برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۷۲۱۷
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۶
همزمان با انتشار گزارش هایی مبنی بر افزایش میزان ذخایر نفت خام آمریکا و و پیش بینی اوپک درباره افزایش میزان تقاضا، بهای نفت در معاملات امروز پنجشنبه بازار اسیا افزایش یافت.
به گزارش صداوسیما،‌ خبرگزاری فرانسه از نیویورک ، بهای هر بشکه نفت خام پایه بورس آمریکا برای تحویل در ماه نوامبر ۲۳ سنت افزایش یافت و بشکه ای چهل و هشت دلار و چهار سنت داد و ستد شد. همچنین هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال برای تحویل در ماه نوامبر در معاملات آخر وقت امروز بازار آسیا ؛ با بیست و یک سنت افزایش ،‌ بشکه ای پنجاه و یک دلار و پنجاه و چهار سنت به فروش رفت.
 
قیمتهای نفت پس از آنکه وزارت انرژی آمریکا در گزارشی از افزایش میزان ذخایر نفت خام این کشور فراتر از پیش بینی های قبلی خبر داد ، سیر صعودی گرفت. میزان ذخایر نفت خام آمریکا حدود سه میلیون و یکصد هزار بشکه افزایش پیدا کرد. در حالی که پیشتر میزان این افزایش بالغ بر دو میلیون و دویست و پنجاه هزار بشکه برآورد شده بود.
 
دبیرکل اوپک نیز پیشتر اعلام کرده بود پیش بینی می شود میران تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۱۵ حدود یک و نیم میلیون بشکه در روز افزایش یابد و بهبود فعالیت های اقتصادی در سال ۲۰۱۶، احتمالا موجب افزایش تقاضای جهانی نفت تا یک میلیون و سیصد هزار بشکه در روز خواهد شد.
 
بهای نفت در بازار نیویورک کاهش یافت
با افزایش میزان ذخایر نفتی آمریکا، ‌بهای نفت در بازار نیویورک روز چهارشنبه کاهش یافت. نفت شیرین سبک آمریکا در بازار نیویورک روز چهارشنبه برای تحویل در ماه نوامبر با ۷۲ سنت کاهش بشکه‌ای ۴۷ دلار و ۸۱ سنت رسید. نفت برنت دریای شمال در بازار لندن نیز با ۳۱ سنت کاهش به بشکه‌ای ۵۱ دلار و ۶۱ سنت رسید.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: