برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۴۷۷۷
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۹
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در حال حاضر دولت با 20 هزار میلیارد تومان کسری در پرداخت یارانه‌ها روبه‌روست چرا که درست و دقیق در این حوزه هدف‌گذاری نشده است.
علی ربیعی امشب در نشست با فعالان حوزه کار و کارگری، کارآفرینان و تولیدکنندگان در سالن رجایی اردبیل اظهار کرد: این کسری از آن جایی که دولت قبلی قرار بود 20 هزار تومان یارانه پرداخت کند که این رقم به دلایل نامشخصی به 44 هزار تومان افزایش یافت.

وی با بیان اینکه دولت در پرداخت یارانه‌ها واقعاً با مشکلات جدی روبه‌روست و حتی از محل فروش نفت نیز نمی‌تواند بخشی از این منابع را تأمین کند، تصریح کرد: با توجه به اینکه بنده مسئولیت مستقیمی در حوزه هدفمندی‌ یارانه‌ها دارم، در جریان هستم که دولت چقدر ماهانه در پرداخت یارانه‌ها با مشکلاتی روبه‌روست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استراتژی و اعتقاد دولت به نجات کشورمان از وضعیت بحرانی و قرار گرفتن در شرایط پیشرفت و توسعه به رغم رفتارهای ظالمانه استکبار جهانی را یادآور شد و گفت: ما در کنار این تحریم‌ها اتلاف منابع و فرصت‌سوزی‌هایی را نیز در هشت سال گذشته شاهد بودیم به طوریکه دولت تلاش می‌کند تا شرکای اجتماعی خود را تقویت کرده و از ظرفیت گروه‌ها و تشکل‌های مختلف استفاده کند.

ربیعی، اصلی‌ترین اعتقاد دولت را در یک اجماع ملی و عمومی حل مشکلات جامعه توصیف کرد و افزود: بنده به این دولت صفت فروتن را داده‌ام چرا که این دولت هم از ضعف‌های خود آگاه بوده و هم توانمندی‌هایش را برای غلبه بر بحران‌ها و تقویت سیاست رفاهی، خارجی و اقتصادی به خوبی آگاه است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: ما بدون حضور سرمایه‌گذاران و کارآفرینان نمی‌توانیم مشکلات کشور را برطرف کنیم و این استراتژی دولت و رئیس جمهور است تا با فهم عمیق در حل مشکلات تلاش کنند.

ربیعی اضافه کرد: ما راهی جز همکاری در حل مشکلات و معضلات نداشته و در این مسیر باید گام‌های جدی را برداریم.

وی اولین مسئله را رسیدن به فهم مشترک و اعتماد به همدیگر در حل مشکلات و نارسایی‌ها اعلام کرد و ادامه داد: در سایه اعتماد فراگیر عمومی، اعتماد به دولت و نظام نیز تقویت می‌شود.

ربیعی به شرایط سخت فعلی و ضرورت گذر از این مرحله را یادآور شد و اظهار کرد: ما سر خودروی توسعه کشور را به مسیر واقعی بر گردانده‌ایم و خوشحالیم که دنده عقب و یا حرکت در خاکی انجام نمی‌دهیم بلکه حرکت‌ها رو به جلوست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شرایط بحرانی کشور در حوزه اقتصادی در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: یکی از بحران‌های بزرگ را صندوق‌های بازنشستگی میِ‌دانم که در هشت سال گذشته بدهی دولت به این صندوق‌ها پرداخت نشده به طوریکه بیش از 60 هزار میلیارد تومان بدهی در این مجموعه انباشته شده است.

وی، شکل‌گیری بحران‌های بزرگ در یونان و اروپا را ناشی از همین مشکلات صندوق‌های بازنشستگی اعلام کرد و افزود: ما باید به یک بنیان همدلی و فهم مشترک دست پیدا کنیم و بتوانیم با اعتماد و توان بالا مشکلات و نارسایی‌ها را یکی پس از دیگری با خرد جمعی و تلاش فراگیر حل و فصل کنیم.

ربیعی در پایان خیر کثیر را در وحدت و همدلی و تلاش برای ایجاد رضایتمندی مردم توصیف کرد و ادامه داد: فراگیر شدن بیمه‌های اجتماعی و بیمه سلامت به یقین رفاه و آسایش بیشتر مردم را به همراه دارد.
منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: