برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۶۶۹۷
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۸
سردار سعید منتظرالمهدی از ترخیص وسایل نقلیه که توسط عوامل راهنمایی و رانندگی به پارکینگ ارجاع داده شده‌اند و همچنین افزایش ساعات کار پلیس+10، گذرنامه و شماره‌‌گذاری به عنوان تسهیلات نیروی انتظامی در هفته نیروی انتظامی خبر داد.
سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی در نشست خبری با اشاره به قرار داشتن در آستانه هفته نیروی انتظامی، گفت: در این هفته تسهیلاتی همچون ترخیص سریع وسایل نقلیه که توسط عوامل راهنمایی و رانندگی به پارکینگ منتقل شده‌اند، خبر داد.

وی گفت: خودروهایی که با دستور قضایی توقیف شده‌اند مشمول این طرح نمی‌شوند.

افزایش ساعات خدمت‌رسانی در پلیس+10، گذرنامه،‌ شماره‌‌گذاری و ترخیص وسایل نقلیه

سخنگوی نیروی انتظامی افزایش ساعات خدمت‌رسانی در پلیس+10، اداره گذرنامه و مراکز شماره‌گذاری از دیگر تسهیلات نیروی انتظامی در این هفته است.

وی تصریح کرد: در هفته نیروی انتظامی صاحبان وسایل نقلیه توقیف شده با در دست داشتن برگه خلافی و قبض پارکینگ به مراکز مراجعه کنند و خودروی خود را ترخیص کنند. ضمن اینکه داشتن معاینه فنی در این خصوص الزامی نیست.

منتظر‌المهدی در پاسخ به سوالی مبنی بر بخش جرایم راهنمایی و رانندگی در این هفته، گفت:‌ برنامه‌ای در این خصوص در دست نداریم.

وی همچنین گفت: هفته نیروی انتظامی از شنبه 11 مهر تا جمعه 17 مهر ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود که در روز جمعه 10 مهر فرمانده نیروی انتظامی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه با مردم سخن خواهند گفت.

سخنگوی نیروی انتظامی شعار هفته نیروی انتظامی را «اقتدار پلیس، همدلی و همزبانی و امنیت و آرامش» عنوان کرد و گفت: هر کدام از این مولفه‌ها یکی از مأموریت‌های مهم پلیس است.

سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی، گفت: در یکسال گذشته 13 میلیون تلفن و گزارش رسیدگی از طریق سامانه 110، انجام شده است که 66.4 درصد مردم از پاسخگویی رضایت داشته‌اند.

وی افزود: 780 هزار تماس نیز با سامانه 197 در ارتباط با شکایات، پیشنهادات‌،تقدیر و انتقاد صورت گرفته است.

کشف 538 تن مواد مخدر و انهدام 2 هزار و 575 باند قاچاق

سخنگوی نیروی انتظامی همچنین از کشف 538 تن انواع مواد مخدر و انهدام 2 هزار و 575 باند قاچاق در یکسال گذشته خبر داد و گفت: بالغ بر 398 هزار مورد مشاوره به افراد صورت گرفته است و در بیش از 600 کلانتری دوایر مشاوره و مددکاری داریم.

سردار منتظرالمهدی خاطر نشان کرد: تا پایان سال 92، روند رو به رشدی در ارتکاب سرقت در کشور داشتیم که به همین دلیل قرارگاه مبارزه با سرقت در پایان سال 92، تشکیل شد و توانستیم تا پایان سال 93، رشد سرقت را مهار و کنترل کنیم.

کاهش 7.9 درصدی سرقت در 6 ماه نخست سال جاری

وی از کاهش 7.9 درصدی سرقت در 6 ماه نخست 94 خبر داد و گفت:‌ در همین مدت تلفات جاده‌ای 8.5 درصد کاهش پیدا کرده است و در شهریور ماه این کاهش به 10.9 درصد رسید.

منتظرالمهدی در خصوص موضوع کنسرت‌ها نیز، گفت: در 6 ماه گذشته 420 کنسرت درخواست اجرا داشتند که تنها 14 مورد آن اجرا نشد که در این میان 3 مورد خود گروه به موقع به اجرا نرسید، 3 مورد توسط حراست وزارت ارشاد پیشگیری شد، 2 مورد با حکم قضایی متوقف شد و 6 مورد نیز توسط اداره اماکن نیروی انتظامی تعطیل شد.

سخنگوی نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: 470 هزار تبعه غیرقانونی که وارد کشور شده بودند در یکسال گذشته توسط نیروی انتظامی از کشور خارج شدند.

وی در خصوص گسترش تئاترهای زیرزمینی و ارائه آمار در این خصوص گفت: آماری در این خصوص ندارم اما هر فعالیت که بدون مجوز رسمی صورت گیرد مشمول برخورد می‌شود. ضمن اینکه گاهی بی‌توجهی به کارگردانان به خصوص کارگردانان جوان در متن و اجرا باعث اینگونه مشکلات می‌شود.

منتظرالمهدی در خصوص طرحLEZو اصرار شهرداری برای اجرای آن از اول آبان ماه، گفت: اجرای این طرح نیازمند ایجاد بسترهای لازم است که یکی از این بسترها دسترسی مردم به وسایل نقلیه عمومی در کمتر از 10 دقیقه است که به نظر می‌رسد با وجود همه کش و قوس‌ها این طرح باید زمانی اجرا شود که زیرساخت‌ها آماده باشند.

بیش از یک میلیون موتورسیکلت در پارکینگ توقیف شده‌اند

سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی در نشست خبری با اشاره به کاهش 60 درصدی تلفات موتورسوران در 5 سال گذشته، گفت: ما اکنون بیش از 277 نوع موتورسیکلت را پلاک می‌کنیم و اکنون بیش از یک میلیون موتورسیکلت در پارکینگ‌ها توقیف هستند و 16 میلیون موتورسوار اعمال قانون شده‌اند اما نباید فراموش کنیم که بخش اعظمی از موتورسواران زندگی را از این راه می‌چرخانند و با وجود اعتراضات مردم به اقدامات برخی موتورسواران نمی‌توان همه آنها را توقیف کرد و باید به تبعات این کار فکر کرد.

وی تأکید کرد: طرح تشکیل برخورد با موتورسواران متخلف در دستور کار ناجا است و این برخورد به شدت انجام می‌شود. بنابر این به موتورسواران هشدار می‌دهیم که اگر قوانین را رعایت نکنند اعمال قانون می‌شوند اما لازمه این کار نیز کار فرهنگی است.

سخنگوی نیروی انتظامی در خصوص مواد فروشی در مقابل مدرسه‌ها به خصوص مناطق 19 و 20 از دستور فرمانده نیروی انتظامی برای تشکیل قرارگاه مقابله با مواد مخدر در کل کشور خبر داد و گفت:‌ مبارزه با خرده‌فروشان در دستور کار نیروی انتظامی قرار گرفته است و تا جایی که بازداشتگاه‌های نیروی انتظامی جا داشته باشند خرده‌فروشان دستگیر می‌شوند.

منتظرالمهدی با تأکید بر توان نیروی انتظامی برای جمع‌آوری معتادان در کمتر از 10 روز گفت:‌مسئله مهم این است که پس از جمع‌آوری که باید کرد بنابر این نهادهای دیگر باید پای کار بیایند و در کنار نیروی انتظامی باشند چنانچه ما همچنان منتظر دایر کردن کمپ‌ها برای این معتادان هستیم.

وی در خصوص شوهای مد لباس در صفحات مجازی گفت: آماری در این خصوص در دست ندارم اما ما بر اساس توانمندی‌های خود اقداماتی انجام می‌دهیم و بخشی از مأموریت‌های پلیس همین است و توان برخورد کامل با این موضوع را نداریم.

وی در خصوص صرافی‌های  غیرمجاز نیز گفت: فعالیت صرافی‌ها مستلزم اخذ مجوز از بانک مرکزی است و صرافی‌ها پیش از این مجوز خود را از اتحادیه طلافروشان دریافت می‌کردند ولی اکنون باید از طریق بانک مرکزی دریافت کنند.

سخنگوی نیروی انتظامی تأکید کرد: چنانچه معاملات ارزی در مکان‌های فاقد مجوز مثلا طلافروشی‌ها صورت گیرد ما به آنها تذکر و فرصتی 10 روزه می‌دهیم چرا که در صورت پلمب محل اقدام طلافروشی نیز متوقف می‌شود و چنانچه در مدت 10 روز اقدامات متوقف نشود محل پلمب می‌شود.

منتظرالمهدی در خصوص صفحات جعلی منتسب به افراد مشکوک در فضای مجازی نیز گفت:‌پلیس فتا اینگونه اقدامات در فضای مجازی را رصد می‌کند و اشراف دارد.

پلیس فتا در شبکه‌های مجازی هشدار منتشر نمی‌کند

وی با اشاره به صفحه‌های ایجاد شده منتسب به پلیس فتا و هشدارهایی در رابطه با محتوای غیر اخلاقی در برخی سایت‌ها گفت: پلیس فتا هیچ صفحه‌ای در این خصوص در فضای مجازی ندارد و مردم بدانند اینگونه اقدمات کلاهبرداری است.

منتظرالمهدی تأکید کرد: اگر پلیس فتا بخواهد به کسی احضاریه دهد حتماً‌ احضاریه را به درب منازل می‌فرستد. ضمن اینکه اگر کسی از ایجاد صفحات به نام خود شکایتی داشته باشد به دادسرای مخصوص این کار مراجعه کرده و پلیس فتا با حکم قضایی وارد کار می‌شود.

وی در خصوص قتل پسر 10 ساله در خیابان وحدت اسلامی گفت: فرد مظنون شناسایی شد و 48 ساعته دستگیر شد و شواهد و تحقیقات اولیه نشان می‌دهد احتمالاً همین فرد قاتل باشد ولی هنوز مطمئن نشده است.

سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی در خصوص تغییر رسته‌ها در نیروی انتظامی و کاهش حقوق برخی افراد به این علت، گفت: از این موضوع اطلاع ندارم ولی وقوع آن را بعید می‌دانم چرا که معیشت نیروهای انتظامی از دغدغه‌های فرمانده ناجا است و در همین راستا کارگروهی تشکیل شده است که با همکاری کارشناسان به دنبال افزایش حقوق و بهبود معیشت نیروها هستند.

وی در خصوص وضعیت داروهای غیرمجاز و فروش آن در خیابان ناصرخسرو، گفت:‌ مسئولیت اصلی ورود، توزیع و نظارت بر عرضه دارو بر عهده وزارت بهداشت است و چنانچه وزارت بهداشت درخواست کند نیروی انتظامی کار پشتیبانی از عوامل وزارت بهداشت برای نظارت بر فروش دارو در کشور را انجام می‌دهد.

عامل اسیدپاشی نهاوند تحت تعقیب است

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اسیدپاشی یک فرد معتاد بر سه تن از عوامل نیروی انتظامی در شهرستان نهاوند،‌ گفت: این فرد همچنان تحت تعقیب است.

منتظرالمهدی در خصوص جمع‌آوری ماهواره‌ها، گفت: جمع‌آوری ماهواره‌ها به قوت خود باقی است چرا که قانونگذار نیروی انتظامی را مکلف به برخورد با این موضوع کرده است و ما آن را انجام می‌دهیم.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی در خصوص تبلیغات شرکت‌های مجاز و غیرمجاز داخل کشور در شبکه‌های ماهواره‌ای و ارائه شماره‌های ایرانی برای ارتباط، گفت: چنانچه این تبلیغات مصادیق اعمال مجرمانه داشته باشند با آنها برخورد می‌شود ضمن اینکه صنف مربوط به تبلیغ جنس مورد نظر باید با شرکت برخورد کند ولی چنانچه شکایتی نیز صورت گیرد با موضوع برخورد می‌شود.

وی در خصوص موضوع مطرح شده توسط اعضا شورای شهر در خصوص مواد فروشی دستفروشان مترو و کمک نیروی انتظامی در این خصوص، گفت: ما به این موضوع که مواد مخدر توسط دستفروشان در مترو پخش می‌شود نرسیده‌ایم ولی چنانچه این موضوع صحیح باشد با آنها برخورد می‌شود. ضمن اینکه بحث دستفروشان مترو باید ساماندهی شود.

داشتن برگ سبز برای نقل و انتقال خودرو کافی است

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر لزوم ثبت اسناد رسمی در نقل و انتقال خودرو با وجود داشتن برگ سبز، تصریح کرد: از نظر ما برگ سبز پلیس برای نقل و انتقال معتبر است و چرا که برای پلیس اصالت احراز هویت مهم است و این سند معتبر است.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: