برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۸۱۱۱
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۴
مدیرعامل شرکت راه‌آهن گفت: دولت هنوز قانون اختصاص ۲۰ درصد از نرخ گازوئیل به راه‌آهن را اجرایی نکرده و وزیر راه نامه ای در این باره به معاون اول رئیس جمهور نوشته است.
مهر: محسن پورسیدآقایی در نشستی خبری در پاسخ به پرسش مهر در خصوص آزادسازی نرخ بلیت قطار گفت: براساس قانون، شرکت راه آهن تعیین کننده قیمت نیست و شرکت‌های خصوصی هستند که قیمت را تعیین می کنند، اما شرکت راه‌آهن قیمت شرکت‌های خصوصی را تایید می‌کند.

وی با بیان اینکه ما پیشنهاد شرکت‌ها را بررسی کرده و تاکنون هم این طور بوده است، افزود: همان‌طور که الان شرکت‌های ریلی در  مواقع کم‌مسافر تخفیف را اعمال می‌کنند و این موضوع به نفع بازاریابی آنها شده است، در زمان‌های پیک هم افزایش قیمت را دارند.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن با بیان اینکه در ۸ ماهه امسال شرکت‌های مسافری در حال ارائه تخفیف هستند، افزود: البته شرکت‌ها به ما پیشنهاد دادند که در مقابل تخفیفی که در ایام غیرپیک دارند، در ایام پیک سال افزایش قیمت را داشته باشند که ما در حال بررسی این موضوع هستیم.

وی در خصوص افزایش قیمت گازوئیل و اختصاص ۲۰ درصد از این محل به بخش ریلی در راستای اجرای هدفمندی یارانه ها، گفت: افزایش قیمت سوخت یک تصمیم اقتصادی و اجتماعی است و مربوط به شرکت نفت نیست، البته درباره اختصاص ۲۰ درصد از گرانی گازوئیل به بخش ریلی وزیر راه و شهرسازی نامه‌ای را به معاون اول رئیس جمهور ارسال کرد و این نامه از سوی معاون اول به وزیر اقتصاد و سازمان مدیریت ارجاع داده شد تا تصمیم‌گیری شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص سرمایه‌گذاری خارجی در بخش ریلی گفت: در سه ماه گذشته بیش از ۱۰ کشور خارجی در سطح وزرای اقتصاد و حمل‌ونقل برای مذاکره به ایران آمدند و هم‌اکنون هم با آلمان‌ها هم مذاکراتی را دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه عموما کشورهای اروپایی به دنبال فاینانس هستند، اظهار داشت: ما در این بخش به دنبال این هستیم تا سرمایه‌گذاری خارجی را داشته باشیم، چرا که در سرمایه‌گذاری، ریسک بازگشت درآمدها برعهده سرمایه‌گذار است، اما در فاینانس فقط وام با سود مشخص را به ما می‌دهند.

پورسیدآقایی در خصوص اختصاص ۲۰ درصد از سهم گازوئیل به راه‌آهن، گفت: این موضوع یک قانون است که باید ۲۰ درصد از قیمت گازوئیل به عنوان عوارض سازمان راهداری بابت نگهداری راه‌ها و شرکت راه‌آهن داده شود، اما دولت هنوز این موضوع را اجرایی نکرده است.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: