برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۸۲۶۸
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۲
دو سه سال پیش که سینما بحران هویت داشت و آن را فاضلاب و فاسد لقب دادند کسانی بودند که هیچ واکنشی به آن وضعیت نداشتند حالا حرف های این افراد برای من شنیدنی نیست.
باشگاه خبرنگاران: مراسم تودیع و معارفه مدیر موسسه رسانه های تصویری با حضور حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی، حسین مسافر آستانه مدیر اسبق موسسه رسانه‌های تصویری، محمد حیدری دبیر جشنواره فیلم فجر، محمد احسانی مدیر شبکه یک و سید مصطفی ابطحی مدیر جدید موسسه رسانه های تصویری در سالن اجتماعات سازمان سینمایی برگزار شد.

حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی با تقدیر و تشکر از زحمات مسافرآستانه در خصوص نقدها و نامه های سرگشاده انتقادی به سازمان سینمایی گفت: نقدها براساس محورها و شاخص های سینما باشد. اینکه اگر فیلمسازی مجوز ساخت و نمایش بگیرد حال سینما را خوب بداند و اگر نگرفت حال سینما را بد عنوان کند غیرمنصفانه است. حال سینما را به حال خودمان نباید گره بزنیم.

وی ادامه داد: ما خریدار محصولات کشورهای غرب نیستیم بلکه آنها نیازمند و تشنه دریافت محصولات فرهنگی، هنری و ادبی ایران هستند. کسانی که ایران را خریدار و تحت نفوذ غرب میدانند نه ایران را می شناسند نه غرب را.

ایوبی تصریح کرد: دو سه سال پیش که سینما بحران هویت داشت و آن را فاضلاب و فاسد لقب دادند کسانی بودند که هیچ واکنشی به آن وضعیت نداشتند حالا حرف های این افراد برای من شنیدنی نیست.

گفتنی است اجرای طرح مشترک بین سینما و تئاتر به نام سینمایش به مسافر آستانه سپرده شد.

حسین مسافرآستانه مدیر عامل سابق موسسه رسانه‌های تصویری و مشاور فعلی رئیس سازمان سینمایی برای سخنرانی دعوت شد.

وی گفت: من کار مهمی انجام نداده‌ام که بخواهم راجع به آن صحبت کنم و چیزی بگویم موضوع اصلی این جلسه امری طبیعی است که من از این اتفاق خوشحالم بار سنگین مسئولیت را آقای ایوبی از روی دوش من برداشته هرچند در این دوره کوتاهیشده از جانب من بوده است.

وی افزود: از کسانی که به هر طریقی و به هر دلیلی من را مورد نوازش قرار دادند چه زمانی که حق داشتند و چه زمانی که دلایل دیگری برای این کار داشتند تشکر می‌کنم چون من را متوجه کوتاهی‌هایم کردند شاید در این دوره باعث دل‌آزردگی دوستانم شدم باید مرا ببخشند چون اولویت اصلی من کار بود امیدوارم دکتر ابطحی بیشتر از من مدیریت رسانه‌های تصویری موفق باشد و برایشان آرزوی سربلندی دارم از همه کم‌کاری‌ها و دل‌آرزدگی‌ها حلالیت می‌طلبم پس از اعطای حکم جدید وی که مشاور رئیس سازمان سینمایی بود حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی به بیان سخنانی پرداخت.

وی گفت: با حسین مسافر آستانه دو دهه است که آشنایی دارم و برنامه‌های فرهنگی مشترکی در خارج از کشور باهم داشته‌ایم موسسه رسانه‌های تصویری یکی از سخت‌ترین بخش‌های سازمان سینمایی است که با انتظارات و توقعات مردم و مسئولان همراه است و مبارزه با قاچاق فیلم بر عهده این مرکز بوده است خیلی از مدیران که خود من هم جز آنها هستم مدیر سابق می‌شوند اما حسین مسافر آستانه یک هنرمند است و ما هنرمند سابق نداریم چون همیشه در صحنه است.

ایوبی ادامه داد: در سینما مشکل متن و فیلم‌نامه داریم اما در تئاتر این طور نیست چون نویسندگان خوبی داریم که همیشه در حال نوشتن نمایشنامه هستند برای کار مشترک بین سینما و تئاتر در صدد تشکیل یک گروه بودیم که مثل هنر تجربه یک بخش از سینما شود این طرح را به نام گروه سینمایش به آقای مسافر آستانه ارائه کردیم تا با مطالعه به اجرا و برگزاری برسد.

وی در خصوص مدیرعامل جدید موسسه رسانه‌های تصویری بیان کرد: جامع‌نگری یا پختگی مشورت‌پذیری و توجه زیاد ایشان به فرهنگ کشور دلایل انتخاب ایشان بود و ان شا الله این انتصاب منشا تحولات بزرگ در فرهنگ کشور شود یکی از طرح‌هایی قرار است که با مدیریت ایشان گسترش دهیم طرح dod است که طرفداران زیادی مواجه خواهد شد تصور کنید خانواده‌ها در خانه خود به تولیدات سمعی و بصری دسترسی دارند و می‌توانند این گنجینه را در خانه داشته باشند
رئیس سازمان سینمایی در خصوص موضوع قاچاق فیلم‌ها بیان کرد: مبارزه با پدیده شوم قاچاق فیلم که با مدیریت ایشان چند وقت قبل هم در خصوص آن اقدام شد یکی از موضوعات مهم مورد نظر ایشان است اما از نظر من ساختار بین‌الملل موسسه‌ رسانه‌های تصویر آن طور که مطلوب است شکل نگرفته و باید سرو سامان پیدا کند.

ایوبی با ابراز خرسندی از اهمیت دادن دلسوزان سینما به مسائل سینمایی گفت: نامه‌های سرگشاده و سر بسته‌ای به دست می‌رسد که پاسخ ندادن به آنها اسائه ادب است و باید نقدها بر اساس محورها و شاخص‌ها باشد.

وی افزود: کالاهای سبد سینمای ایران مشخص است و در شرایطی که در تمام جهان سینما با بحران تماشاگر مواجه است سال گذشته کشور چین و ایران افزایش مخاطب داشته است چین با محصولات هالیوودی و ایران با محصولات داخلی خودش.

**مسئولان فرهنگی مدیریت جهادی می‌کنند

در هیچ دوره‌ای تا این حد وزیر فرهنگ به بخش خصوصی توجه نداشته است به برکت فیلم محمد رسول الله شصت سانس سینما مجهز شد و به عدد صد رسید اما این دو سال وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی در دولت یازدهم ماه رمضان دولت با کمبود بودجه و هزینه‌های مالی مواجه بوده اما باز هم این شیوه حمایت را نمی‌پسندم چون باید سازمان سینمایی حمایت بیشتری از فیلم‌ها داشته باشد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: