برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۷۸۱۷
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۷
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب با بیان اینکه هنوز با هزینه تمام شده آب بها و حق انشعاب فاضلاب فاصله داریم، گفت: آب‌بهای مشترکان تهرانی در ازای 20 متر مکعب مصرف 6 هزار و 400 تومان می‌شود که افزایش 15 درصدی این میزان رقم قابل توجهی نخواهد بود.
آنا: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب با بیان اینکه هنوز با هزینه تمام شده آب بها و حق انشعاب فاضلاب فاصله داریم، گفت: آب‌بهای مشترکان تهرانی در ازای 20 متر مکعب مصرف 6 هزار و 400 تومان می‌شود که افزایش 15 درصدی این میزان رقم قابل توجهی نخواهد بود.

محمد پرورش در نشست خبری امروز شرکت فاضلاب تهران با تاکید بر اینکه هزینه‌های انشعاب فاضلاب برای مشترکان جدید از ابتدای امسال تغییری نداشته است، افزود: با توجه به رشد میزان مشترکان در حوزه فاضلاب علاقه مندیم هزینه‌های انشعاب به صورت اقساط از مردم دریافت شود تا توان پرداخت آن وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه مجوز افزایش قیمت حق انشعاب فاضلاب اواخر سال گذشته بر اساس تبصره 3 قانون لحاظ شد، تصریح کرد: شرکت فاضلاب تهران حاشیه سودی را برای نصب در حوزه آب و یا فاضلاب بر اساس آیین‌نامه عملیاتی در سیستم مالی و تعرفه ای خود ندارد و تنها قیمت تمام‌شده حفاری و نصب دریافت می‌شود.

به گفته مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب، پروژه‌های بسیاری در حوزه آب و فاضلاب باید در شهرها اجرا شوند، اما منابع دولتی برای آنها وجود ندارد، بنابراین اجازه قانونی طرح موضوع پیرامون عقب‌ماندگی‌های پروژه‌های موجود در پارلمان‌های محلی و شورای شهر بر اساس تبصره 3 قانون داده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در صورت علاقه‌مندی به ارائه خدمات مطلوب باید هزینه تمام‌شده آن پرداخت شود، ادامه داد: اکنون 18 هزار کیلومتر شبکه آب و 5 هزار کیلومتر شبکه فاضلاب نیازمند نگهداری و به‌روزرسانی هستند که این موارد بر هزینه‌های تمام‌شده تاثیر می‌گذارند.

پرورش با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب به عنوان یک دستگاه خدمات رسان به دنبال حاشیه سود نیست، بیان کرد: به علت ضرورت اجرای قانون کار در ارتباط با افزایش سطح دستمزد کارمندان، تامین هزینه‌های برق، هزینه‌های خرید کلر و ... افزایش قیمت در آب‌بها و انشعاب فاضلاب ضروری است کما اینکه ما هنوز با قیمت تمام شده فاصله داریم.

وی درباره افزایش 15 تا 30 درصدی آب‌بها گفت: به ازای مصرف 15 متر مکعب آب در استان تهران 387 تومان، 15 تا 20 متر مکعب معادل 699 تومان و 20 تا 40 متر مکعب معادل سه هزار تومان به قبض مشترکان افزوده می‌شود.

مدیر عامل شرکت آبفا از ساماندهی کامل طرح فاضلاب تهران ظرف 5 سال آینده خبر داد و گفت: برداشت سالانه از سد کرج حدود 240 میلیون متر مکعب است، اما برای تبدیل 300 میلیون متر مکعب پساب فاضلاب به آب استاندارد برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

وی درباره افزوده شدن مواردی مانند تعرفه فاضلاب روستایی در قبوض مشترکان آب و فاضلاب هم گفت: تمامی موارد اضافه‌شده به قبوض مانند تعرفه فاضلاب روستایی قانونی و دارای پشتیبانی شورای اقتصاد است و میزان این افزایش‌ها نیز متوسط‌های قیمت اعلامی آبفاست.

به گفته پرورش، بر اساس قانون مصوب سال گذشته به ازای هر متر مکعب آب رقمی حدود 10 ریال برای کمک به آبرسانی روستاها در قبوض مشترکان لحاظ می‌شود.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی