برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۳۵۰۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۶
آیین گرامیداشت روز خبرنگار با عنوان «روزی برای خبرنگار»، صبح امروز در تالار وحدت تهران در سطوحی بالاتر از برنامه های مرسوم از این دست برگزار شد.
هشت صبح: علاوه بر اصحاب رسانه، روساي تشکل‌هاي مديريتي و روزنامه‌نگاري، مديران خانه‌هاي مطبوعات و روابط عمومي دستگاه ‌ها و نهادهاي اجرايي در اين مراسم حضور داشتند.

در یک ارزیابی کلی می توان گفت برگزاری این مراسم از کیفیت مطلوب و قابل قبولی برخوردار بود که در ادامه به ذکر برخی نکات جالب توجه آن پرداخته می شود:

با وجود حضور تعداد کثیری از میهمانان، تلاش برگزارکنندگان بر حفظ جایگاه و پاسداری از شان و کرامت خبرنگاران ستودنی بود.

در فواصل برنامه چهار کلیپ تصویری پخش شد که از آنجمله می توان به پخش فیلم توقیف شده کیوان مهرگان در سال گذشته اشاره کرد که امسال پخش شد. همچنین مجموعه عکس های محمد فرنود، عکاس با سابقه کشور از روند مذاکرات وین در قالب نماهنگی زیبا پخش شد و در دو کلیپ دیگر مسائل حاکم بر رسانه ها و فعالیت های مطبوعاتی را روزنامه نگاران برجسته کشور روایت می کردند.

در این دو کلیپ، مسائل مختلف صنفی مطرح شده بود که انتقادات و نظرات اهالی رسانه همراه با برخی شوخی های قابل تامل با مسئولان کشور نیز به چشم می خورد.


از دیگر نکات برجسته این بود که خبرنگاران رسانه های مختلف بویژه خبرنگاران استانی، فارغ از جناح بندی های سیاسی توانستند سوالات خود را به راحتی مطرح و انتقاداتشان را به گوش مسولان برسانند. شیوه انتخاب سوالات نیز در خور تقدیر بود؛ اینکه همه متقاضیان سوال، برگه خود را به تنگ بلوری بیاندازند و مجری برنامه در پیش چشم خبرنگاران به شکل قرعه کشی، نام خبرنگاران را قرعه بکشد تا هم شائبه هماهنگی افراد و سوالات نباشد و هم اینکه نوبت به عدالت رعایت شود.

زمان بندی مناسب برای پاسخگویی شخص وزیر ارشاد به سوالات و سعه صدر او در برابر برخی انتقادات و انتظاراتی که خارج از محدوده فعالیت وزارت ارشاد است نیز در این مراسم به خوبی برجسته شده بود.

حضور محمدجواد ظریف،  وزیر امور خارجه کشور در جمع پر نشاط رسانه نگاران و لبخندهایی که در پی طنازی های گاه و بیگاه مجری طنزپرداز برنامه، بر لبان میهمانان  می نشست برنامه ای شاد و متفاوت را برای این قشر فرهیخته رقم زد.

اظهارات رسانه ای و گاه آموزشی ظریف نیز از دیگر نکات مهم و برجسته مراسم امروز بود.

اهدای کتابهای مرتبط با حوزه روزنامه نگاری و مطبوعات به خبرنگاران بویژه نمایندگان خانه های مطبوعات از دیگر نکات مراسم امروز بود؛ مراسمی که به قول مجری مراسم، با حال خوش برگزار شد و خبرنگاران با لبخند رضایت تالار وحدت را ترک کردند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: