برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۷۶۳۲
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۴
یکی از معلمان خانم ایرانی اعزامی به مدارس ایرانیان العین گفت: دادگاه معلمان ایرانی در امارات که قرار بود دیروز برگزار شود، تشکیل نشد.
14 مهرماه 22 معلم اعزامی ایران به مدارس ایرانیان العین به «شُرطه» احضار شدند که آن روز پاسپورت های معلمان را گرفتند و 9 معلم مرد بازداشت شدند. ضمن اینکه مقرر شد 13 معلم زن نیز در روز دادگاه حضور پیدا کنند.

چند روز پیش که سرپرست مدارس ایرانی در امارات برای پیگیری وضعیت این معلمان بازداشت شده در العین حضور یافت، بازداشت شد و او نیز به جمع 9 معلم زندانی شده پیوست.

مقرر شده بود دادگاه این معلمان روز گذشته برگزار شود و هیأتی نیز شب گذشته از وزارت آموزش و پرورش ایران برای پیگیری این موضوع به امارات اعزام شد.

یکی از معلمان خانم ایرانی اعزامی به مدارس ایرانیان العین در این خصوص اظهار داشت: دادگاه معلمان ایرانی در امارات قرار بود دیروز تشکیل شود اما برگزار نشد و ما فکر می کنیم که شاید به دلیل تعطیلی روزهای جمعه و شنبه، دادگاه یکشنبه برگزار شود.

وی افزود: معاون مرکز امور بین الملل وزارت آموزش و پرورش به همراه هیأتی به امارات آمده است اما ما هنوز آنها را ندیده ایم ولی برخی اخبار به ما رسیده است که مشکل معلمان بازداشت شده در حال حل شدن است که امیدواریم هر چه زودتر آنها آزاد شوند.

 
منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: