برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۷۱۱۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۵
این مستند درباره پدر شهید 90 ساله ای است که برای کسب روزی حلال هنوز سرکار می رود و در میدان سپاه تهران یک خیاطی می کند و زندگی ساده اش را از این راه می گذراند.
به نقل از روابط عمومی شبکه مستند سیما، حمیدرضا ایوب میگونی مستندساز درباره مستند «حاج شکرالله» توضیح داد: این مستند درباره پدر شهید 90 ساله ای است که هنوز سرکار می رود و روزی حلال در می آورد. او در میدان سپاه تهران یک خیاطی دارد و زندگی ساده اش را از این راه می گذراند.

وی افزود: او قبلا کارگرانی داشته که وقتی هر کدام ازدواج می کردند، چرخ خیاطی را که با آن مشغول کار بودند، به آنها هدیه می داده تا برای خودشان مغازه جداگانه راه بیاندازند و کار و باری داشته باشند. اما خودش اکنون تنهاست و در یک خیاطی مخروبه کار می کند.

میگونی تأکید کرد: حاج شکرالله پدر شهید عباس رضایی است و من زمانی که برای کار خیاطی به مغازه او رفته بودم، عکس فرزند شهیدش را دیدم، به زندگی او علاقمند شدم و پس از آمدن و رفتن های بسیار از او یک مستند ساختم.

کارگردان «حاج شکرالله» ادامه داد: در این مستند کسب روزی حلال و تلاش یک فرد مسن در سن بالا برایم جذاب بود. به ویژه که به نظرم راز عمر طولانی و سرپا بودن او کار است. این مرد کهنسال وضع مالی بدی ندارد اما به کار خود ادامه می دهد.

این مستندساز در پایان گفت: حاج شکرالله خیلی خوش صحبت و پیرمرد بامحبت و مهربانی بود. این مستند نیز پیش از این در پنجمین دوره جشنواره فیلم عمار مورد تقدیر قرار گرفته است.

مستند «حاج شکرالله» ساعت 18:45 فردا چهارشنبه 15 مهر از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: