برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۴۰۳۹
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۶
حسین فرکی:
سرمربی سپاهان گفت: لیست کی روش از قبل بسته شده است چون چند نفر از بازیکنان ما نیز بدون اینکه کی روش به ایران بیاید به تیم ملی دعوت شده اند.
کاپ: حسین فرکی بعد از تثبیت صدرنشینی تیمش با شکست استقلال مقابل ذوب آهن و همچنین درباره بازی هفته آینده سپاهان مقابل فولاد و رویارویی با تیم سابقش صحبت هایی را انجام داد که حاصل آن را در ادامه می خوانید:

*با شکست استقلال مقابل ذوب آهن صدرنشینی سپاهان تثبیت شد. قطعا از این برد خوشحال هستید؟

من به دو دلیل از برد ذوب آهن در مقابل استقلال خوشحال شدم. اول اینکه تیم همشهری ما در این بازی به پیروزی رسید و این باعث خوشحالی ماست. همچنین با شکست استقلال دراین دیدار توانستیم با اختلاف امتیاز در صدر جدول باقی بمانیم که در پایان هفته سوم این یک اتفاق خوب برای سپاهان است.

*بعد از برد ذوب آهن و سپاهان مقابل سرخابی ها هواداران اصفهانی شدیدا برای تهرانی ها کری خوانی کردند و معتقدند فوتبال اصفهان بسیار فراتر از تهران است.

من وارد مقوله فوتبال اصفهان و تهران نمی شوم. برای من مهم تیمم است که الان در صدر جدول قرار دارد. تقریبا یکسالی می شود که به سپاهان آمده ام و قبل از این در فولاد بودم به همین خاطر خود را وارد اختلاف میان شهرها نمی کنم. برای من فرقی نمی کند در تهران باشم، در اصفهان یا خوزستان. مهم موفقیت تیمی است که در آن مربیگری می کنم.

*اما شما همیشه و در هر تیمی که بودید از استقلال و پرسپولیس حمایت کردید؟

بله. دقیقا همین طور است چون این دو تیم دارای هواداران بسیار در سطح کشور هستند و من هم به خاطر اینکه مردم ما خوشحال باشند امیدوارم که استقلال و پرسپولیس نتیجه خوبی بگیرند اما متاسفانه چند سالی است که تیم های پایتخت به دلایل مختلف از گرفتن نتایج مناسب و رسیدن به قهرمانی دور مانده اند. امیدوارم در ادامه فصل وضعیت بهتری را در این دو تیم شاهد باشیم.

*با اینکه همواره از برانکو به عنوان استاد خود یاد کردید اما در طول مدت کوتاهی که او برای هدایت پرسپولیس به ایران آمده دو بار برانکو را شکست دادید؟

شکست خوردن تیم برانکو برابر من و تیمم دلیل این نیست که برانکو ضعف دارد. حتی اگر ده بار دیگر هم برانکو را شکست دهم باز هم می گویم که او استاد من است چون چیزهای زیادی را از او آموختم و مطمئنم که در ادامه راه می تواند در پرسپولیس نتایج بهتری را بگیرد.

*این هفته هم برابر تیم فولاد قرار می گیرید که قبل از حضور در سپاهان با این تیم قهرمان ایران شدید اما الان فولاد وضعیت خوبی در جدول ندارد؟

من از همان هفته اول گفتم قرعه سختی داریم. برابر استقلال خوزستانی پیروز شدیم که دو هفته است تیم های بزرگی راشکست می دهد. در هفته دوم مقابل ذوب آهنی به پیروزی رسیدیم که دیدید چطور استقلال را شکست داد. هفته سوم نیز هم برابر پرسپولیس قرار گرفتیم که بازی بسیار دشواری برای ما بود. از همین جا می گویم بازی هفته چهارم مقابل فولاد نیز برای ما بسیار سخت تر از بازی های هفته های قبلی است. من به مردم اهواز و تمام فولادی ها ارادت خاصی دارم چون اکثر بازیکنان فعلی این تیم شاگرد خود من بودند اما ما چاره ای به غیر از برد در این دیدار نداریم چون باید به صدر نشینی خود در لیگ برتر ادامه دهیم. به هر حال این تقدیر ما مربیان است که یک روز باید مقابل تیم هایی قرار بگیریم که یک روز روی نیمکت آنها می نشستیم.

*پادوانی و پریرا دو بازیکن خارجی شما با وجود کیفیت بالایی که دارند اما هنوز نتوانستند مجوز بازی را دریافت کنند. برای حل این مشکل چه فکری کرده اید؟

متاسفانه این مشکل بزرگی است که مسئولان باشگاه در قبال آن پاسخگو باشند. ما در ابتدای فصل شدیدا روی این دو بازیکن حساب باز کردیم و الان هم در تیم نیاز مبرمی به آنها داریم. باشگاه تلاشش را می کند تا مشکل پادوانی و پریرا حل شود و من هم به حل این مشکل امیدوارم. من از این اتفاقی که پیش آمده خوشحال نیستم چون نبودن این دو بازیکن به سپاهان لطمه بزرگی وارد می کند.

*بعد از صحبت هایی که درباره محرم نویدکیا مطرح شده بود از سوی برادر این بازیکن اعلام شد او در اصفهان است و به زودی در سپاهان باز می گردد.

ما هم منتظریم که نویدکیا به تیم بازگردد. همانطور که از قبل گفتم محرم را نه دیده ام و نه با او صحبت کرده ام. دلیل غیبتش را هم نمی دانم. اگر او به تیم بازگردد هم من خوشحال می شوم و هم هواداران.

*به عنوان سوال آخر نظر شما درباره غیبت کی روش در ایران و انتقادهای مطرح شده در این خصوص چیست؟

آن چیزی که من می بینم لیست کی روش از قبل بسته شده است چون چند نفر از بازیکنان ما نیز بدون اینکه کی روش به ایران بیاید به تیم ملی دعوت شده اند و مدارک خود را به فدراسیون تحویل داده اند. البته بازهم تیم ملی تشکیل اردو خواهد داد و امیدوارم در مقاطع بعدی کی روش از بازیکنان جوان و با انگیزه تمام تیم ها استفاده کند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: