برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۴۸۲۱
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۴
روزنامه انگلیسی گاردین خبر داد مقامات سوئد و لهستان به زودی به ایران سفر خواهند کرد.
این نشریه در گزارشی سفر مسئولان اروپایی به تهران را مورد توجه قرار داد و نوشت: هتل‌های مجلل تهران پر هستند و میز در رستوران‌های پر زرق و برق کمیاب است؛ زیرا مقامات اروپایی و تجار برای به‌دست آوردن معاملات رقابت می‌کنند؛ حتی در بحبوحه اطمینان نداشتن در مورد اینکه آیا رئیس جمهوری امریکا می‌تواند بر مخالفت‌های کنگره با این توافق غلبه کند.

 این نشریه افزود:حضور بازدید کنندگان از تهران تازه ترین نشانه از اختلاف میان امریکا و کشورهای اروپایی است. اوباما و جان کری وزیر امور خارجه امریکا هشدار داده‌اند اگر کنگره این طرح‌ها را رد کند، آنها قادر به اجرای مجدد تحریم‌های تجاری چند ملیتی هستند. پنج کشور دیگری که به میانجیگری در مورد این توافق کمک کردند نیز به کنگره اعلام کرده‌اند آنها نمی‌خواهند به میز مذاکره بازگردند.

این سفرها نشان می‌دهد مقامات امریکا نمی‌توانند مانع پرواز اروپایی‌ها به تهران پیش از رأی‌گیری کنگره در 17 سپتامبر شوند.در همین راستا جو کیسر، مدیر اجرایی شرکت آلمانی زیمنس ماه گذشته به تلویزیون آلمان گفت: «ما در اینجا در مورد حدود 80 میلیون نفر صحبت می‌کنیم که به منابع انرژی و به طور طبیعی به مراقبت‌های بهداشتی نیاز دارند. در اینجا فرصت‌ها و شانس‌هایی وجود دارد.»
منبع: انتخاب
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها