برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۵۶۸۶
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۹
معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: تولید بنزین در کشور با وارد سرویس شدن طرح بنزین سازی پالایشگاه بندرعباس و واحد ایزومریزاسیون پالایشگاه اصفهان، تا پایان امسال چهار میلیون لیتر افزایش می یابد.
عباس کاظمی با بیان اینکه مقدار کسری روزانه بنزین اکنون حدود ١٠ میلیون لیتر است، حجم تولید پالایشگاه های کشور را ٦٦ میلیون لیتر عنوان کرد و افزود: امیدوارم تا پایان امسال با وارد سرویس شدن طرح بنزین سازی پالایشگاه بندرعباس و واحد ایزومریزاسیون پالایشگاه اصفهان که به ترتیب سبب افزایش سه و یک میلیون لیتری تولید بنزین می شود، مقدار کسری بنزین به شش میلیون لیتر برسد.

وی گفت: با وارد مدار شدن واحد بنزین سازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس نه تنها دیگر نیازی به واردات بنزین نیست، بلکه ایران در فهرست صادرکنندگان این فرآورده نفتی قرار خواهد گرفت.

کاظمی حجم واردات بنزین در شرایط کنونی را اندکی بیش از شش میلیون لیتر در روز عنوان کرد و با بیان اینکه بقیه نیاز کشور از ذخایر برداشت می شود، درباره مقدار کنونی ذخایر بنزین افزود: ذخایر کنونی بنزین کشور بیش از یک میلیارد لیتر و مقدار خوب و مطمئنی است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه افزایش مصرف سی ان جی و ال پی جی سبب شد مصرف بنزین در سال های ٩٣ و ٩٤ نسبت به سال ٩٢ رشدی نداشته باشد، به افزایش ظرفیت پالایشی در سال ٩٤ نسبت به سال ٩٣ اشاره کرد و درباره آخرین تصمیم گیری درباره کارت سوخت نیز گفت: کارت سوخت حفظ خواهد شد، زیرا اطلاعات وسیعی در بحث مصرف و برنامه ریزی به ما می دهد.

به گفته کاظمی، با تک نرخی شدن قیمت بنزین از یکم آذر ماه و اتمام بنزین ٧٠٠ تومانی، حفظ کارت هوشمند سوخت به دلیل پیش بینی آینده مصرف بنزین و برنامه ریزی برای آن مفید خواهد بود.
منبع: ایرنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها