برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۶۳۵۵
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۳
همزمانی هفته دفاع مقدس با عید سعید قربان، عمده فیلم‌های روزهای پایانی هفته را در دو ژانر جنگی و کمدی قرار داده است، براین اساس طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه بیش از 30 فیم‌ سینمایی و تلویزیونی از شبکه‌های سیما به روی آنتن خواهد رفت.
همزمانی هفته دفاع مقدس با عید سعید قربان، عمده فیلم‌های روزهای پایانی هفته را در دو ژانر جنگی و کمدی قرار داده است، براین اساس طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه بیش از 30 فیلم‌ سینمایی و تلویزیونی از شبکه‌های سیما به روی آنتن خواهد رفت.

«ضد گلوله»، «خاطرات مرد نامرئی»، «مردان آفتاب»، «جک ناقلا»، «امید و شجاعت»، «میش»، «گربه کلاه به سر»، «سر پر سودا»، «مزرعه»، «شرف خانواده فاضل»، «افسانه ناشناخته»، «معراجی ها»، «سفر بزرگ»، «بزرگ‌ترین نبرد محمدعلی»، «میمون قهرمان»، «تجارت آلوده»، «مدرسه پیر مردها»، «پیمان جاودان زندگی»، «به دام افتاده»، «مار و پله»، «معمای ارتا»، «ابراهیم خلیل الله»، «صخره مرجانی»، «دو دو تا چهارتا»، «شغل ایتالیایی»، «سارقین جوان»، «دایه مکفی»، «زبان مادری»، «پرستار بچه ها»، «کودک و فرشته» و «در جستجوی عدالت» از جمله فیلم‌های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن‌های آخر هفته تلویزیون هستند که روزهای پنجشنبه و جمعه - دوم و سوم مهرماه - پخش خواهند شد.

***شبکه یک سیما

فیلم سینمایی «ضد گلوله» به کارگردانی مصطفی کیایی، پنجشنبه - دوم مهرماه - ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم که با نقش آفرینی مهدی هاشمی، ژاله صامتی، سعید آقاخانی و مسعود کرامتی همراه است، آمده: اواسط دهه ۶۰ و اوج دوران جنگ تحمیلی ایران و عراق است که قصه مردی حدود ۵۰ ساله در تهران را روایت می‌کند که مشغول قاچاق نوارهای لس آنجلسی و فیلم‌های ویدئویی بوده و در اثر یک اتفاق درمی‌یابد که توموری در سر دارد و تا دو ماه دیگر بیشتر زنده نخواهد ماند.

همچنین فیلم سینمایی «خاطرات مرد نامرئی» به کارگردانی جان کارپنتر، پنجشنبه ساعت 22 به روی آنتن خواهد رفت.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: نیک که مدیر یک شرکت است به طور اتفاقی با یکی از دوستانش به سمیناری در یک ساختمان اداری می رود. در بخش دیگری از ساختمان شرکتی جهت آزمایش دارویی برای نامرئی کردن افراد وجود دارد. بر اثر حادثه ای اتفاقی یکی از بخش های ساختمان آتش می گیرد و همه از ساختمان خارج می شوند. نیک که در همان موقع به دستشویی رفته است از ماجرای آتش سوزی مطلع نمی شود. آتش سوزی باعث نفوذ ماده نامرئی به همه جای ساختمان می شود و نیک که در دستشویی گرفتار شده است نامرئی می شود و ...

«مردان آفتاب» نیز از دیگر فیلم‌های سینمایی شبکه اول است که به کارگردانی داریوش غذبانی ساخته شده و روز جمعه - سوم مهرماه - ساعت 16 به روی آنتن خواهد رفت.

در این فیلم عنایت الله شفیعی، حسن جوهرچی و بابک انصاری ایفای نقش کرده‌اند و داستان درباره دو رزمنده ایرانی است که در حین جنگ در دام یک تک تیرانداز عراقی گرفتار می شوند و حضور یک پیرمرد محلی باعث بروز اتفاقاتی می شود.

***شبکه دو سیما

انیمیشن «جک ناقلا» به کارگردانی یورگن لردام، روز پنجشنبه ساعت 8 صبح در قالب برنامه «سینما صبحانه» از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این انیمیشن آمده است: جَک خرس کوچکی از گونه بسیار کمیابی است و نسلش رو به انقراض است. محل اصلی زندگی جک جنگل‌های استوایی است اما مدتی است او از سرزمین خود به دور افتاده و در منطقه ای سردسیر به همراه یک روباه به نام ریتا و در نزدیکی خانه مرد مهربانی به نام جان زندگی می کنند و برایشان ماجراهایی پیش می‌آید.

فیلم سینمایی «امید و شجاعت» به کارگردانی کوربین بِرنسِن، پنجشنبه ساعت 14 و 30 دقیقه به روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان این فیلم که با بازی ناتان گمبل، مارین فلانیگان و کوربین بِرنسِن همراه است، آمده است: ترِی کالدوِل پسر نوجوانی است که پدرش را که عضو ارتش آمریکا بوده، در جنگ افغانستان از دست داده است. پدر تا پیش از کشته شدنش، یک اتومبیل سوپ باکس برای تری خریده تا او در این زمینه تمرین و تفریح کند و ...

همچنین فیلم تلویزیونی «میش» به کارگردانی مجید صالحی، پنجشنبه - دوم مهرماه - ساعت 23 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

سعید آقاخانی، مهران رجبی، ریما رامین فر، مهران غفوریان، امیر جعفری، علی صادقی و امیر نوری از بازیگران این فیلم تلویزیونی هستند. «میش» روایت کننده سلسله اتفاقات و ماجراهای عجیب و طنزی است که برای شخصیت اصلی داستان یعنی سروان فرخ ثنایی، کارمند اداره گذرنامه می افتد. ماجرا از این قرار است که تولد 9 سالگیِ دختر فرخ یعنی رُز نزدیک است و از قضا این روز با عید قربان مصادف شده است. داییِ فرخ که در طالقان زندگی می کند، به مناسبت عید قربان و جشن تکلیف رز، گوسفندی را آماده کرده و از فرخ می خواهد به طالقان رفته گوسفند را بیاورد. فرخ راهی طالقان می شود . با گرفتن گوسفند از دایی، راه تهران را در پیش می گیرد. اما اتفاقات مختلفی در راه برای او رخ می دهد که باعث می شوند او مسیر دو ساعته طالقان به تهران را در 24 ساعت طی کند.

«گربه کلاه به سر» از دیگر فیلم‌های تلویزیونی شبکه دوم است که به کارگردانی بوولچ سخته شده است. این فیلم روز جمعه - سوم مهرماه - ساعت 8 صبح پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: کنراد و سالی، پسر و دختری هستند که به همراه مادرشان جوآن در یک خانه زیبا زندگی می‏کنند. پدر آنها فوت کرده است. مادر آنها نیز در یک بنگاه معاملات ملکی کار می‏‌کند و نمی‏‌تواند تمام روز مراقب آنها باشد. کنراد پسری شلوغ و شر است که مادرش به هیچ ‏وجه نمی‏‌تواند جلو او را بگیرد. مدیر جوان نیز به او می‏‌گوید که جلسه ماهانه ارتباطات مردمی این‌بار در منزل او برگزار می‏‌شود و ماجراهایی که در فیلم خواهید دید...

همچنین فیلم سینمایی «سر پُر سودا» به کارگردانی کیو سانگ ژانگ، جمعه ساعت 14 و 30 دقیقه به روی آنتن شبکه دو می‌رود.

در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده که: شاه زجونگ با دیدن بی کفایتی پسر ارشدش یانگ، تصمیم می گیرد پسر کوچکترش چانگ را به عنوان ولیعهد انتخاب کند. چانگ همیشه مشغول مطالعه است و علاقه ای به سلطنت ندارد، از همین رو پس از اعلام اینکه قرار است تا چند ماه دیگر به عنوان امپراطر تاجگذاری کند، تصمیم می گیرد برای شانه خالی کردن از زیر بار این مسئولیت فرار کند که ...

بیل نایتی، ویل آرنت و زاک گالیفیاناکیس بازیگرانی هستند که در فیلم سینمایی «سر پُر سودا» بازی کرده‌اند.

«مزرعه» به کارگردانی مارک آنجلو از دیگر فیلم‌های سینمایی آخر هفته تلویزیون است که جمعه شب ساعت 23 پخش خواهد شد.

ماجرای این فیلم درباره ژوزف پیرمرد مزرعه‌داری است که به تازگی همسرش کاترین را از دست داده و به همین خاطر امیدی به ادامه زندگی ندارد. او تصمیم دارد علی‌رغم مخالفت دخترش مزرعه را بفروشد. در واقع او قصد دارد پس از به فروش رساندن مزرعه، دست به خودکشی بزند که ...

میکی سباستین، سیریل دسکورس و پیِر موندی از بازیگرانی هستند که در فیلم سینمایی «مزرعه» بازی کرده‌اند.

***شبکه سه سیما

فیلم سینمایی «شرف خانواده فاضل» به کارگردانی پوریا جاویدپور، پنجشنبه - دوم مهرماه - ساعت 15 و 50 دقیقه از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

پژمان جمشیدی، بهاره رهنما و شقایق دهقان از بازیگران اصلی این فیلم هستند. همچنین در خلاصه داستان «شرف خانواده فاضل» آمده است که با مرگ پدر خانواده - آقای دکتر فاضل -، خانواده مرفه و ثروتمند او دچار گرفتاری ها و دردسرهای پیش بینی نشده ای می شوند. دختر او به همراه همسرش که در خارج زندگی می کنند برای مراسم به تهران می آیند و برادر کوچک او برای استقبال به فرودگاه می رود. اما همسر این خانم برای دیدن خانواده زنش شدیدا استرس دارد و به همین دلیل خانمش به او دو قرص آرام بخش که در ماشین برادرش بود می دهد. این قرص ها در واقع قرص های روان گردان بودند و ...

همچنین فیلم سینمایی «افسانه ناشناخته» به کارگردانی میکل بران سندموز برای پخش در روز جمعه در نظر گرفته شده است که ساعت 14 و30 دقیقه از شبکه سه سیما به روی آنتن خواهد رفت.

ماجرای این فیلم درباره یک باستان شناس است که با به دست آوردن یک نقشه قدیمی با دو فرزند خردسال خود و دوستش راهی سفری اکتشافی می شود تا به گنج وایکینگ ها دست پیدا کند. او به دریاچه ای می رسد که در وسط آن جزیره‌ای کوچک وجود دارد و در این میان ماجراهایی برایشان بوجود می‌آید.

پل وال هیم هاگن، نیلولای کلیو بروچ ،سوفیا هلین و ماریا آنت تاندرو از بازیگران در فیلم سینمایی «افسانه ناشناخته» هستند.

همچنین شبکه سوم سیما فیلم سینمایی «معراجی‌ها» به کارگردانی مسعود ده نمکی را برای پخش در روز جمعه در نظر گرفته است که ساعت 23 و 50 دقیقه به روی آنتن خواهد رفت.

اکبر عبدی، مهران رجبی، دانیال عبادی و ... از بازیگران «معراجی‌ها» هستند که داستان آن درباره محمد جوانی است که شوق رفتن به جبهه را دارد اما با مخالفت‌های سرسختانه پدرش مواجه می‌شود و پدر برای رفتن او به جبهه شرط‌های عجیب و غریب می‌گذارد تا اینکه محمد شبانه از خانه فرار کرده و به جبهه می‌رود و پدر برای بازگرداندن او راهی منطقه می‌شود و ...

***شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «سفر بزرگ» کاری از اسماعیل فرخی، دوم مهرماه ساعت 20 و 30 دقیقه شب به روی آنتن شبکه چهار خواهد رفت.

این فیلم ماجرای پدر مراکشی الاصل ساکن فرانسه را بازگو می کند که از پسر کوچک ترش می خواهد که با ماشین شخصی او را برای زیارت حج واجب به مکه ببرد. پسر از برخی کارهای پدر مثل نماز خواندن و حج رفتن سر در نمی‌آورد. در این سفر آنها از کشورهایی مثل ایتالیا، بوسنی ، بلغارستان ، ترکیه و سوریه رد می شوند و در هر یک ماجرایی را تجربه می کنند.

نیکولاس کزال، محمد مجید و جی کی نرسشن در فیلم سینمایی «سفر بزرگ» بازی کرده‌اند.

همچنین فیلم سینمایی «بزرگ‌ترین نبرد محمدعلی» به کارگردانی استفن فریزر، جمعه هفته جاری ساعت 20 و 30 دقیقه پخش می‌شود.

قصه این فیلم که با بازی دنی گلاور و کریستوفر پلامر، همراه است، به بزرگ‌ترین مسابقه محمدعلی کلی، قهرمان بوکس جهان اختصاص دارد، اما رقیب او در این مبارزه نه یک حریف قدرتمند ورزشی که دولت آمریکاست. در واقع قصه این فیلم درباره سیاست‌ها و مسائلی است که حول و حوش جنگ ویتنام در دهه 70 میلادی به وجود آمد. محمدعلی در آن زمان حاضر نشد به عنوان سرباز راهی جبهه‌های جنگ ویتنام شود و این مساله در آن زمان مشکلات زیادی برایش به وجود آورد.

***شبکه پنج سیما

«میمون قهرمان» به کارگردانی رابرت وینس از جمله فیلم‌های سینمایی شبکه پنج سیماست که پنجشنبه ساعت 9 صبح پخش خواهد شد.

کامرون بنکرافت، باب بارنکوئیست و برنی از بازیگران این فیلم هستند. ماجرای «میمون قهرمان» از این قرار است که میمونی به نام جک در تیم هاکی بازی می‌کند و باعث می‌شود که تیم هاکی بسیار توانمند شود. او پیروزی‌های پی در پی را برای تیم به ارمغان می‌آورد و در اثر توطئه تیم های رقیب از باشگاه فرار می‌کند و با پسر بچه اسکیت بازی آشنا می‌شود. جک این بار هم قهرمان مسابقه اسکیت می‌شود ولی دوباره به تیم هاکی برمی‌گردد.

همچنین فیلم سینمایی «تجارت آلوده» به کارگردانی پیر باترون، پنجشنبه ساعت 13 و 30 دقیقه به روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: مارسل ژاکن، دزد سابق به خاطر رفتار خوب پس از 5 سال از زندان آزاد می‌شود. نوه اش ژوستین که دانشجوی پزشکی است به پیشوازش می‌آید. پسر مارسل بر عکس پدر مامور پلیس است و مدت هاست با او قهر بوده و هیچ وقت به ملاقاتش نرفته است، با این حال، آنتوان پسر مارسل برای پدرش آپارتمانی را روبه روی کلانتری اجاره کرده تا تحت نظرش باشد و ...

فیلم سینمایی «مدرسه پیرمردها» به کارگردانی سید علی سجاد حسینی، 9 صبح روز جمعه از شبکه پنج پخش خواهد شد.

از بازیگرانی که در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند می‌توان به سعید پورصمیمی، اکبر عبدی و مهدی فتحی اشاره کرد. ماجرای « مدرسه پیرمردها» از این قرار است که آقای پاک نهاد مدرسه‌ای برای کودکان ناشنوا ساخته است وفرزندان او تصمیم دارند مدرسه را تخریب کنند که دو پسر بچه از شاگردان این مدرسه تصمیم می گیرند آقای پاک نهاد را از این موضوع با خبر کنند، اما ...

فیلم سینمایی «پیمان جاودان زندگی» به کارگردانی مایکل لندن جی آر، جمعه - سوم مهر ساعت 13 و 30 دقیقه پخش خواهد شد.

داستان فیلم با بازی جنوئری جونز، لوگان بارسلومیو و دیل مید کیف از این قرار است که: کلارک و مارتی خانواده‌ای صمیمی را تشکیل داده‌اند و میسی در طی این سال‌ها دو برادر دیگر هم پیدا کرده است که با هم در نهایت خوشبختی در مزرعه‌شان زندگی می کنند. میسی نیز معلم مدرسه روستاست و خواستگار پولداری به نام گرانت دارد. ویلی نیز که سال‌ها قبل به خاطر عذاب وجدانش ازمرگ برادر کوچکش خانواده‌اش راترک کرده است به روستا بازگشته است و کلارک را که به خاطر جراحت پایش تا پای مرگ رفته است نجات می دهد و ماجراهایی در طول داستان برایشان پیش می‌آید.

***شبکه شما

فیلم تلویزیونی «به دام افتاده» به کارگردانی سعید کاشفی پنجشنبه - دوم مهر- ساعت 13 و 30 دقیقه از شبکه شما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است که : برات اصلانی به همراه برادر زنش ناصر به کار کلید سازی و نصب دزدگیر و سیستم‏‌های امنیتی مشغول‌اند. برات در زندان است و به واسطه یادآوری خاطراتش مشخص می‏‌شود که یکی از مشتریانش (اسکندر) وانمود کرده که بیمار و رو به مرگ است و از تبعات بیماری‌اش فراموشی است و خانواده‌‏اش از بیماری او سوء ‏استفاده می‏‌کنند که ...

همچنین «مار و پله» به کارگردانی حسین حیدری یکی از فیلم‌های تلویزیونی شبکه شماست که پنجشنبه شب ساعت 23 و 30 دقیقه از شبکه شما پخش می‌شود.

داستان فیلم با نقش آفرینی مهرداد بنکداری، سروش پیمبری، سیروس بری و جلیل بشنام از این قرار است که مهرداد جوانی است که مدتی است قصد دارد ازدواج کند اما با مشکلات فراوانی مواجه است. دوست او بهادر هم مجرد است آنها از خانواده هایشان رنجیده خاطر می شوند و تصمیم می گیرند خانه ای مجردی اجاره کنند که به هر بنگاهی مراجعه می کنند به آنها خانه مجردی اجاره نمی دهند و ...

فیلم تلویزیونی «مار و پله» در مرکز کرمانشاه تولید شده است.

فیلم تلویزیونی «معمای ارتا» به کارگردانی حسن کاربخش هم در روز جمعه ساعت 13 و 30 دقیقه از شبکه شما به روی آنتن خواهد رفت.

در خلاصه داستان «معمای ارتا» آمده که: پروفسور در منطقه جیرفت به عنوان مسوول کاوش یک شهر است. منصور داماد پروفسور نیز در کار خرید و فروش عتیقه جات است، وی مجسمه شاهین سنگی را به شخصی که رابط صفار، قاچاقچی آثار باستانی است می‌دهد تا آن را به دست صفار برساند اما در میانه راه رابط در صحرا تلف می شود و...

منوچهر آذر، سولماز غنی، نادر فلاح، حسن اسدی، سارا منجزی و رضا آشتیانی در فیلم تلویزیونی «معمای ارتا» - تولید مرکز کرمان - نقش آفرینی کرده‌اند.

***شبکه پویا

انیمیشن «ابراهیم خلیل الله» قرار است پنجشنبه شب ساعت 20 از شبکه پویا پخش شود.

همچنین انیمیشن «صخره مرجانی» جمعه ساعت 20 از همین شبکه به روی آنتن خواهد رفت.

***شبکه نمایش

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «دایه مکفی»، «دو دو تا چهارتا»، «شغل ایتالیایی» و «سارقین جوان» هم برای پخش از شبکه نمایش انتخاب شده‌اند که پنجشنبه - دوم مهر - به ترتیب ساعت 12،15، 17 و 23 از شبکه نمایش به روی آنتن می‌روند.
منبع: تسنیم
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: