برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۵۷۱۳
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۱:۲۳
وزنه بردار فوق سنگین ایران با ثبت رکورد ۴۱۴ کیلوگرم در مجموع دو حرکت مدال نقره آسیا را کسب کرد.
مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا با رقابت وزنه برداران دسته فوق سنگین به پایان رسید و برای ایران در این وزن بهادر مولایی بر روی تخته مسابقات رفت.

وزنه بردار دسته ۱۰۵+ کیلوگرم ایران در سه حرکت خود در یک ضرب تنها یک حرکت صحیح داشت و با رکورد ۱۷۸ کیلوگرم به مدال برنز رسید. در دوضرب با ۲۳۶ کیلوگرم مدال نقره گرفت و در مجموع دو حرکت نیز با ۴۱۴ کیلوگرم بر سکوی دوم آسیا ایستاد.

تیم ایران نیز در پایان مسابقات در رده سوم آسیا قرار گرفت و تیم های چین و تایلند به ترتیب در رده های اول و دوم قرار گرفتند.

او در مسابقات قهرمانی آسیا سال ۲۰۱۳ اوت کرد و در بازی های آسیایی اینچئون نیز به دلیل مصدومیت انصراف داد. اکنون نیز مولایی پس از پشت سرگذاشتن دوران مصدومیت در اولین رقابت بین المللی حاضر شده است. مولایی با رکورد ورودی ۴۱۰ کیلوگرم در صدر استارت لیست گروه خود قرار دارد.

حرکت یک ضرب:

مولایی کار خود را در دوضرب با مهار ۱۷۸ کیلوگرم آغاز کرد. اما وزنه برداران چین تایپه و ازبکستان در اولین حرکت خود ۱۸۰ کیلوگرم را ثبت کرند.

حسین توکلی دومین وزنه شاگردش را به ۱۸۵ کیلورم افرایش داد که مولایی آن را اندخت. مولایی برای سومین حرکت خود در یک ضرب دوباره پشت این وزنه قرار گرفت که این بار هم نتوانست از پس این وزنه برآید و در نهایت همان ۱۷۸ کیلوگرم برایش به ثبت رسید و در یک ضرب مدال برنز را کسب کرد.

وزنه بردار چین تایپه برای دومین حرکت ۱۸۷ کیلوگرم و نماینده ازبکستان ۱۸۸ کیلوگرم را ثبت کردند. این دو وزنه بردار برای رسیدن به مدال طلا هر دو ۱۹۳ کیلوگرم را در آخرین فرصت خود درخواست کردند که هر دو موفق به مهار آن شدند اما ایوان افریموف از ازبکستان به دلیل وزن کمتر طلا گرفت و مدال نقره نیز به چن شی چی از چین تایپه رسید.

نکته جالب در رقابتهای یک ضرب، وزنه زدن وزنه بردار ۱۷ ساله قطر بود که وزنه های ۶۰ و ۶۵ کیلوگرم را بالای سر برد.

حرکت دوضرب:

وزنه بردار قطر به عنوان اولین نفر بر روی تخته آمد که سه مرتبه وزنه های ۸۰ و ۸۵ کیلوگرم را انداخت و از جدول مسابقات دوضرب و مجموع حذف شد.

مولایی در اولین حرکت خود پشت وزنه ۲۲۶ کیلوگرم قرار گرفت که آن را بالای سر برد.

وزنه بردار ازبک ۲۱۰ و ۲۲۰ کیلوگرم را ثبت کرد اما ۲۳۰ کیلوگرم را در آخرین فرصت خود انداخت و مدال برنز دو ضرب و مجموع را با ۴۱۳ کیلوگرم کسب کرد. وزنه بردار چین تایپه برای نخستین حرکت خود ۲۳۰ کیلوگرم را بالای سر برد.

ملی پوش ایران با ۱۰ کیلوگرم افزایش وزنه نسبت حرکت اول باید ۲۳۶ کیلوگرم را مهار می کرد که توانست موفق عمل کند. وزنه بردار چین تایپه برای دومین حرکت دوضرب خود ۲۴۰ کیلوگرم را مهار کرد تا کار برای مولایی برای رسیدن به مدال طلا سخت شود.

مولایی در آخرین حرکت دوضرب خود ۲۴۰ کیلوگرم را انداخت بنابریان با ۲۳۶ کیلوگرم در دوضرب مدال نقره گرفت و با مجموع ۴۱۴ کیلوگرم نایب قهرمان آسیا شد.

چن شی چی از چین تایپه با ۲۴۵ کیلوگرم در دوضرب مئال طلا گرفت و با مجموع ۴۳۸ کیلوگرم نیز قهرمان آسیا در دسته فوق سنگین شد.

نتایج دسته ۱۰۵+ کیلوگرم:

۱-چن شی چی از چین تایپه با رکورد ۱۹۳ کیلوگرم یک ضرب،۲۴۵ کیلوگم دوضرب و مجموع ۴۳۸ کیلوگرم(۲ مدال طلا دوضرب و مجموع و نقره یک ضرب)

۲-بهادر مولایی از ایران با رکورد ۱۷۸ کیلوگرم یک ضرب،۲۳۶ کیلوگم دوضرب و مجموع ۴۱۴ کیلوگرم(۲ مدال نقره دوضرب و مجموع و برنز یک ضرب)

۳-ایوان افریموف از ازبکستان با رکورد ۱۹۳ کیلوگرم یک ضرب،۲۲۰ کیلوگم دوضرب و مجموع ۴۱۳ کیلوگرم(یک مدال نقره یک ضرب و ۲ برنز دوضرب و مجموع)
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: