برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۸۳۱۵
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۲
نمايشگاه مطبوعات امسال در حالي از چندروز ديگر آغاز به كار خواهد كرد كه با تحريم چند رسانه مواجه شده است.

 گروه سياسي هشت صبح: نمايشگاه مطبوعات امسال در حالي از چندروز ديگر آغاز به كار خواهد كرد كه با تحريم چند رسانه مواجه شده است. 

اين رسانه ها كه اكثرا از طيف معروف به «دلواپسان» هستند هريك به فراخور فضاي سياسي خود چند خطي را در پاسخ به دليل شركت نكردن خود در نمايشگاه نوشته اند كه بناي طرح آن در اين مجال نيست.

نكته اينجاست كه «تحريم» نمايشگاه مطبوعات امسال بر خلاف آنچه اين رسانه ها انتظار داشتند نه تنها با استقبال عمومي و صداي بلندي مواجه نشد بلكه عملا با استقبال بخش گسترده اي از اصلاح طلبان و حاميان دولت مواجه شده است.

نمايشگاه مطبوعات بنابر حضور طيف گسترده اي از رسانه ها كه عملا در جايي به جز نمايشگاه مطبوعات امكان گردآوري آنها نيست، فرصتي طلايي براي رساندن پيام خود به مخاطباني متفاوت از همه طيف ها فراهم خواهد كرد. 

غيبت رسانه ها از هر طيف در نمايشگاهي كه از قضا متعلق به همه اهالي مطبوعات است، تنها فرصت را براي عرض اندام رقباي سياسي آن هم در آستانه اتفاقي بزرگ چون انتخابات مجلس شوراي اسلامي فراهم خواهد كرد. 

نكته ديگر اينكه نمي توان از اين واقعيت گذشت كه معاونت مطبوعاتي وزارت ارشاد به عنوان متولي برگزاري اين نمايشگاه تاكنون كمترين دخالتي در امور اجرايي اين نمايشگاه- كاملا مخالف رفتار دولت قبل- نداشته و مهمترين بحث اين نمايشگاه كه جانمايي بود را نيز به عهده خود رسانه ها و به طور الكترونيك برگزار كرد تا ديگر شائبه و حرف و حديثي در اين زمينه باقي نماند. 

نمايشگاه مطبوعات متعلق به دولت روحاني يا هيچ كس ديگر نيست. نمايش تنوع رسانه اي در نظامي است كه از قضا از سوي دشمنانش متهم به نقض آزادي بيان است. چگونه مي شود اصولگرا بود و ادعاي دغدغه مندي براي انقلاب و گفتمان انقلاب و رهبر انقلاب داشت و مهر تائيدي زد بر ادعاهاي دشمنان انقلاب؟

نمايشگاه مطبوعات نمايش عزت و اقتدار نظام در تحمل همه سليقه هاست. از طرفي فرصتي است براي تبليغ افراد و جريان هاي تعريف شده در داخل نظام با همه سلايق. اولين كساني كه از تحريم يا حضوري ضعيف در اين عرصه سود مي برند، نه دولتمردان بلكه دشمنان قسم خورده انقلابند. كاش اين را درك كنيم.   
 

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: