برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۳۴۸۱
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۹
قیمت نفت ایران در هفته منتهی به ٣١ ژوئیه به روند نزولی خود ادامه داد و نسبت به هفته گذشته بیش از ٢ دلار برای هر بشکه کاهش یافت.
قیمت نفت سبک ایران در هفته منتهی به ٣١ ژوئیه (جمعه، ٩ مردادماه) ٢ دلار و ٣١ سنت کاهش یافت و به ٥٢ دلار و ٤٦ سنت برای هر بشکه رسید. میانگین قیمت نفت سبک ایران از ابتدای امسال تا کنون ٥٥ دلار و ٥٢ سنت بوده است.

قیمت نفت سنگین ایران نیز به ٥١ دلار و ٣٧ سنت رسید که نسبت به هفته گذشته ٢ دلار و ١٣ سنت برای هر بشکه کاهش یافت. میانگین قیمت نفت سنگین ایران از ابتدای امسال تاکنون ٥١ دلار و ٣٧سنت بوده است.

قیمت سبد نفتی اوپک در هفته مورد بررسی با دو دلار و ٢٧سنت کاهش به ٥٠ دلار و ٩٢ سنت برای هر بشکه رسید. میانگین قیمت سبد نفتی اوپک از ابتدای امسال تاکنون ٥٥ دلار و ١٢ سنت برای هر بشکه بوده است.

به گزارش اداره امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، قیمت هر بشکه نفت خام دبلیو تی آی نیز در هفته منتهی به ٣١ ژوئیه با یک دلار و ٢٩ سنت کاهش، ٤٧ دلار ٨٢ سنت معامله شد.

قیمت نفت برنت نیز با ٢ دلار و ٧ سنت کاهش به ٥٣ دلار و ٨٤ سنت برای هر بشکه رسید؛ میانگین قیمت نفت برنت از ابتدای امسال تا کنون ٥٧ دلار و ٨٤ سنت بوده است.

قیمت نفت خام دوبی نیز با ٢ دلار و ١٨ سنت کاهش به ٥٣ دلار و ٣سنت و عمان نیز با ٢ دلار و ٧ سنت کاهش به ٥٣ دلار و ٢٠سنت برای هر بشکه رسید.

براساس این گزارش، حداکثر قیمت نفت درسال جاری ٦٤ دلار و ٩٦ سنت و حداقل قیمت نیز ٤١ دلار و ٥٠ سنت برای هر بشکه بوده است این در حالی است که حداقل و حداکثر قیمت نفت در سال گذشته ١١٠ دلار و ٤٨ سنت و حداقل آن ٥٢ سنت بوده است.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: