برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۷۶۹۲
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۹
معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور، فرمانده انتظامی اصفهان و رییس کل دادگستری اصفهان آخرین جزئیات این پرونده را تشریح کردند.
 یکسال از پرونده حادثه اسیدپاشی در اصفهان می‌گذرد، حادثه‌ای که احساس امنیت عمومی در جامعه را بشدت کاهش داد و رسانه‌های مجازی و شایعات هم شدند دمی بر این آتش! خیلی از رسانه‌های بیگانه که فرصت را مغتنم می‌دانستند تا توانستند به بهره‌برداری سیاسی از ماجرا پرداختند.
 
حالا در سالگرد آن حادثه تلخ که منجر به مصدومیت 4 نفر از زنان و دختران اصفهانی شد، اگرچه خبر رسید که یکی از قربانیان حادثه با پیگیری انجام شده و عمل جراحی در اسپانیا بینایی خود را بازیافته است، اما تلاش برای پیدا کردن عامل یا عوامل این حادثه ادامه دارد و همچنان پرونده پیش روی دستگاه قضایی باز است.
 
معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور، فرمانده انتظامی اصفهان و رییس کل دادگستری اصفهان آخرین جزئیات این پرونده را تشریح کردند.
 
 تشکیل گروهی برای یافتن اسیدپاش در اصفهان
 
مهرماه سال گذشته بود که طی چند روز متوالی به 4 زن اصفهانی که در اتومبیل خود حضور داشتند از سوی عامل یا عاملانی اسید ریخته شد و از همان لحظه‌ای که پلیس در جریان این اتفاق قرار گرفته به گفته معاون فرماندهی انتظامی استان اصفهان، تلاش برای شناسایی و دستگیری عوامل اسیدپاشی در اصفهان آغاز شد و همچنان ادامه دارد. این پرونده هنوز به قطعیت نرسیده و خبر دستگیری فردی که به طور قطعی ثابت شده باشد که عامل اسیدپاشی است، درست نیست.
 
سرهنگ جهانگیر کریمی به حضور دستگا‌ه‌های امنیتی در این زمینه اشاره می‌کند و توضیح می‌دهد: از ابتدای تشکیل پرونده اسیدپاشی تاکنون دستگاه قضایی و انتظامی و همچنین نهادهای امنیتی به طور جدی به دنبال کشف سرنخ‌هایی در این زمینه هستند و متهمان زیادی نیز احضار و بازجویی شده‌اند.
 
به گفته وی تاکنون مظنونان زیادی در این رابطه دستگیر شده‌اند اما هیچ یک به صراحت به این جرم اعتراف نکرده و شواهد نیز بیانگر این موضوع نیست.
 
 اسیدپاشی کار یک نفر است
 
در روزهای نخست مخابره خبر اسیدپاشی که بازار شایعه‌ها داغ  بود  و از گوشه و کنار هر روز خبر تازه‌ای مبنی بر دستگیری متهمان یا دست داشتن گروهی خاص به گوش می‌رسید، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور هرگونه اقدام سازمان یافته و گروهی را در این زمینه رد می‌کند و با قطعیت می‌گوید که اسیدپاشی کار یک نفر است. البته معاون وزیر کشور همچنان بر همان نظر استوار است و معتقد است که اسید‌پاشی سازمان‌یافته نبوده است.
 
  دستگیری متهم اسیدپاشی اصفهان
 
اکنون  که حدود یک سال از ماجرا گذشته است، حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور، با بیان خبر دستگیری متهم اسیدپاشی توضیح می‌دهد که فردی که بیشترین دلایل و مدارک علیه او در دست بود دستگیر شده است و همه شواهد و قراین با مستندات عینی برای بررسی بیشتر در اختیار قوه‌قضاییه قرار گرفته است.
 
وی بیان می‌کند که این مظنون تا حدود زیادی به متهم اصلی نزدیک است و از طرف قربانیان حادثه نیز شناسایی شده است، همچنین سوابق قبلی این فرد به خصوص در زمینه‌ سرقت و خرید و فروش موتورسیکلت امکان اینکه فرد دستگیر شده متهم اصلی پرونده است را تقویت می‌کند.
 
معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در پاسخ به این سوال که آیا پرونده اسید‌پاشی اصفهان سازمان یافته بوده است؟ اضافه می‌کند: نمی‌شود قضاوت نهایی کرد، اما شواهد به دست آمده نشان می‌دهد که همه این اسید‌پاشی‌ها توسط یک نفر انجام شده و بنابراین سازمان یافتگی آن تایید نمی‌شود.
 
البته فرمانده انتظامی استان اصفهان هم در این خصوص می‌گوید: پیگیری‌های نیروهای انتظامی برای دستگیری متهم پرونده اسیدپاشی اصفهان ادامه دارد و به زودی اخبار خوبی در این زمینه می‌رسد.
 
سردار عبدالرضا آقاخانی در نشست خبری ماهانه خود درباره آخرین پیگیری‌های دستگیری متهم پرونده اسیدپاشی اصفهان، توضیح می‌دهد: سرعت کار برای دستگیری مجرم اسیدپاشی بیش از قبل شده و با توجه به شواهد و اقدامات پلیس امیدواریم به زودی اخبار خوشی در این رابطه به گوش مردم برسانیم.
 
 تکذیب خبر دستگیری اسیدپاشی اصفهان
 
از آنجایی که مسئولان می‌گویند که روند این پرونده با دقت تمام در حال انجام است و هرگونه اظهارنظر در این زمینه باید از سوی دادگستری اصفهان انجام شود، رییس کل دادگستری اصفهان اخبار منتشر شده مبنی بر دستگیری و بازداشت یک فرد جدید در رابطه با پرونده اسیدپاشی اصفهان را تکذیب می‌کند.
 
احمد خسروی وفا، درباره انتشار خبری مبنی بر بازداشت و دستگیری فردی جدید در رابطه با پرونده اسیدپاشی اصفهان، اظهار می‌کند: این خبر صحت ندارد و بنده آن را تائید نمی‌کنم.
 
وی درباره فردی که به عنوان مظنون اسیدپاشی اعلام می‌کنند نیز بیان می‌کند: فردی که جدید از آن به عنوان مظنون اسیدپاشی نام برده شده چند ماه است که در بازداشت به سر می‌برد و دلیل بازداشت وی نیز جرایم دیگر این متهم است.  رییس دادگستری استان اصفهان در پایان تاکید می‌کند: هیچ‌گونه دلیل و شواهدی مبنی بر دخالت این فرد در پرونده اسیدپاشی محرز نشده است، بنابراین خبر منتشر شده صحت ندارد.
 
منبع: حمایت
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: