برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۷۷۷۰
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۴
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران گفت انتظار می رود سال آینده این کشور با سیل عظیمی از جمعیت گردشگران خارجی مواجه شود.
خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور از سیل گسترده گردشگران خارجی بعد از اجرای توافق هسته ای به ایران خبر داد و نوشت: ایران خود را برای سونامی جهانگردان در این کشور آماده می کند.
 
به گفته سلطانی فر سیاست های اعتدال گرایانه دولت حسن روحانی موجب افزایش استقبال گردشگران خارجی برای سفر به ایران شده است.
 
معاون رئیس جمهور ایران از ۱۳۰۰ پروژه سرمایه گذاری برای جذب این گردشگران در کشور خبر داد و گفت: هم اکنون نیز میزان گردشگران خارجی ۱۲درصد رشد داشته است که نشان از سیل عظیمی از جمعیت آنان بعد از اجرای برجام دارد.
 
بر این اساس در سال ۲۰۱۴ حدود ۵ میلیون جهانگرد خارجی از ایران بازدید کردند که ۷/۵ میلیارد دلار درآمد از این طریق عاید کشور شده است.
 
سلطانی فر در ادامه گفتگو با آسوشیتدپرس تاکید کرد: صنعت توریسم در دوران پس از تحریم نسبت به بخش های دیگر اقتصاد رشد چشمگیرتری خواهد داشت و به نظر می رسد یکی از تاثیرگذارترین عوامل رشد اقتصاد ایران در سالهای آینده خواهد بود.
 
به گفته سلطانی فر ایران در حال بهبود شرایط برای پروازهای مستقیم از ۱۹۰ کشور جهان به تهران است. در برنامه آینده دولت ویزاهای توریستی برای ۹۰ روز امتداد خواهد داشت.
 
طبق چشم انداز صنعت گردشگری، انتظار می رود ایران تا سال ۲۰۲۵ بتواند میزبان ۲۰ میلیون جهانگرد خارجی باشد که این رقم درآمدی معادل ۳۰ میلیارد دلار عاید کشور می کند.
 
منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی