برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۸۴۹۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۷
امامی کاشانی:
خطیب جمعه تهران بر اجرای درست برجام با توجه به الزامات 9گانه رهبر معظم انقلاب تاکید کرد و گفت: اقتصاد، اخلاق و سیاست باید حصار داشته باشد و راه حل اساسی پیشرفت کشور اقتصاد مقاومتی است.
به گزارش هشت صبح: آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه تهران افزود: رهبر معظم انقلاب کرارا مسئله اقتصاد مقاومتی را تاکید، تعریف و حدود آنرا مشخص کردند که البته نشان می دهند که فقط حصار کافی نیست، اما بنابراین کشور باید از نظر شرایط زندگی مستقل و در واردات، تولید و اقتصاد متکی به خود باشد.

اقتصاد، اخلاق و سیاست باید حصار داشته باشد/راه حل اساسی اقتصاد مقاومتی است

امامی کاشانی درباره نقش دولت و مجلس در شکوفایی اقتصاد کشور نیز گفت: باید در این زمینه لایحه و طرح بدهند و قوانینی که نمی گذارد تولید در کشور رونق یابد را اصلاح کنند.

وی با تاکید بر این که مشکل قانون کار باید حل و انحصار اجناس نیز شکسته شود، افزود: اگر مجلس، دولت و اساتید دانشگاه درباره مسایل مهم مشورت نکنند و اگر در مسیر صحیح قرار نگیرند قطعا ماندگار نخواهند شد.

امام جمعه موقت تهران با بیان این که ایران یک کشور عقب افتاده و قرون وسطایی در زمان شاه بود، همانطور که آل سعود بدبخت امروز اینگونه است، تصریح کرد: با قیام امام (ره) و ملت بزرگ ایران و شهادت فرزندان و جوانان، نظام جمهوری اسلامی استوار شد و طبق قانون اساسی پایه های آن براساس عدل، ایمان و ایستادگی دربرابر سلطه ها و غرب و زیر بار ظلم نرفتن استکبار شکل گرفت.

امامی کاشانی تصریح کرد: در بعضی از موضوعات نباید به سراغ مباحث دینی رفت بلکه باید تجربه را درباره آن مدنظر قرار داد، اگرچه استفاده از منابع دینی برای همه آزاد است.

وی افزود: البته مرسوم نیست و ترسیم و نظارت بر حسن اجرای قانون با ولی امر جامعه است و ممکن است که اشخاص نظرات متفاوتی دهند، اما نظر قانونی را ولی امر می دهد.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: استدلال امری تجربی است یعنی آمریکا و استکبار از همان روزهایی که ما خودمان را شناخته ایم با ایران به دنبال جنگ و ستیز بوده اند و این وضع ادامه داشته و امروز هم شبیه آن در هرجایی که بتواند در کشور و همانطور در سراسر دنیا مانند، سوریه، فلسطین، یمن و عراق ایجاد خواهد کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مسئله یمن موضوعی است که آل سعود خود را در آن درگیر کرده تا منافع غرب را تامین کند، اظهار داشت: آل سعود مسلمانان را می کشد و باید دید که پشت سر داعش کیست؟ از ابتدای این ماجرا ایران پشت مقاومت ایستاده و هشدار می دهد، بخصوص رهبر معظم انقلاب که در این زمینه اقتدار کشور را نشان داده اند.

امامی کاشانی ایستادگی در برابر دشمنان را عزت و اقتدار ایران دانست و ادامه داد: حتی در جریان مذاکرات اخیر در وین بر سر سوریه دیدیم که چگونه تیم ایران و وزارت خارجه توانست اظهار نظر کند و نظرش حاکم شود که نشانه همان اقتدار و عزتی است که نظام جمهوری اسلامی پیدا کرده و این عزت و عظمت را دشمنان اسلام نمی خواهند.

وی با بیان اینکه در قصه برجام فهمیدیم که دشمنان می خواهند ایران را محدود کنند، گفت: بنابراین براساس تجربه باید جلوی نفوذ دشمن را گرفت و انسان هم برای جلوگیری از نفوذ باید حصر ببندد، حصار نمی گذارد اقتصادش، اخلاقش، سیاستش از بین برود بلکه این حصار و دیوار کشی ضروری است ولی کافی نیست و لازم است.

امام جمعه موقت تهران همچنین با اشاره به روز 13 آبان گفت: جوانان و نوجوانان در روز 13آبان صدای رسایشان را بلندتر از روز اول انقلاب را سردادند و این شعار مرگ برآمریکا واکنش و بازتاب همان حرکت ها است.

آیت الله امامی کاشانی با تاکید براینکه باید درباره نفوذ دشمن مراقبت کرد و این مراقبت بسیار مهم است، گفت: برهمین اساس رهبر معظم انقلاب بصورت استثنایی از مذاکرات حمایت کردند که در قضیه برجام ایشان هم حمایت و هم هدایت کردند و تیم دیپلماسی ما با شجاعت و بسیار دقیق کار کرد.

وی با اشاره نامه رهبر معظم انقلاب به رئیس جمهوری برای اجرای برجام و الزامات 9 گانه ایشان خاطر نشان کرد: امیدواریم با همان شجاعت و درایتی که تیم مذاکره کننده هسته ای دارد، برجام نیز به درستی اجرایی شود.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه اگر برجام بطور کامل اجرایی شود، دری از مشکلات کشور باز خواهد شد، گفت: اقتصاد مقاومتی باید اجرا شود زیرا مشکلات زیادی از کشور را حل می کند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: