برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۸۱۱۳
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۸
بارش سیل‌آسای باران از شب گذشته بیشتر مناطق استان ایلام از جمله شهرستان ایلام را در بر گرفته است.
فارس: بارش کم‌سابقه باران طی‌ دست‌کم 10 سال گذشته شهر ایلام را از شب گذشته در برگرفته و خسارت‌های فراوانی را به همراه داشته است.

به محض شدت بارش‌ها ستاد بحران مدیریت استانداری ایلام با تشکیل جلسه تمام ادارات و مراکز آموزشی ایلام را به حالت تعطیل درآورد و از مردم خواست منازل خود را ترک نکنند.

سیل ایلام با 2 ‌‌کشته و‌ مفقود + تصاویر

بارش شدید باران و وقوع سیل سبب تعطیلی ادارات و مراکز اموزشی ایلام و همچنین خسارات به تاسیسات زیربنایی ایلام شده است.

بر اساس گفته مدیرکل هواشناسی استان ایلام، بارش 230 میلی‌متر باران طی 48 ساعت گذشته در شهر ایلام گزارش شده است.

سیل ایلام با 2 ‌‌کشته و‌ مفقود + تصاویر

یوسف شیخ‌الملوکی افزود: بروز پدیده مه در گردنه‌ها و مناطق کوهستانی استان و بارش شدید باران و تگرگ منجر به اختلال در تردد برون‌شهری و درون‌شهری شده و با توجه به اینکه این سامانه گستره فراگیری دارد تمام نقاط استان را تحت تاثیر قرار داده و هشدارها در مورد همه نقاط استان است.

افزون بر این، بارش باران و وقوع سیل خسارات فراوانی به تاسیسات زیربنایی استان ایلام از جمله راه‌ها و ... و منازل مسکونی مردم استان ایلام وارد کرده است و ستاد بحران استان ایلام لحظاتی پیش با حضور مسئولان ارشد استان ایلام برگزار شد.

سیل ایلام با 2 ‌‌کشته و‌ مفقود + تصاویرسیل ایلام با 2 ‌‌کشته و‌ مفقود + تصاویر

*پروازهای فرودگاه ایلام کنسل شد

مجتبی بیاتی مدیر فرودگاه شهدای ایلام کنسل پرواز فرودگاه ایلام خبر داد و گفت:‌ ‌پرواز صبح امروز تهران به ایلام که قرار بود ساعت 6 و 10 دقیقه از تهران به سمت ایلام حرکت کند به دلیل شرایط نامساعد جوی در شهر ایلام لغو شد.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام گفت: با توجه به حرکت نکردن هواپیما از تهران به ایلام پرواز هفت و 40 دقیقه ایلام به تهران نیز لغو شده است.

وی ادامه داد: در خصوص دیگر پروازهای این فرودگاه نیز تا ساعاتی دیگر اظهار نظر می‌شود‌.

*بارش شدید باران و وقوع سیل ایلام را تعطیل کرد

احمد کرمی مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام با بیان اینکه بارش شدید باران و وقوع سیل ایلام را تعطیل کرد، گفت: این تصمیم در جلسه اضطراری این ستاد که بامداد امروز برگزار شد، اتخاذ شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام گفت: این تصمیم مختص شهر ایلام بوده و در دیگر مناطق و شهرستان‌های استان نیز این مسئولیت بر عهده فرمانداران مراکز اداری و آموزشی گذاشته شده است.

وی تصریح کرد: مردم مناطق مختلف استان نیز به منظور تسریع در امدادرسانی به دستگاه‌های امدادی از ترددهای غیرضروری در شهر خودداری کنند.

*گردان‌های امام حسین (ع) و امام علی (ع) ایلام به حالت آماده‌باش درآمدند

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام گفت: گردان‌های امام حسین (ع) و امام علی (ع) ایلام به حالت آماده‌باش درآمدند.

سردار سید صادق حسینی ‌اظهار داشت: گردان‌های امام علی (ع) و امام حسین (ع) در ایلام برای امدادرسانی به سیل‌زدگان به حالت آماده‌باش درآمد.

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام گفت: این نیروها آمادگی لازم را برای کمک به سیل‌زدگان دارند.

وی با بیان اینکه امکانات سپاه و بسیج در حد توان مهیا شده تا در صورت نیاز به کار گرفته شوند، تصریح کرد: در شهرستان‌های استان نیز تمام نیروها و امکانات به صورت آماده باش در آمده‌اند.

این فرمانده ارشد نظامی در استان ایلام اضافه کرد: مردم استان ایلام آرامش خود را حفظ کنند و از خروج غیرضرور از منازل خودداری کنند.

حسینی تصریح کرد: نیروهای سپاه و بسیج در استان ایلام آمادگی کامل را برای کمک‌رسانی به سیل‌زدگان را در اقصی نقاط استان ایلام دارند.

* ‌راهداران در مسیر ایلام ـ صالح‌آباد در حال پاکسازی ریزش کوه هستند

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: راهداران در مسیر ایلام ـ صالح‌آباد در حال پاکسازی ریزش کوه هستند.

سید کمال‌الدین میرجعفریان ‌اظهار داشت: مسیر ایلام به صالح‌آباد در محدوده تونل راه کربلا در طول 24 ساعت گذشته به طور مرتب ریزش کرده است.

وی با بیان اینکه نیروهای راهداری این اداره‌کل در طول 24 ساعت گذشته در مسیرهای مختلف حضور داشته و در حال پاکسازی مسیرها هستند، ادامه داد: با تلاش عوامل راهداری بازگشایی مسیر ایلام به صالح‌آباد انجام شد اما به دلیل تداوم بارش‌ها احتمال ریزش کوه وجود دارد.

این مسئول اضافه کرد: در مسیر ایلام ـ حمیل نیز بخشی از کوه دچار ریزش شد که هم‌اکنون با تلاش راهداران جاده باز است ولی به رانندگان توصیه می کنیم حتی‌الامکان از این مسیر با توجه به خطر ریزش دوباره تردد نکنند.

مدیرکل راه و شهرسازی یادآور شد: مسیر ایلام به کارخانه سیمان در محدوده تونل آزادی شب گذشته با رانش گسترده زمین روبه‌رو شده که از طریق احداث جاده فرعی هم اکنون مسیر باز است ولی همچنان احتمال ریزش و رانش زمین وجود دارد.

وی در پایان افزود: در حال حاضر بیشتر محورهای ارتباطی اصلی استان ایلام باز و تردد در آنها جریان دارد.

*سیل به تاسیسات زیربنایی آبفای ایلام خسارت زد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام گفت: سیل به تاسیسات زیربنایی آبفای ایلام خسارت زد.

داراب بیرانوندی ‌اظهار داشت: بر اثر شدت بارش باران تاسیسات شبکه آبرسانی درون‌شهری شهرستان ایلام دچار خسارات شدیدی شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام با بیان اینکه میزان دقیق این خسارات برآورد نشده است، گفت: بر اثر این رویداد آب شرب برخی از نقاط ایلام قطع شده است.

وی ادامه داد: اکنون نیروهای حوادث و اتفاقات در حال رفع مشکل گل آلود بودن سد ایلام و چشمه گل‌گل هستند و سعی بر این است که این مشکل تا عصر امروز مرتفع شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام از مردم خواست تا زمان رفع این مشکل در مصرف آب صرفه‌جویی لازم را به عمل آورند.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: