برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۲۹۳۰
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۹
هفته گذشته برای سینماها هفته خوبی بود. فروش نسبتا خوب فیلم‌ها باعث شد تا گیشه در هفته گذشته نزدیک به یک میلیارد فروش داشته باشد.
هفته گذشته برای سینماها هفته خوبی بود. فروش نسبتا خوب فیلم‌ها باعث شد تا گیشه در هفته گذشته نزدیک به یک میلیارد فروش داشته باشد.

فیلم «نهنگ عنبر» با وجود گذشتن 70 روز از اکران همچنان صدرنشین فروش سینماهای کشور است و پس از آن ساخته محسن تنابنده، «گینس» قرار گرفته است که نشان می‌دهد هنوز هم اقبال فیلم‌های کمدی از دیگر ساخته‌های سینمایی بیشتر است.

هفته خوب سینماها

هرچند فیلم «از رییس جمهور پاداش نگیرید» ساخته کمال تبریزی آنچنان از این اقبال برخوردار نبوده و در هفته گذشته با فروشی 35 میلیونی در رتبه پنجم جدول فروش قرار گرفته است.

در این میان دو فیلم جدید از روز گذشته اکران خود را آغاز کرده‌اند. دو فیلم «مردن به وقت شهریور» و «دوران عاشقی» که پیش از این مدت‌ها بود در صف اکران قرار گرفته بودند.

هفته خوب سینماها

براساس مصوبات جلسه شورای صنفی نمایش فیلم «دوران عاشقی» ساخته علیرضا رئیسیان از روز 7 مرداد ماه به جای فیلم «نهنگ عنبر» و به سرگروهی سینما کوروش اکران خود را آغاز کرد. این در حالی است که تغییراتی در این فیلم نسبت به نسخه اولیه آن در جشنواره فجر داده شده و حدود 6 دقیقه آن حذف شده است.

«دوران عاشقی» یکی از متقاضیان اکران نوروز 94 بود ولی شورای صنفی نمایش قرعه‌ی اکران نوروز را به نام فیلم‌های دیگر زد. با اعلام تصمیم جدید شورای صنفی نمایش، بخت اکران عید فطر به این فیلم افتاد. اما نمایش فیلم «رستاخیز» و همجنین حواشی آن این اتفاق را به تعویق انداخت.

«دوران عاشقی» درام عاشقانه‌ای بر بستر مسائل روز اجتماعی است. لیلا حاتمی، شهاب حسینی، فرهاد اصلانی، پرویز پورحسینی و بیتا فرهی در این فیلم حضور دارند.

همچنین فیلم «مردن به وقت شهریور» ساخته هاتف علیمردانی نیز از همین تاریخ به سرگروهی سینما «آزادی» (جایگزین فیلم رستاخیز) نمایش داده شد. حمید فرخ‌نژاد، هانیه توسلی و نوید لایقی‌مقدم بازیگران اصلی این فیلم هستند.

هفته خوب سینماها

هرچند هفته گذشته‌ اعلام شد تا سینماهای میزبان فیلم «رستاخیز» به مدت یک هفته از اکران فیلم تازه‌ای خودداری کنند تا تکلیف ادامه اکران این فیلم مشخص شود، هنوز این وضعیت روشن نشده است و در حالیکه جایگزین این فیلم هم معرفی شده است به نظر می‌رسد،«رستاخیز» فعلا اکران نخواهد شد.

هفته گذشته برای فیلم‌های سینمای «هنر و تجربه» هم هفته بدی نبود. از دو فیلم «اعترافات ذهن خطرناک من» و «یحیی سکوت نکرد» استقبال قابل توجهی شد و این باعث شد تا در خانه هنرمندان برای این دو فیلم سانس فوق‌العاده در نظر گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی گروه هنر و تجربه، خانه هنرمندان برای این دو فیلم در روزهای پایانی هفته دو سانس فوق‌العاده در نظر گرفته است. هردوی این سانس‌ها در ساعت ۲۲٫۳۰ هستند. روز پنج‌شنبه هشتم مرداد فیلم «اعترافات ذهن خطرناک من» در این ساعت سانس فوق‌العاده دارد و جمعه نهم مرداد «یحیی سکوت نکرد».

هفته خوب سینماها

بر اساس تصمیم جدید شورای سیاستگذاری گروه «هنر و تجربه» هم سالن‌های خانه هنرمندان از این پس به نمایش فیلم‌های مستند، کوتاه و کلاسیک‌های تاریخ سینمای ایران و جهان اختصاص داده شده است. فیلم‌های کوتاه گروه «هنر و تجربه» پنجشنبه هر هفته در خانه هنرمندان اکران می‌شود. همچنین برنامه سینماهای هویزه مشهد و سینما سوره اصفهان هر ماه پنج شنبه‌ها ساعت ۱۷به نمایش فیلم‌های کوتاه اختصاص داده شده است.

در کنار تمام این تازه‌های اکران ساخته‌ی صفی یزدانیان «در دنیای تو ساعت چند است» پس از 77 روز اکران همچنان دو سانس در سینماهای آزادی و کوروش دارد. اکران‌های شهرستان این فیلم نیز در چند سینما برقرار است زیرا با وجود اکران محدودش هنوز می‌تواند مخاطبان را به خود جذب کند. این فیلم در هفته گذشته توانسته فروشی 16 میلیون تومانی داشته باشد.

هفته خوب سینماها
منبع: فرارو
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: