برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۸۳۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۷
عضو مجلس سنای افغانستان گفت: طالبان در حال حاضر چیزی به نام رهبری نمی شناسند و آن تعهدی که در اوایل ظهور طالبان در برابر ملاعمر داشتند الان در برابر رهبر خود ندارند.
مهر:  «نثار حارث»، عضو مجلس سنای افغانستان گفت: طالبان در هیچ مقطع زمانی به تعهدات خود در قبال مردم افغانستان صادق نبودند و تاثیرات ناگواری برای وضعیت امنیتی افغانستان به وجود آوردند.

وی گفت: تا جایی که من اطلاع دارم طالبان در حال حاضر چیزی به نام رهبری نمی شناسند و آن تعهدی که در اوایل ظهور طالبان در برابر ملاعمر داشتند الان در برابر رهبر خود ندارند.

نثار حارث اظهار داشت: ما از رهبری طالبان می خواهیم که صادقانه عمل کنند و به کشتار دست نزنند. ما شاهد حوادث تلخ در قندوز و همینطور در ولایات دیگری که طالبان به آن حمله کردند بودیم. ما امیدوار هستیم طالبان به حقانیت صلح پی ببرند و احترام بگذارند و مردم خود را نکشند. اینجا همه مسلمان هستند و هیچ کسی در برابر دین و مذهب قرار ندارد بلکه با ریختن خون خود از دین و مذهب حمایت می کنند.

وی در خصوص بیانیه های اخیر طالبان در مورد عدم تعرض به امداد رسانان زلزله و آتش نزدن مدارس و اینکه آیا این مسائل گامی به سوی صلح است یا خیر اظهار داشت: این موارد گامی به سوی صلح نیست و من هیچ وقت این مسائل را باور ندارم. من بر این باوردم که طالبان باید صادقانه برای تامین صلح کار کند، پاکستان را کنار بگذارند و مستقیما با افغان ها مذاکره کنند. اگر با دولت افغانستان مذاکره نمی کنند با مردم و علما بنشینند و مشکلات خود را حل کنند و برای تامین صلح در افغانستان کار کنند.

این عضو مجلس سنای افغانستان عنوان داشت: ما باور داریم که پاکستان دشمن افغانستان است و هیچگاه دشمن نمی تواند تبدیل به دوست شود. پاکستان بارها اعلام کرده است که طالبان تحت کنترل ماست. وقتی پاکستان اعلام می کنند که طالبان تحت مدیریت ما است طالبان باید به عنوان افغان های اصیل کشور این مساله را درک کرده و خود را غلام پاکستان حساب نکنند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: