برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۸۲۵۶
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۷
یک وبسایت عربی تصاویری در خصوص دوره های آموزشی گروه تروریستی داعش و ارتباط آنها با سقوط هواپیمای مسافربری روسیه منتشر کرد.
سیاسی نیوز: درحالی که مقام های قاهره و مسکو دخالت گروه تروریستی داعش را در سقوط هواپیمای مسافربری روس رد کردند، یک سایت عربی گزارشهایی درباره دوره های آموزشی این گروه تروریستی در خصوص نحوه شکار هواپیماها منتشر کرد.
 
سایت"عربی21" امروز درگزارشی ادعا کرد: فعالان سیاسی معتقدند میان اقدام "ولایت سینا " شاخه مصری گروه تروریستی داعش مبنی بر پذیرفتن مسئولیت سقوط هواپیمای روسی و دوره هایی که این گروه 50 روز پیش برای نیروهای خود جهت آموزش شکار هواپیماها برگزار کرد، ارتباطی وجود دارد.
 
شمال منطقه سینا در مصر پایگاه اصلی گروه تروریستی موسوم به "انصار بیت المقدس" است. این گروه بعدها نام خود را به ولایت سینا تغییر داد تا به این ترتیب سرسپردگی خود را به گروه تروریستی داعش در مناطقی از سوریه و عراق نشان دهد.
 
به ادعای این وبسایت، علیرغم تردیدهای زیاد در خصوص توانایی این گروه تروریستی برای هدف قرار دادن  هواپیمای روسی، ناظران احتمال می دهند درصورتی که این گروه امکان دسترسی به ضدهوایی های پیشرفته را داشته باشد می توان گفت هواپیمای روسیه را در آن ارتفاع هدف قرار داده است.
 
این وبسایت همچنین مدعی شد برخی ناظران در گفت وگو  با عربی 21 اعلام کردند؛ بعید نیست ولایت سینا دارای موشکهای پیشرفته تری از موشک مذکور باشد که برد آن 9 کیلومتر (نزدیک به ارتفاع پرواز هواپیمای مسافربری روسی) است. 
 
روز گذشته هواپیمای مسافربری ایرباس متعلق به ناوگان هوایی روسیه با 224 مسافر نزدیک شهر "العریش" در صحرای سینای مصر سقوط کرد. همه مسافران این هواپیما جان خود را از دست دادند. گروه تروریستی داعش روز گذشته برای اثبات ادعای خود درباره سرنگون کردن هواپیمای روسی تصاویری منتشر کرد، اما مقام های مصر و روسیه امکان توانایی داعش در این اقدام را رد کردند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی