برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۵۹۰۲
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۸
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری کلاهبردار سابقه‌داری خبر داد که با معرفی خود به عنوان رییس مخابرات و دادن وعده خط رند تلفن همراه اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده بود.
چندی پیش یکی از کسبه منطقه عباس آباد با مراجعه به کلانتری 104 عباس آباد به مأموران اعلام کرد که شخصی تحت عنوان رئیس مخابرات منطقه و با وعده تحویل شماره‌های رند مربوط به خطوط تلفن همراه آن هم به قیتی ارزان‌تر از قیمت بازار ، اقدام به کلاهبرداری از وی کرده است که با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه 7 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: مشغول کار در داخل مغازه بودم که شخصی بابت خرید کابینت وارد مغازه بنده شد، از آنجائیکه این شخص با یکی از کسبه محل بود به او اعتماد کردم و این فرد در زمان انتخاب نوع کابینت مورد نظرش، خود را به عنوان رئیس مخابرات منطقه و به نام آقای مجید لواسانی معرفی و مدعی شد که به تازگی در یک کوچه بالاتر از مغازه بنده سکونت پیدا کرده است ... . در ادامه ، موضوع ثبت نام برای خرید سیم کارت از سوی او مطرح و مدعی شد که در صورت ثبت نام برای تحویل خطوط تلفن همراه می‌تواند به واسطه موقعیت کاری اش خطوط تلفن همراه رند را برای من در نظر بگیرند، خطوطی که در بازار آزاد می توان آنها را به قیمت چند ده برابر فروخت و به این شیوه من را به خرید تعداد هشت عدد سیم کارت تلفن همراه تشویق و برای هر سیم کارت مبلغ 550 هزار تومان به او تحویل دادم و این فرد زمانیکه در مغازه بنده حضور داشت ، شماره تلفن همراه رندی به شماره 2021***0912 را به عنوان شماره تماس خود اعلام کرد و مدعی ارزش چند ده میلیون تومانی این خط شد.

کارآگاهان با بررسی شماره تلفن همراه اول ارائه شده به مالباخته ( 2021***0912 ) و شناسایی مالک اصلی این خط اطلاع پیدا کردند که این شماره متعلق به شخص دیگری است که از چندی پیش افراد زیادی به بهانه پیگیری تحویل خطوط تلفن همراه با وی تماس گرفته در حالیکه اساسا ایشان در این زمینه هیچگونه فعالیت ندارد ؛ در ادامه شکات و مالباختگان دیگری شناسایی شدند که همگی آنها به همین شیوه و شگرد توسط رئیس قلابی مناطق مختلف شرکت مخابرات مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند.

با بررسی شیوه و شگرد کلاهبرداری ها مشخص شد که متهم پرونده ابتدا با مراجعه به کسبه محل و طرح این موضوع که به تازگی در آن منطقه سکونت پیدا کرده ، خود را رئیس مخابرات منطقه معرفی و پس از جلب اعتماد اقدام به طرح پیشنهاد خرید سیم کارت های رند تلفن همراه و ... کرده است .

با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری ، بررسی پرونده های مشابه در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و مشخص شد که فردی به همین شیوه و شگرد ، در محدوده پایگاه دوم پلیس آگاهی اقدام به کلاهبرداری از کسبه مناطق غرب تهران کرده که در زمان رسیدگی به آن پرونده ، متهم در دوم مرداد ماه 91 دستگیر و روانه زندان شده است .

با بررسی پرونده پایگاه آگاهی و تطبیق تصویر متهم پایگاه دوم با تصاویر به دست آمده از چهره نگاری های به‌عمل آمده و نهایتا تأیید تصویر متهم سابقه دار پلیس آگاهی از سوی مالباختگان، کارآگاهان پایگاه سوم ضمن شناسایی متهم سابقه دار به‌نام حمید . ق ، 45 ساله اطلاع پیدا کردند که وی اواخر سال گذشته از زندان آزاد و بلافاصله اقدامات مجرمانه خود را مجددا از سر گرفته است .

با شناسایی هویت واقعی متهم به نام حمید . ق و بهره گیری از اطلاعات موجود در پرونده سوابق وی ، متهم در مخفیگاهش دستگیر و به ده‌ها فقره کلاهبرداری در مناطق غرب، مرکز، جنوب شرق و شرق تهران اعتراف کرد .

براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه صفدر جان‌پرور، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: از کلیه مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می شود تا برای شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان سهروردی شمالی - خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: