برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۴۰۶۲
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۵
در حالی که زمان زیادی لازم نبود تا افراطیون و دلواپسان از تاکتیک جدید خود برای مواجهه با دولت یازدهم پس از توافق هسته ای رونمایی کنند. این طیف کم تعداد اما پرسروصدا تمام تلاش خود را در جریان مذاکرات هسته ای به کار گرفتند تا مانع از تحقق توافق نهایی و به نتیجه رسیدن مذاکرات شوند؛ اما با حصول نتیجه در مذاکرات علاوه بر آنکه نحوه برخورد و مخالفت خود با مساله توافق هسته ای را به نحو دیگری ادامه دادند زمین بازی خود علیه دولت یازدهم را هم از مساله هسته ای به عرصه های دیگر همچون سیاست داخلی، اقتصاد، فرهنگ و... تسری دادند.
خبرایرانی: در حالی که زمان زیادی لازم نبود تا افراطیون و دلواپسان از تاکتیک جدید خود برای مواجهه با دولت یازدهم پس از توافق هسته ای رونمایی کنند. این طیف کم تعداد اما پرسروصدا تمام تلاش خود را در جریان مذاکرات هسته ای به کار گرفتند تا مانع از تحقق توافق نهایی و به نتیجه رسیدن مذاکرات شوند؛ اما با حصول نتیجه در مذاکرات علاوه بر آنکه نحوه برخورد و مخالفت خود با مساله توافق هسته ای را به نحو دیگری ادامه دادند زمین بازی خود علیه دولت یازدهم را هم از مساله هسته ای به عرصه های دیگر همچون سیاست داخلی، اقتصاد، فرهنگ و... تسری دادند.
 
انتقاد دلواپسان از توافق صورت گرفته در وین ابتدا در رسانه های آنها همچون روزنامه های کیهان و وطن امروز و هفته نامه 9 دی رونمایی شد. زمانی که حسین شریعتمداری در سرمقاله کیهان توافق صورت گرفته را زیر سوال برد و اظهارات دو طرف مذاکره کننده را متناقض دانست؛ از سوی دیگر، هفته نامه 9 دی پا را فراتر گذاشت و در مطلبی با عنوان «فتنه تحمیل» خطرناکتر از «فتنه 88» نوشت: «از آنجا که متن این جمع بندی باید علاوه بر تصویب در نهادهای قانونی کشور به تایید رهبر انقلاب نیز برسد، «جریان تحمیل» نیز فاز جدیدی از جنگ روانی و شبهه افکنی در میان خواص انقلابی را آغاز کرده تا بتواند توافقی بسیار بد را که استقلال کشور را هدف گرفته است به مردم و رهبری تحمیل کند. از آنجایی که شرایط سیاسی پیش رو، همه شاخصه های یک «فتنه» واقعی را دارد، نگارنده نام این شرایط را «فتنه تحمیل» می گذارد».
 
دلواپسان بعد از توافق

نویسنده هفته نامه 9 دی سپس با برشمردن شاخصه های فتنه مدعی شد: «فتنه گران از طریق فشار به ولیّ برای پذیرش آنچه مورد رضایت او نیست، القای شبهه به توده مردم برای تئوری سازی، ایجاد اختلاف میان مردم و برهم خوردن امنیت جامعه، به خطر افتادن استقلال و موجودیت نظام اسلامی، ریزش خواص و آشکارشدن چهره منافقین، بر روی سه گروه «ولیّ»، «خواص» و «مردم» برنامه ریزی و خواست خود را عملیاتی می کنند». روزنامه وطن امروز هم که پیش تر توافق هسته ای ژنو را «هولوکاست هسته ای» نامیده بود، توافق صورت گرفته را به دلیل «عبور از خط قرمزهای نظام» زیر سوال برد.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: