برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۳۷۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۳
بنابر بررسی‌های آماری و جمعیت‌شناختی در دپارتمان امور اقتصادی و اجتماعی سازمان‌ملل، پیش‌بینی شده که جمعیت جهان تا پایان قرن حاضر به 11.2 میلیارد نفر برسد.
در حال حاضر جمعیت جهان 7.3 میلیارد نفر است و اگر پیش‌بینی‌های ارائه شده در گزارش اداره جمعیت سازمان ملل درست از آب درآید، این تعداد تا سال 2050 میلادی به 9.7 میلیارد نفر خواهد رسید.

آمار جدید با ارقام ارائه شده در یک جلسه پیش‌بینی جمعیت‌شناختی که در حاشیه نشست آماری مشترک 2015 در سیاتل، برگزار شد به اشتراک گذاشته شدند.

به گزارش یونایتدپرس، کارشناسان با ارزیابی ترکیب پیچیده‌ای از اطلاعات مربوط به روند تاریخی جمعیت جهان، نرخ زاد و ولد منطقه‌ای و اطلاعات روند پیر شدن جوامع، مدل‌هایی برای پیش‌بینی جمعیت دنیا طراحی کردند.

این کارشناسان می‌گویند: اگرچه چنین شیوه مدلسازی، دقیق‌ترین شیوه برای یک پیش‌بینی علمی نیست اما با 95 درصد اطمینان می‌توان گفت که جمعیت جهان تا پایان قرن حاضر بین 9.5 تا 13.3 میلیارد نفر خواهد بود.

بنابر این مطالعات، در حالی که آسیا پرجمعیت‌ترین قاره جهان باقی خواهد ماند و پیش‌بینی شده که تا سال 2050، جمعیت آن به 5.3 میلیارد برسد اما از سوی دیگر آفریقا مسوول بخش بزرگی از رشد جمعیت جهان تا پایان قرن حاضر خواهد بود. در حالی که آفریقا هم‌اکنون فقط 1.2 میلیارد جمعیت دارد، انتظار می‌رود که تا سال 2100 بین 3.4 تا 5.6 میلیارد نفر ساکن این قاره باشند.

منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: