برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۵۴۵۴
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۶
شورای اقتصاد امروز دستورالعمل‌ جدید چگونگی اختصاص تسهیلات مالی و خارجی (فاینانس) به طرح‌ها و پروژه‌ها، دستورالعمل تعرفه‌های آب و فاضلاب در سال ۹۴ و حذف عوارض صادراتی کنسانتره آهن را تصویب کرد.
شورای اقتصاد امروز دستورالعمل‌ جدید چگونگی اختصاص تسهیلات مالی و خارجی (فاینانس) به طرح‌ها و پروژه‌ها، دستورالعمل تعرفه‌های آب و فاضلاب در سال ۹۴ و حذف عوارض صادراتی کنسانتره آهن را تصویب کرد.

 معاون اول رئیس جمهور در جلسه امروز شورای اقتصاد از سازمان مدیریت خواست پیشنهادات خود درباره تحقق منویات مقام معظم رهبری درباره تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی را ارائه کند.

اسحاق جهانگیری با تاکید بر اینکه دولت سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را نسخه‌ا‌ی شفابخش برای اقتصاد کشور می داند گفت: تاکید جدی رئیس جمهوری بر اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی است.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی، از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و دستگاه‌های مربوطه خواست برنامه‌ و پیشنهاد خود را برای تحقق منویات معظم‌له در این خصوص تهیه کنند تا در اسرع وقت در جلسه‌ هیات وزیران مطرح و تصمیم گیری شود.

جهانگیری با بیان اینکه رئیس جمهور نیز بر اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تاکید جدی دارد، اظهارداشت: باید در اسرع وقت برنامه ریزی های لازم برای اجرای این سیاست ها انجام شود.

وی افزود: متاسفانه در برخی از رسانه‌ها اینگونه القاء می‌شود که دولت به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی معتقد نیست و به آن توجه نمی‌کند اما دولت بارها به صورت رسمی و غیررسمی تاکید کرده که به بند بند این سیاست‌ها باور عمیق دارد و آن را نسخه‌ا‌ی شفابخش برای اقتصاد کشور می داند که حتی پس از لغو تحریم‌ها نیز آن را کنار نخواهد گذاشت.

در جلسه امروز دوشنبه شورای اقتصاد که وزرای نفت، نیرو و صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران نیز حضور داشتند، نماینده‌ سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گزارشی از دستورالعمل چگونگی اختصاص تسهیلات مالی و خارجی (فاینانس) به طرح‌ها و پروژه‌های دستگاه های اجرایی متقاضی ارائه کرد و با اشاره به بررسی این دستورالعمل در کمیسیون تخصصی شورای اقتصاد، به تبیین و تشریح ویژگی های این دستورالعمل پرداخت که پس از بحث و بررسی به تایید اعضای این شورای رسید.

در این جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت هم پیشنهاد حذف تعرفه‌ صادراتی کنسانتره آهن را در راستای کمک به حل مشکلات فراروی کارخانجات تولید کننده این محصول مطرح کرد که این موضوع مورد بحث و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

همچنین در جلسه شورای اقتصاد، نماینده وزارت نیرو به ارائه توضیحاتی در خصوص دستورالعمل تعیین تعرفه های آب و فاضلاب در سال ۱۳۹۴ پرداخت که پس از بحث و تبادل نظر، تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شد.

پیش از این علیرضا نوذری پور؛ قائم مقام آبفای استان تهران با تشریح جزئیاتی از بسته پیشنهادی به شورای اقتصاد درباره جریمه مشترکان پُرمصرف آب گفته بود: احتمالا بسته جدید قیمت آب به‌ همراه مصوبه جرائم پُرمصرف‌ها به‌ صورت همزمان ارائه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد جریمه مشترکان پُرمصرف به شورای اقتصاد رفته و ما هم اکنون به دنبال جلب نظر این شورا هستیم. وی به این مطلب نیز اشاره کرده بود که احتمالا از سوی دولت به صورت همزمان دو بسته تعرفه جدید آب و جرایم مشترکان پُرمصرف ارائه می شود.
منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: