برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۳۸۳۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۳
فانی گفت: واحدهای مسکن مهر بدون پیش بینی مدرسه و فضای آموزشی برای دانش آموزان احداث شده اند، و تنها برای دو شهر جدید پرند و پردیس در تهران نیازمند 250 مدرسه هستیم .
علی اصغر فانی در آیین گشایش گردهمایی دو روزه شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور در تبریز، با بیان این مطلب اظهار کرد: خوشبختانه در دو سال گذشته سهم آموزش و پرورش در بودجه کشور 2.1 درصد افزایش یافته و در حال حاضر این سهم به 11.2 درصد رسیده است.

وی با اشاره به حق الزحمه دریافتی 970 هزار فرهنگی کشور گفت: متأسفانه دریافتی آن‌ها متناسب با تلاش آنها نیست و احکام جدید حقوق معلمان بر اساس طرح رتبه بندی از اول مهر سال جاری صادر می شود.

فانی عنوان کرد: علاوه بر بودجه سالانه، 25 هزار میلیارد ریال نیز برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان در سال جاری و 35 هزار میلیارد ریال برای سال آینده در نظر گرفته شده است .

وی با اشاره به برگزاری اجلاس جهانی آموزش در اردیبهشت ماه سال جاری در کره جنوبی گفت: بر اساس تصمیمات این اجلاس سهم آموزش و پرورش ایران از بودجه عمومی تا سال 2030 باید به 25 درصد برسد.

فانی در خصوص رسیدن سهم آموزش و پرورش از GDP (تولید ناخالص داخی) به شش درصد تولید ناخالص کشور، گفت: این موضوع از مصوبات اجلاس جهانی کره جنوبی است و در برنامه ششم توسعه باید به این موضوع توجه شود.

فانی خاطرنشان کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در برنامه ششم اجرا می‌شود که لازمه تحقق کامل آن تعریف منابع اعتباری پایدار است.

وی اظهار کرد: 25 درصد نیروی انسانی دوره متوسطه اضافه هستند و این در حالی است که در دوره ابتدایی با کمبود نیرو مواجه هستیم و با توجه به سه ساله شدن دوره تحصیلی متوسطه درصدد استفاده از دبیران متوسطه دو در دوره متوسطه یک یا دوره ابتدایی هستیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: 38 هزار معلم در سال جاری بازنشسته می‌شوند ، در حالی که یک نیروی جدید هم به نظام آموزش و پرورش کشور اضافه نمی‌شود.

فانی افزود: واحدهای مسکن مهر بدون پیش بینی مدرسه و فضای آموزشی برای دانش آموزان احداث شده اند، و تنها برای دو شهر جدید پرند و پردیس در تهران نیازمند 250 مدرسه هستیم .

گفتنی است، این گردهمایی دو روزه به منظور شناسایی نیازها و ایجاد هماهنگی بیشتر برای شروع سال تحصیلی جدید برگزار می شود.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: