی رژیم صهیونیستی است، این تحولی که در خانواده ها و جوانان و پدران و مادران می بینیم به برکت این خون های پاک ایجاد شده است. این روحیه جهادی مهمترین سلاح ما در مقابل دشمن است.

** ضرورت تقویت روحیه شهادت طلبی

دبیرکل حزب الله اظهارداشت: صحنه ای را که چند روز پیش در تلویزیون مشاهده کردیم مایه افتخار همه ما بود، یک دختر فلسطینی با آرامش تمام چاقویش را در آورد و با اینکه از سرنوشت خود اطلاع داشت و می دانست که سرانجام این کار یا اعدام است و یا زندانی طولانی مدت، با آن چاقو به سرباز صهیونیست حمله کرد. همه باید این روحیه شهادت طلبی را پیدا کنند چرا که هیچ چیز نمی تواند باعث شکست مقاومت شود.

وی خاطرنشان کرد: اسراییل با اقدامات امنیتی ممکن است گروه های فلسطینی را تحت فشار قرار دهد و شبکه های جهادی را نابود کند اما قادر نیست افراد را محاصره کند و مانع استفاده زنان و مردان از چاقو شود، ده ها سال تلاش کردند تا این روحیه را در مردم فلسطین از بین ببرند اما موفق نشدند.

** تاکید بر حفظ سلاح مقاومت

سید حسن نصرالله تصریح کرد: در کنار حفظ این روحیه شهادت طلبی، حفظ سلاح مقاومت نیز از مسئولیت های ما است تا در مقابل دشمن از همه امکانات بهره بگیریم.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد: با وجود روحیه شهادت طلبی، هیچ مساله ای نباید باعث ترس یا نگرانی ما شود، تا زمانی که این ملت و این شهدا را در اختیار داریم، «منهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر» اطمینان ما به آینده بیشتر می شود.

** به دشمنی آمریکا و اسراییل و ابزارشان با حزب الله افتخار می کنیم

سید حسن نصرالله درباره دیدار نتانیاهو و اوباما در کاخ سفید اظهار داشت: دولت آمریکا در این دیدار حمایت قاطع خود را از اسراییل و پایبندی خود به تامین منافع و امنیت رژیم صهیونیستی را باردیگراعلام کرد، این مساله نشان می دهد که آمریکایی ها در حمایت از رژیم صهیونیستی اتفاق نظر دارند و در این زمینه اختلافی بین جمهوری خواه و دموکرات نیست.

وی گفت: یکی از صحبت های مهمی که در این دیدار مطرح شد مساله حزب الله بود، ما به دشمنی آنها با حزب الله و این که ما را تهدید و مانعی بر سر راه توطئه های خود می دانند، افتخار و احساس بزرگی می کنیم.

دبیرکل حزب الله افزود: زمانی که شیطان بزرگ با دشمن صهیونیستی جلسه می گیرند و در مقام چاره جویی برای مشکلات بغریج خود برمی آیند، و در این زمینه مهم ترین مشکل را حزب الله اعلام می کنند، این گواهی بر آن است که ما در جایگاه درست و در مسیر صحیح قرار داریم و حزب الله در معادلات منطقه تاثیر حقیقی دارد.

سیدحسن نصرالله خاطرنشان کرد: آمریکا از همپیمانان و دوستان خود برای قتل عام و کشتار مردم بی گناه و سرکوب ملت ها از جمله فلسطین بازخواست نمی کند اما برای سرپوش گذاشتن بر جنایات روز افزون صهیونیست ها ، این جنایات را دفاع از خود می نامد.

وی خطاب به کسانی که هنوز به آمریکا امید دارند، گفت که شاید بین مقامات آمریکایی و اسراییلی خصومت های شخصی وجود داشته باشد اما واشنگتن همواره خود را در قبال امنیت و تامین منافع رژیم صهیونیستی ملتزم و مسئول می داند و از حمایت مطلق از آن کوتاه نمی آید.

خطر جنگ علیه لبنان از بین نرفته است

سیدحسن نصرالله با بیان این که « خطرجنگ علیه لبنان همچنان وجود دارد و وقوع آن را در هر زمان و مکانی بعید نمی دانیم»، گفت: اکنون امکان شروع جنگ نظامی کم است اما آنها جنگ نرم علیه حزب الله و مقاومت را تشدید کرده و اتهاماتی جعلی و دروغین مانند مواد مخدر و پولشویی وارد می کنند.

دبیرکل حزب الله افزود :آنها براساس ارزیابی های اشتباه ، گمان می کنند برخی افزاد به زیربنای مالی حزب الله کمک می کنند و برهمین اساس بر آنها فشارهای اقتصادی اعمال کرده و خواهند کرد اما غافل هستند که بهترین فرماندهان و نیروهای ما را شهید کرده اند.
وی در عین حال اظهارداشت: دشمنان جنگ نرمی را از ده ها سال قبل علیه حزب الله و مقاومت سازماندهی و اجرا کرده اند و ما باید بسیار هوشیار باشیم.

** شکسته شدن محاصره کویرس نتیجه مقاومت بود

دبیرکل حزب الله در ادامه سخنان خود به تحولات سوریه و یمن و عراق اشاره کرد و گفت: آمریکا هر روز که می گذرد بیشتر مطمئن می شود، قادر نیست سرنوشت منطقه و این کشورها و معادله نبردها را به نفع خود رقم بزند.

سید حسن نصرالله ، موفقیت ها و پیروزی ها و اوضاع خوب یمن را نتیجه واقعیت های میدانی و ایستادگی ملت ها و نیروهای مقاوم دانست، افزود: شکسته شدن محاصره فرودگاه نظامی کویرس در شرق حلب بعداز سه سال ناشی از مقاومت و ایستادگی نظامیان پایدار و مقاوم ارتش سوریه بود.

وی با بیان این که « ارتش و حکومت سوریه ثابت کردند از یک اراده قوی و مستحکم و ثبات قدم برای ادامه نبرد با تروریست های مسلح برخوردار هستند»، خاطرنشان کرد: عملیات شکستن محاصره فرودگاه کویرس خط بطانی بود بر ادعای کسانی که می گفتند ارتش سوریه شکست خورده است و توانایی ندارد.

دبیرکل حزب الله پیام دیگر این پیروزی ارتش سوریه را خطاب به آمریکا دانست و گفت که آنها باید بدانند راهکار نظامی شکست خورده و باید یک راه حل سیاسی واقعی و گفت وگوهای بدون قید و شرط را در دستور کار قرار دهند.

** اوضاع لبنان بسیار خطرناک است

سیدحسن نصرالله با ابراز تاسف از اوضاع شکننده و سخت کنونی لبنان اظهارداشت: برخی طرف های از مسئولیت فرار می کنند و به یکدیگر تهمت می زنند اما مسئله خطرناک تراین است که اوضاع کشور، دولت و جامعه لبنان بسیار شکننده است و با کمترین اختلاف احساس می کنیم لبنان در حال فروپاشی می باشد.

وی خاطرنشان کرد: برخی می گویند ائتلاف ها شکست خورده، برخی قانون اساسی را براساس میل و خواست خود تفسیر می کنند.

دبیرکل حزب الله با بیان این که « امیدواریم روزهای سخت و دشوار تمام و دوره گشایش در کارها نزدیک شده باشد»، به دعوت نبیه بری رییس مجلس لبنان برای تشکیل جلسه پارلمان و تصویب قوانین ضروری و سرنوشت ساز، گفت: برخی با بهانه تراشی تلاش دارند که این جلسه بسیار مهم و حیاتی تشکیل نشود.

سید حسن نصرالله با تاکید بر ضرورت بررسی دقیق همه دیدگاه ها و اندیشه ها ، افزود: لبنان دچار خلاء است و این در نتیجه اختلاف در تفسیر قانون اساسی و فعالیت نهادهای کشور ایجاد شده است، یک عده می گویند مجلس در غیاب رییس جمهور حق قانونگذاری ندارد. ، برخی می گویند در صورتی که پای مسائل ضروری و حیاتی در کار باشد، ایرادی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: نظر سوم این است که اعضای مجلس، نمایندگان ملت هستند و به طور مستقیم از سوی مردم تفویض اختیار تشکیل جلسه را دارند و ایرادی ندارد که بدون وجود رییس جمهور هم قانونگذاری انجام شود.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد: این سه رای و نظر وجود دارد ولی باید دید حق با کدام یک از آنهاست، چاره بحران سیاسی لبنان در گرو حل سیاسی همه جانبه آن است و گزینه بهتر در زمان حاضر تشکیل جلسه فردا( پنجشنبه) با حضور همه نمایندگان پارلمان است.

سیدحسن نصرالله اظهارداشت: خوشوقتانه ژنرال میشل عون رییس فراکسیون تغییر و اصلاح اعلام کرده است که اعضای این فراکسیون در جلسه پارلمان برای قانونگذاری شرکت می کند.

وی در عین حال تاکید کرد که درمان ریشه ای دردها و حل بحران های لبنان با تجویز قرص های آرامش بخش و راه حل های موقت و گذرا امکان پذیر نخواهد بود.

دبیرکل حزب الله بر ضرورت حل فوری بحران جمع آوری و دفن زباله ها ، پیگیری انتصاب مقامات نظامی و امنیتی ، مشکل مهاجرت ، بیکاری ، تعطیلی دولت و پارلمان و در راس آنها انتخاب رییس جمهوری با استعانت از خون شهدا و در سطحی ملی تاکید کرد.

** نباید منتظر خارج باشیم

سیدحسن نصرالله با تاکید به این که لبنانی ها برای حل مشکلات کشورشان نباید منتظر تحولات خارجی و راهکارهای بیرونی باشند، اظهارداشت: باید با احصا و منظم کردن مشکلات و تهدیدها آنها را در یک سبد واحد قرار داد و برای هر کدام راه حل متناسب را ارائه کرد تا منافع لبنان و ملت آن تامین شود.

وی تاکید کرد که حزب الله با روحیه مسئولیت پذیری در کنار ملت و ارتش لبنان می ایستد و برای دفاع از همه مناطق لبنان آماده همکاری ، تلاش و جانفشانی و تقدیم قربانیان است.

یازدهم نوامبر هر سال، سالروز شهادت نخستین لبنانی شهادت طلب یعنی شهید احمد قصیر است که به نام روز شهید حزب الله لبنان شناخته می شود.

در تاریخ یازده نوامبر 1982 احمد قصیر اولین عملیات شهادت طلبانه را در لبنان علیه رژیم صهیونیستی انجام داد.

در این عملیات که در مقر وابسته نظامی رژیم صهیونیستی در شهر ساحلی صور انجام شد، 141 تن از افسران و سربازان رژیم صهیونیستی از جمله وابسته نظامی و معاونان وی به هلاکت رسیدند و 10 نظامی دیگر نیز مفقود شدند.

به دنبال این عملیات، رژیم صهیونیستی اعلام عزای عمومی کرد و در مقابل، حزب الله این روز را روز با شکوهی در تاریخ مقاومت اسلامی نامید و لقب «آغازگر عهد شهادت طلبان» را به شهید احمد قصیر داد.

حزب الله برای تجلیل و تکریم از شهدایی که خون خود را نثار راه مقاومت کرده اند، همه ساله روز شهید را گرامی می دارد و مراسم ویژه ای در این روز در بیروت و شهرهای دیگر لبنان برگزار می کند.

در ابتدای این نشست با برگزاری مراسم نظامی ویژه ، نثار تاج گل، نواخته شدن مارش و سرودهای ملی لبنان و حزب الله و به اهتزار در آوردن پرچم های لبنان و حزب الله از شهدای مقاومت تجلیل شد.

در این مراسم که سرهنگ ستاد محمدرضا میرزایی وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در لبنان شرکت کرد، فیلمی از نبردهای رزمندگان مقاومت حزب الله با تروریست های تکفیری و تشییع پیکر شهدا و تجدید پیمان پدران شهدا با مقاومت و دبیرکل حزب الله در ارتفاعات القلمون در شرق لبنان و نزدیک مرزهای سوریه به نمایش در آمد.
منبع: ایرنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی