برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۶۰۹۶
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۶
بارش شدید تگرگ و باران در شهرستان دماوند باعث آب‌گرفتگی معابر، خسارت به منازل روستایی و توقف خودروهای عبوری در منطقه گیلاوند شد.
از ظهر امروز باد و طوفان به همراه بارش شدید باران و رگبار در شهرستان دماوند آغاز شده و هواشناسی نیز برای امروز و فردا، هوای این شهرستان را قسمتی ابری همراه با افزایش ابر و گاهی رگبار و رعد و برق پیش‌بینی کرده است.
 
بر اساس اعلام ایستگاه هواشناسی دماوند، اکنون میزان برودت هوا در این شهرستان به 20 درجه سانتی‌گراد و وزش باد نیز به هفت کیلومتر بر ساعت رسیده و جهت آن از سمت شمال‌غرب است.
 
همچنین میزان رطوبت نسبی شهرستان دماوند 49 درصد بوده و در 24 ساعت گذشته بیشینه و کمینه دمای هوای این شهرستان، 25 و 10 درجه بالای صفر گزارش شده است.
 
رئیس اداره هواشناسی دماوند با اشاره به ارتفاعات شهرستان دماوند همچون شهر آبعلی تصریح کرد: امشب دمای هوای آبعلی 11 درجه است و نسبت به شهرهای دیگر استان تهران، بیشترین برودت هوا را دارد.
 
بر اساس اعلام ایستگاه هواشناسی دماوند، در 24 ساعت آینده، هوای ابری همره با افزایش ابر و گاهی با رگبار و رعد و برق برای این شهرستان پیش‌بینی شده است.
 
سیل در 2 روستای سربندان و گرمابسرد
 
رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دماوند با اشاره به وقوع سیلاب در دو روستای سربندان و گرمابسرد اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های رسیده از سربندان، آب باران بر اثر بارندگی شدید به داخل خانه‌ای که در کنار کوه وجود داشت، وارد شده است.
 
جعفر نورمحمدی افزود: به دلیل اینکه طبقه دوم این خانه با کوه هم‌جوار بود، آب به داخل آن نفوذ کرد و قرار است برای کسب اطلاعات بیشتر، فردا کارشناسان خسارت‌ها را بررسی کنند.
 
وی تصریح کرد: همچنین بر اثر بارش تگرگ، سنگ‌هایی به داخل جاده روستای مغانک به گرمابسرد هدایت شده بود که توسط اهالی پاک‌سازی شد.
 
توقف خودروهای عبوری در گیلاوند  
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان دماوند نیز با اشاره به بارش شدید تگرگ در منطقه گیلاوند بیان کرد: بارش شدید تگرگ و آب‌گرفتگی در سطح معابر این منطقه، باعث توقف خودروهای عبوری شده است.
 
داوود عبدالملکی افزود: کانال‌های آب ظرفیت‌های لازم برای انتقال آب زیاد را ندارند که این موضوع باعث جاری شدن آب در معابر شده و مشکلاتی را برای خودروها به وجود آورده است.
 
وی با بیان اینکه در هر دفعه بارندگی شدید، این موضوع پیش می‌آید، تصریح کرد: با توجه به حجم بار برگشتی از ساعت 17 امروز به بعد، امیدواریم شهرداری فکری به حال این مشکل کند.
 
حضور نیروهای خدمات شهری در منطقه گیلاوند
 
شهردار دماوند نیز در این خصوص با اشاره به حضور نیروهای خدمات شهری در منطقه گیلاوند گفت: به دلیل حجم زیاد بارندگی و عدم کشش کانال‌ها، آب در سطح معابر جاری شده که این موضوع توسط عوامل خدمات شهری در حال برطرف شدن است.
 
عباس صفری افزود: اقدامات لازم در حال انجام شدن است و امیدواریم در آینده با برنامه‌ریزی بهتر بتوانیم این مشکل را برطرف سازیم و یکی از راهکارهای آن، افزایش ظرفیت کانال‌های آب است.
 
به گزارش فارس، با توجه به احتمال رخداد طوفان تند و رگبار و رعد و برق و همچنین تندباد شدید موقتی، توصیه می‌شود تا احتیاط لازم برای تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مناطق مستعد سیل، احتیاط در عبور و تردد در مناطق کوهستانی به سبب احتمال صاعقه و همچنین پیش‌بینی لازم در عبور از جاده‌های کوهستانی البرز به ویژه دامنه‌های شمال آن و جاده‌های کوهستانی شمال غرب به سبب مه غلیظ انجام شود.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: