برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۷۲۶۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۱
خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به بررسی برجام در مجلس گفت: مسأله برجام در کمیسیون مربوط به این موضوع با متانت بررسی شد. من به نمایندگان مردم می گویم که چرا برای سرنوشت یک ملت عجله می کنید و نمی خواهید تامل به خرج دهید. از مجلس می خواهیم که نشان دهد با مردم روراست است . خانه ملت باید با پایبندی به مسائل شرعی به مسائل بپردازد.
حجت الاسلام و المسلمین صدیقی در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران با تبریک سالگرد مباهله اظهار کرد: همانگونه که غدیر خارج از همه حصار ها واقع شد و پیغمبر (ص) در بیابان و زیر آفتاب تابان ولایت حضرت علی (ع) را مطرح کرد مباهله هم بدون حصارها و در زیر آسمان طرح شد.

وی ادامه داد: غدیر نور خدا است ودیر یا زود همه دنیا را می گیرد. در پرتوی غدیر مبحث مباهله به یک مسأله خاص تبدیل می‌شود. افرادی کنار هم که برای مصاف ، دعا و نفرین به باطل جمع شده بودند و این بسیار مهم است . آن‌ها کسانی بودند که هیچ باطلی بر آن‌ها راه نداشت. بزرگانی بودند که اهل بهشت هستند.

صدیقی افزود: این پنج عضو از بیت پیغمبر (ص) هیچ گناهی به وجود نازنینشان وارد نشده بود. حضرت فاطمه (س) که در قرآن بر وجود نازنینشان تاکید شده بود. امام حسن (ع) و امام حسین (ع) که مانند حضرت عیسی (ع) از کودکی بالغ بودند و جان پیغمبر (ص) که امام علی (ع) بودند در مباهله حضور داشتند. خداوند آیت الله خزعلی را با حضرت علی (ع) محشور بدارد به قول ایشان باید مباهله در حد غدیر معرفی شود. اگر برای این کار صاحب نظران و هنرمندان پیشنهاداتی دارند به ما ارائه دهند.

وی همچنین گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت: امیدواریم تمهیداتی اندیشیده شود که اگر احیانا فردی از نیروی انتظامی عملکردی نامناسب دارد برطرف شود چرا که نیروی انتظامی پیشانی نظام است و اگر در این ارگان مشکلی پیش آید آن را از نظام می‌دانند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با توجه به فاجعه منا اظهار کرد: به قول مقام معظم رهبری یک لحظه این فاجعه از یاد آدم نمی رود. حوادثی شبیه این اتفاق اخیر در منا قبلا رخ داده بود و آل سعود مکررا بی کفایتی خود را نشان داده بود اما ابعاد این قضیه از همه آن‌ها وسیع تر است چرا که این حادثه باعث شد حجاج زیادی از بین بروند.

وی ادامه داد: حجاج نجات یافته شده می گفتند آمار کشته شدگان بیش از 5 هزار نفر است. آل سعود آمار واقعی را پنهان کرده است. وقتی وزیر بهداشت خودشان آماری داده که باب میلشان نبوده است او را برکنار کردند. آدم از این اتفاق بسیار ناراحت می‌شود و جا دارد بر آل سعود لعن و نفرین کند. از عالم اسلام باید پرسید تا کی می خواهید این شرایط را تحمل کنید و بگذارید کسانی بر خانه خدا مدیریت کنند که قداست و حرمت آن را بارها از بین برده اند.

صدیقی خاطر نشان کرد: البته که پدر آل سعود انگلیس و آمریکا است. آن‌ها اول قبله نخست مسلمین را به صهیونیست ها دادند و حالا به قبله دوم ما بی حرمتی می‌کنند . اینها آمده اند که اسلام را بد جلوه بدهند. می خواهند مسلمان کشی کنند. به یمن حمله کرده،‌دبستان ها و مساجد را از بین می برند. اخیرا طی یک جنایتی به یک عروسی حمله کردند و 140 انسان بی گناه را به خاک و خون کشیدند. اگر مسلمان هم نباشی با وجوان انسانی از این اتفاق قلبت به درد می آید.

وی با بیان اینکه آل سعود علاوه بر ضعف مدیریت دارای ضعف نیروهای مجرب نیز هست، گفت: آل سعود ضعف مدیریت و ضعف نیروهای مجرب دارد. اکثریت نیروهایش را در حمله به یمن قرار داده است . همچنین بارها هم بی کفایتی خود را ثابت کرده و هرگز نخواسته تا از تجربه ناکامی های خود و یا از تجربه کشورهای اسلامی استفاده کند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران خطاب به مسئولین کشور خاطر نشان کرد: کمیته حقیقت یابمان باید پیگیر چرایی وقوع فاجعه منا باشد. به احتمال زیاد با توجه به دیده‌ها و شنیده‌ها این حادثه عمدی رخ داده است.ابتدا گفته اند که راه ها بسته است، بعد که راه ها را باز کرده اند، حجاج دیده اند دو مسیر مهم برای عبور از منا نیز بسته است در این میان حجاجی که مراسم رمی جمرات را انجام داده بودند به این مسیر ها آمده و با حجاجی که می خواستند از این راه عبور کنند برخورد می‌کنند این کار را کردند که اصطحکاکی طبیعی به وجود بیاید . هیچ کدام از نیروهای امنیتی شان به کمک نیامد.

وی افزود:‌ نیروهای امنیتی آل سعود با دوربین هایشان همه چیز را حتی مگسی که خلاف خواستشان حرکت می‌کند را می بینند و با آن برخورد می‌کنند چطور نیامدند به این حجاج کمک کنند؟ مهمتر آنکه از روی جنازه های مظلوم آن‌ها با پای چکمه پوش عبور کردند. بعد هم با ماشین هایی آمدند و همه آن‌ها را روی هم ریختند و برخی هایشان را در یخچال ها پرس کردند و وقتی می خواستند از هم جدا کنند پوست انسانی به انسان دیگر می چسبید. اینها اهانت است . لگدمال کردن ارزش های اسلامی است.

صدیقی با انتقاد از عملکرد سازمان های بین‌المللی و اجلاس های اسلامی گفت:‌ تاکنون که از سمت سازمان ها و اجلاس های بین‌المللی جهانی واسلامی حمایتی برای احقاق حقوق حجاج در حادثه منا صورت نگرفته است. ما از آن‌ها توقعی هم نداریم چرا که آن‌ها از اول برای ضعیف کشی ایجاد شدند. اما ما از مسئولین خود انتظار داریم برای اتفاقی که افتاده است بدون تعارف و جدی عمل کنند. هر جا که زور دارید باید حقتان را از این جانی ها بگیرید اگر زوری نداشته باشید لگدمالتان می‌کنند.

وی با تسلیت به محضر امام زمان (عج) و مقام معظم رهبری تصریح کرد: من به خانواده های داغدار و دلشکسته این کشته شدگان عزیز تسلیت می گویم . غم بزرگی را تحمل می‌کنند. این درد بسیار جانکاه است که آشنایان را برای دادن ولیمه دعوت کنند، ولی به جایش با خبر فوت آن‌ها مواجه شوند. حاجی های شما سعادتمند بودند که در خانه خدا به شهادت رسیدند. در روایات آمده است که اگر کسی در خانه خدا فوت کند خداوند گناهانش را می بخشد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مسأله برجام با همه نقاط منفی و مثبتی که دارد در کمیسیون مربوط به این موضوع با متانت بررسی شد. همه اعضا با متانت حرف هایشان را زدند. آنچه که بد بود اتفاق پس از بررسی برجام بود که در شان مجلس شورای اسلامی نبوده است. من به نمایندگان مردم می گویم که چرا برای سرنوشت یک ملت عجله می کنید و نمی خواهید تامل به خرج دهید. از مجلس می خواهیم که نشان دهد با مردم روراست است . خانه ملت باید با پایبندی به مسائل شرعی به مسائل بپردازد.

صدیقی با اشاره به حمله آمریکا به بیمارستان قندوز گفت:‌ آمریکا باز هم به بیمارستانی حمله کرده و آن را بمباران کرده است . آن‌ها مریض کشی می‌کنند،‌عروسی را عزا می‌کنند و بعد می گویند اشتباه کرده‌اند آیا اینها طرفدار حقوق بشر هستند آیا آن‌ها منطق دارند. مسأله ائتلاف ایران ،‌سوریه ،‌عراق و روسیه بسیار مبارک است. در همین چند روز آغاز این ائتلاف مظاهر خشونت غربی که در لباس اسلام ظاهر می شوند عصبانی شدند . صدای اوباما، اروپا و ترکیه هم درآمده است . اینجا است که مشخص می‌شود چه کسانی حامی تروریست هستند. حالا که عصبانی شدید عصبانی بمانید و از عصبانیت بمیرید.

وی همچنین گفت:‌ کسی می تواند پرچم توحید را در دست داشته باشد که دنباله دار اسلام باشد. حکومت ما داعیه دار هدایت است. کار پیغمبر (ص) باید ادامه دهد و دغدغه دین حجاب، عفت، پاکی، رفع فساد، ازدواج جوان ها و ... را داشته باشد.یکی از ویژگی های مهم حکومت اسلامی این است که اهل سازش نباشد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: آمریکا ذاتا با ما مخالف است . با جهاد،‌ شهادت طلبی و آزادی خواهی ما مخالف است. به حزب الله لبنان که سالم ترین گروه در تاریخ است و با یک رهبر متدین خار چشم آن‌ها است می گویند تروریست. آمریکا مدافع کسانی است که به یمن حمله می‌کنند و در مسأله سوریه هیچ وجه مشترکی ندارد. ما دولت قانونی سوریه را که مردم به آن رای دادند به رسمیت می شناسیم ولی آن‌ها مخالفان آن دولت هستند.

وی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری گفت:‌اگر کسی بگوید که سازش با آمریکا به نفع ماست اشتباه است رهبری به آن‌ها پاسخ داده که مذاکره با آمریکا هیچ نفعی برایمان ندارد و زیان های بیشماری برایمان به دنبال دارد.

صدیقی در پایان خاطر نشان کرد: چهار وزیر محترم به رئیس جمهور نامه نوشتند و نسبت به وضعیت رکود کشور هشدار دادند. طلعیه مبارکی است و امیدواریم به آن توجه خاصی شود. این مسأله جز اموری است که مشکلات خیلی عظیمی را برای کشور می تواند به بار بیاورد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه های عبادی خود با دعوت همه مسلمانان به تقوا گفت: تقوا در حکمت است و راه نجات است . خداوند به کسانی که تقوا را پیشه می‌کنند وعده نصرت داده است و در روایات آمده است که اگردرهای زمین و آسمان به روی انسان ها بسته باشد خداوند آن را بر روی آدم های باتقوا باز می‌کند.

وی ادامه داد: تربیت و تعلیم باید در کنار هم باشند. خداوند متعال فرموده است تعلیم بدون تربیت مفید نیست و تربیت بدون تعلیم امکان پذیر نیست. هر قدمی که بر می داریم باید مسیر و مقصدش را بشناسیم. خدای متعال از طریق سمع و بصر انسان را هدایت می‌کند تا انسان به مرور دینداری و ترک گناه کند. گناه میکروب دارد و مسری است.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: