برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۸۳۲۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۴
بعد از درخشش مهدی رحمتی در دربی هشتاد و یکم و حضور دروازه بان استقلال در قامت منجی آبی ها در برابر یورش بازیکنان پرسپولیس، بار دیگر دعوت نشدن سنگربان سابق به تیم ملی مجالی برای تاختن دو طرف به همدیگر شد.
خبرایرانی: بعد از درخشش مهدی رحمتی در دربی هشتاد و یکم و حضور دروازه بان استقلال در قامت منجی آبی ها در برابر یورش بازیکنان پرسپولیس، بار دیگر دعوت نشدن سنگربان سابق به تیم ملی مجالی برای تاختن دو طرف به همدیگر شد.
به گزارش خبرایرانی، رحمتی ،اولین بار در سال ۸۴ به استقلال پیوست و بالاخره توانست جای وحید طالب لو را در دروازبانی بگیرد و بازی‌های مهمی درون دروازه بایستد.سال ۹۰ ، برای بار دوم به استقلال پیوست و با استقلال به قهرمانی لیگ و جام حذفی رسید. رحمتی تیر ۹۴ برای بار سوم پیراهن اسقلال را به تن کرد.
 
بودن یا نبودن مهدی رحمتی ؛ حرف های فنی علیرضا اسدی دبیرکل فدراسیون و دخالت او در بحث انتخاب بازیکن ، بعد از دربی سبب شد تا کارلوس کروش در بیانیه ای تند به مهدی رحمتی بتازد . واژه هایی رد و بدل شد که تنها برای  فوتبال ایران افسوس را به همراه داشت.

کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی درباره شانس مجدد رحمتی برای حضور در جمع شاگردانش گفت: معیار انتخابهای من همیشه بنا بر دو مطلب اصلی بوده است:
 1- شخصیت 2- استعداد

1- افرادی که از بعد شخصیتی مردود شوند هیچ شانسی با من ندارند، حتی اگر درون زمین استعدادشان را نشان دهند.

2- متاسفانه انتخاب آقای اسدی در فدراسیون فوتبال نیز بنابر معیار شخصیت و استعداد نبوده است. انتخاب ایشان هدیه ای در تاریکی بوده است.
 
*بیانیه شدیداللحن باشگاه استقلال علیه کی‌روش با چاشنی اتهام زنی

 
باشگاه استقلال در ادامه روزهای پرتنش فوتبال ایران با انتشار بیانیه‌ای تند و توهین آمیز، جملات سرمربی تیم‌ملی درباره مهدی رحمتی را پاسخ داد.


باشگاه استقلال سرمربی تیم‌ملی را به اظهارات غیرمسوولانه متهم کرده است. حال آنکه کی‌روش تنها اعلام کرده بود به دلیل ترک تیم‌ملی از سوی رحمتی دیگر هرگز او را به جمع ملی‌پوشان بازنخواهد گرداند.

متن بیانیه به شرح زیر است:

*این خود واقعی کی‌روش است

 سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در طول یک هفته ای که پشت سر گذاشته ایم چندین و چند مصاحبه انجام داده و بیانیه های متعدد صادر کرده است، مصاحبه ها و بیانیه هایی که با تندترین الفاظ نگاشته و به زبان آورده شده است. توهین، تحقیر، از بروز عصبانیت گرفته تا خشم، گویا کی روش این روزها بیش از هر زمان دیگری به آن چیزی شبیه شده که خودِ واقعی اوست.

*مطالب سخیف درباره رحمتی

کارلوس کی روش مدتهاست که ارکان مختلف فوتبال ایران را از جمله دبیرکل فدراسیون، بازیکنان و مسئولان ورزش کشور را به تمسخر گرفته و متاسفانه هیچگاه او خودش را ملزم به پاسخگویی ندانسته است. او در آخرین اظهاراتش در مورد کاپیتان استقلال مطالب سخیفی را در ساعاتی از شب و با محتوای عجیب عنوان کرده که باعث تعجب از احوال کی روش و رنجش میلیون ها تن از هواداران استقلال شده است.

*حق توهین به هیچ بازیکنی را ندارید آقای کی‌روش

سرمربی تیم ملی می تواند از نظر فنی و یا سیستم مد نظر خودش بازیکنی را دعوت و یا از بازیکنی چشم پوشی کند اما حق توهین به شخصیت هیچ بازیکنی را ندارد. آیا این همه حاشیه و بیانیه و توهین مستقیم آن هم با چنین ادبیاتی نشان از شخصیت کی روش است؟


*شعر بی‌قافیه بعد از درخشش رحمتی

شاید بتوان گفت کی روش متاسفانه این بار پس از درخشش مهدی رحمتی دیگر بهانه فنی را برای عدم دعوت از او بلاموضوع دیده و در تنگی قافیه گرفتار شده و شعری بی قافیه سروده است و متاسفانه به تخریب شخصیت رحمتی روی آورده است که همین شیوه، تصور قبلی از اصول گرا بودن او را به شدت زیر سوال برده است وحتی کسانی که تا به حال تصوری از اصول کی روش داشتند حالا تا حد زیادی در این موضوع دچار تردید شده اند. در حقیقت کی روش با توهین هایش، خودش و انگیزه هایش را زیر سوال برده و مردود کرده است. به عبارت دیگر شعور اجتماعی و اخلاق انسانی حکم می کند که به عنوان یک مهمان خارجی به ایرانی و فرهنگ ایرانی احترام بگذارد . حضور کی روش در تیم های بزرگ اروپایی نه تنها برای وی شخصیتی ایجاد نکرده بلکه توهم بزرگ آن ، ایشان را احاطه کرده است.

*پایت را از گلیمت درازتر کرده‌ای!

 با تمام احترامی که برای جایگاه سرمربی تیم ملی ایران قایلیم اما کی روش پایش را از گلیم خود فراتر گذاشته و لقمه ای بزرگ تر از دهان خود را برداشته است. اکنون زمان آن فرا رسیده که بدانیم رفتارهای عوام فریبانه این فرد مثل به دست گرفتن پرچم ایران و یا درگیری با مربی تیم حریف و یا داور مسابقه همگی زشت و ناپسند بوده و خیلی از ما فقط به خاطر عرق ملی چشمهایمان را به روی واقعیت بستیم .

*حرفت را پس بگیر و عذرخواهی کن

 از فدراسیون فوتبال و کارلوس کی روش انتظار می رود اظهارات سخیف سرمربی تیم ملی را تکذیب یا پس گرفته و از باشگاه ، سید مهدی رحمتی و هواداران میلیونی استقلال پوزش بطلبد . در صورت ادامه این گونه صحبت ها و بکاربردن ادبیات ناشایست از سوی سرمربی تیم ملی ، باشگاه استقلال ضمن پاسخگویی و برخورد قانونی با این گونه هتاکی ها ، ملی پوشان خود را در اختیار این گونه شخصیت ها قرار نخواهد داد !

*کی‌روش می‌ خواهد از ایران برود؛ فاکتور سوم چیست؟

اگر چه به نظر می رسد که پشت هیاهوی روزهای اخیر سرمربی تیم ملی تاکتیکی نهفته است که قصد دارد بهانه هایی را برای خروج از تیم ملی ایران فراهم کند . اظهارات کی روش درباره رحمتی آنجا شگفت انگیز است که به نظر می رسد برای انتخاب بازیکنان توسط سرمربی تیم ملی ، فاکتور سومی هم دخیل است که آن را رحمتی اجرا نکرده است ! (به نظر می‌رسد باشگاه استقلال سرمربی تیم‌ملی را به ارتباطات مالی پشت پرده متهم کرده است)

*به مربیان سابق تیم‌ملی هم توهین کردی

 هنگامی که گفته می شود رحمتی شخصیت لازم برای حضور در تیم ملی را ندارد، عملا به ده ها مربی ایرانی که نظر مخالف سرمربی تیم ملی را دارند، توهین شده است. یادمان نمی رود مربیان بزرگ و با شخصیتی مانند علی دایی ، حسین فرکی ، غلامحسین پیروانی و افشین قطبی یا برانکو ایوانکوویچ در تیم ملی بعنوان سرمربی با سید مهدی رحمتی کار کرده اند و همگان از شخصیت وی به نیکی یاد کرده اند.

*در موزامبیک شخصیت چه معنایی دارد؟

 تعریف شخصیت در ایران به اصالت ، نوع رفتار ، برخورد و گفتار انسان است نه مسایل مالی و ... . البته شاید در کشور موزامبیک واژه شخصیت معنای دیگری دارد ؟! امروز از نگاه هواداران میلیونی استقلال ، شایستگی سرمربیگری تیم ملی ایران توسط کارلوس کی روش به دلیل توهین به اسطوره و کاپیتان استقلال مورد تردید واقع شده و از نظر شخصیتی این کی روش است که در حوزه اخلاق و شخصیت و ادبیات مردود شده است .
 
*حمایت اینستاگرامی  دو استقلالی ضد کی روش از مهدی رحمتی

دو بازیکن استقلال، در حمایت از مهدی رحمتی در اینستاگرام خود مطالبی منتشر کرده‌اند.
آرش برهانی و حنیف عمران زاده کسانی هستند که تا این لحظه از مهدی رحمتی در برابر بیانیه کارلوس کروش حمایت کرده‌اند

این 2 بازیکن که هیچ‌گاه هم مورد تایید کارلوس کروش نبوده‌اند، در اینستاگرام خود مطالبی در حمایت از سید مهدی رحمتی نوشته‌اند. 

حنیف عمران زاده با گذاشتن عکسی از مهدی رحمتی و کپشن: « داداش خودت می‌دونی که کل ایران می‌دونه تو شماره یک ایرانی، چشم 20 میلیون آبی به توئه، کار سختی رو به جلو داریم واسه قهرمانی، یا علی!» از مهدی رحمتی حمایت کرد.


بعد از او نوبت آرش برهانی بود که در حمایت از رحمتی پستی بگذارد. 

مهاجم با تجربه استقلال نوشت: «آنها با تو مشكلي ندارند، فقط شايد دوستت ندارند چون يقين دارند كه تو بهتريني... مهدي رحمتي عزيز، جايت مدتهاست در تيم ملي خالي است، تيم ملي دوست داشتني اي كه براي كامل بودن تو را كم دارد. شماره يك ايران بودن هميشه برازنده توست و اين را نه من، كه حتي كارلوس كي روش هم خوب مي داند! زدن قفل محكم بر دروازه تيم ملي فقط از دستان تو برميايد چون شايسته تريني.»


 
*حمایت مداح معروف از مهدی رحمتی
 
در تازه‌ترین این حمایت‌ها، سیدمجید بنی فاطمه از مداحان اهل بیت(ع) با انتشار تصویری از دروازه بان سابق تیم ملی در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت: بنده نه اهل فوتبال هستم و نه فوتبالیست اما در این مدت،صحبت هایی در مجامع عمومی مطرح شده که بر خود لازم دیدم تا حق برادری به جا بیاورم و چند کلامی در این باره با شما سخن بگویم. فارغ از هر رنگ و هر پرچمی؛سید مهدی رحمتی عزیزِ ملت ایران است.

وی افزود: تا جایی که به یاد داریم، مردم ما همیشه برای سادات احترام ویژه ای قائل بوده و هستند و ارتباطشان با سادات ارتباطی دلی و بدون واسطه بوده اما اگر در این برهه ی زمانی شخص معلوم الحالی پیدا بشود و گزافه ای بگوید برای همچون منی که سید را خوب می شناسم و می دانم که اگر کسی پای بساط روضه های اهل بیت علیهم السلام باشد و مضافا خادم حرم امام رضا(ع) نیز باشد، حتما جنس روح و شخصیتش با دیگران فرق زمین تا آسمان دارد.

بنی فاطمه در پایان تاکید کرد: بی شخصیت کسی است که درمورد دیگران بابی ادبی سخن بگوید.مهدی جان یادت باشد عزت وذلت دست خداست؛ <تعزُّ مَنْ تَشاٰء وَ تُذِلُّ مَنْ تَشاٰء> ...

باآرزوی عزت روز افزون برای تو وتمامی جوانان ایران زمین یاعلی(ع).


حمایت مداح معروف از مهدی رحمتی +عکس


 
*اما داستان دروازه بان امروز استقلال و دیروز تیم ملی چیست؟


خبرآنلاین در این باره نوشت: رحمتی ،با شروع لیگ 86-85 وارث پیراهنِ حجازی در استقلال شد. بر سرِ تصاحب پیراهنِ شماره ی 1 قلعه ی عقاب ها، استقلال، تمام فصل را جنگید. دستکش دروازه بانی در طول فصل بارها بین او و طالب لو دست به دست شد، اما سید با پیراهن و شمایلی شبیه بوفون، رفته رفته محبوب و محبوب تر شد.

لیگ ششم برای سنگربان پیشین فجرسپاسی از هفته ی دوم و استقلال - مس در کرمان شروع شد. رحمتی ضربه ی پنالتی آدریانو آلوز را دفع کرد و با عکس العملی دیدنی توپ برگشتی از عباس محمدی را در جهت مخالف نیز مهار کرد. سید با این دبل سیو بی نظیر، 2 امتیاز به سبد اندوخته های استقلالِ مرفاوی افزود.

شماره ی 1 پیش از ترکِ استقلال، با پیراهن حجازی جام حذفی 90 و رقابت شخصی با طالب لو را در ضیافت پنالتی ها برد و صاحب شعار "رحمتیِ حجازی" شد.

او با 4 قهرمانی در لیگ برتر و 2 قهرمانی در جام حذفی یکی از پرافتخارترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران است. و با عنوان برترین دروازه بان سالِ آسیا در 2010 بدون شک ارزشمندترین گلر ادوار لیگ برتر خلیج فارس است.
سید مهدی رحمتی از مسافرکشی تا پیراهن شماره ی 1 استقلال و تیم ملی راهی سخت و پرفراز و نشیب را پشت سر گذاشته است.

شماره ی 1 در جمعه ای که گذشت هم بی تردید مرد شماره ی 1 میدانِ دربی بود. سنگربانِ سبزپوش بارها ناجی قفس توری آبی ها شد. قرمزها دستمزدِ درخشش او را با پرتاب نارنجک دستی، لگد زدن به زانویِ او و لگدمال کردنِ مچ پای راستش نقدی پرداختند. در نهایت شد آنچه دیدیم و ما هم نوا زمزمه کردیم: بی خیالِ بدبیاری / زنده باد این عاشقانه.

*حکایت او با کی روش و تیم ملی اما جور دیگری ست

همه ماهویت ایرانی را از هر هویت نژادی و قومی و پرچم 3 رنگ میهن مان را معتبرتر از هر رنگی می دانیم. پیراهن سفید تیم ملی ورای تمام رنگ ها و بر اوج قله هاست.مهدی از روزی به تیم ملی دعوت نشد که در روزهای سختش تصمیمی متفاوت گرفت.

او که بی شک همان زمان هم بهترین بازیکن ملی بود ، خودش تصمیم گرفت به تیم ملی پشت کند. روزی که گفت خسته است و به تیم ملی نمی آید ، بی آنکه به با سرمربی تیم ملی هماهنگ کرده باشد. مهدی از همان زمان در لیست سیاه قرار کرفت و در تمام این حدود 4 سال گذشته ، هیچ گاه نتوانست کاری کند که اختلافش با کارلوس کروش حل شود.

او به پیراهن تیم ملی پشت کرد و خودش نخواست بیاید . رحمتی بود که برای تیم ملی  ناز کرد و یادش رفت تیم ملی سرباز می خواهد و نه سربار.

در حالی که اسدی ، افشارزاده و همه آنهایی که بعد از بازی دربی می گویند جای رحمتی در تیم ملی خالی است ، فراموش کرده اند جای تاکید بر مسائل فنی باید سعی کنند همه و همه مسیری را فراهم کنند که مهدی رحمتی خیلی صریح ثابت کند که می خواهد به تیم ملی برگردد و دیگر برای پیراهن مقدس ملی ناز نمی کند.

او که هیچ گاه حاضر نشد نامه عذرخواهی امضاء کند و حتی شبی هم که برای عذرخواهی به 90 رفته بود ، نگفت آنچه را که توافق کرده بود را تا مشکل حل شود و به تیم ملی برگردد. مهدی بی شک بهترین گل فوتبال ماست و بی شک جایش در تیم ملی خالی است.

تردیدی نیست که ادبیات تند کارلوس کروش در بیانیه اش ، جای هیچ دفاعی را از سرمربی تیم ملی باقی نمی گذارد اما همه آنهایی که وارد بحث فنی سرمربی می شوند هم می دانند که دلیل دعوت نشدن او به تیم ملی ، مشکل فنی نیست که مهدی خودش باید بخواهد تا به تیم ملی برگردد و پرداختن به این دعوا تنها مشکلات را بیشتر و بیشتر می کند.
 
*اگر مانده بود حالا کاپیتان بود

 او که اگر مانده بود ، حالا با افتخار ، کاپیتان تیم ملی ایران بود ، به خوبی یادش هست روزی را که چه عصبی  به سرمربی تیم ملی تاخت یا همه روزهای دیگری که بر دعوا ها دامن زد. اسدی ، افشارزاده و یا هر کس دیگری که می گویند جای رحمتی در تیم ملی خالی است ، باید جای دامن زدن به دعوا ، بستری را فراهم کنند که مهدی بار دیگر ثابت کند ، می خواهد یک سرباز ملی باشد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: