برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۷۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۷
رییس جمهور سوریه با بیان اینکه ائتلاف ۴ گانه ایران ، روسیه ، سوریه و عراق برگ برنده ما در مبارزه با تروریسم در منطقه است گفت:ما از نقش سازنده ایران در مبارزه با تروریسم تشکر می کنیم و این حمایت ها را ازجانب حضرت امام خامنه ای می دانیم.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، بشار اسد در دیدار با علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: پیروزی های چشمگیری در سایه ائتلاف جدید و هماهنگی میان ایران و روسیه به دست آمده است و در آینده نزدیک شاهد موفقیتهای بیشتری خواهیم بود.

وی افزود: در این شرایط باید نهایت استفاده از ائتلاف 4 گانه علیه تروریست برده شود.

رییس جمهور سوریه همچنین شهادت سردار شهید حسین همدانی را تسلیت گفت و افزود : نکته مهم این شهادت ها اینست که همانطور که دیدگاههای سیاسی دو کشور ایران و سوریه نزدیک است با ریخته شدن خون این شهدا دو ملت بیش از پیش به یکدیگر نزدیک شده اند.

بشار اسد جان باختن تعداد زیادی از حجاج خانه خدا در حادثه منا را به کشورهای اسلامی به ویژه ملت ایران تسلیت گفت و دولت عربستان را در مدیریت حج بی کفایت دانست و بر ضرورت تشکیل کمیته حقیقت یاب تاکید کرد.

رییس جمهور سوریه گفت: عربستان سعودی توان مدیریت حج را ندارد و باید کشورهای اسلامی آن را اداره کنند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در این دیدار با اعلام حمایت مجدد جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت سوریه گفت: ما حمایت های اقتصادی و سیاسی و مشاوره های نظامی خود را تا پیروزی کامل بر تروریسم و حامیان آنها ادامه می دهیم.

بروجردی همچنین درباره طرح سیاسی ایران گفت: درباره این طرح در حال رایزنی با مسئولان سوریه هستیم و معتقدیم هرگونه راه حل پیشنهادی فقط با هماهنگی دولت سوریه قابلیت اجرا پیدا می کند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عصر امروز برای دیدار با مقامات سیاسی لبنان عازم این کشور می شود.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: