برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۲۸۰۴
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۲
مراسم انتخاب بهترین های فصل فوتبال ایران که از سوی سازمان لیگ صورت گرفت، ابهامات زیادی داشت و از لحظه اعلام نام برندگان، نقدها و اعتراضات زیادی در رسانه ها و شبکه های مجازی منتشر شد.
خبرایرانی: در این مراسم بازیکنی مردسال شد که در جنگ هافبک ها رقابت را به آاندرانیک تیموریان باخته بود، آندویی که یک نیم فصل در استقلال ضعیف ترین بازی های عمر فوتبالی اش را به نمایش گذاشت. جدا از این مهدی طارمی با 7 گل زده به عنوان بهترین مهاجم لیگ انتخاب شد تا مشخص شود زدن 20 گل از سوی ادینهو هیچ فایده ای نداشته است. حتی خیلی ها انتظار داشتند جایزه مربی سال به یحیی گل محمدی یا حتی علیرضا منصوریان برسد.. مربیانی که بهترین تیم های فصل قبل را ساختند اما در نهایت این جایزه هم به حسین فرکی رسید.

کسی که در نیم فصل هدایت سپاهان را برعهده گرفت و به خاطر تساوی تراکتورسازی و نفت تهران، تیمش قهرمان لیگ شد. در حالیکه گل محمدی علاوه بر آنکه ذوب آهن را در جام حذفی قهرمان کرد، در لیگ هم به مقام سوم رساند. شاید خود علیرضا منصوریان بهترین اظهارنظر را در مورد این مراسم کرده باشد، اظهارنظری که نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت. او در خصوص مراسم گفته است: « سازمان لیگ می خواست همه شاد به خانه برگردند!»

بد نیست نگاهی داشته باشیم به مراسم انتخاب بهترین های فصل فوتبال از گذشته تا به امروز.
فصل 82 – 81 محرم نویدکیا (سپاهان) :
مراسم انتخاب بهترین های فصل فوتبال ایران برای اولین بار با همت شبکه خبر در پایان لیگ دوم حرفه ای برگزار شد و جایزه مردسال به نویدکیا رسید. او آن زمان با 21 سال سن کاپیتان اول سپاهان بود و با این تیم قهرمان شد. در این فصل فرهاد کاظمی هم عنوان مربی سال را به خود اختصاص داد.

فصل 86 – 85 جواد نکونام (اوساسونا) :
در سال 85 و در پایان ششمین دوره لیگ حرفه ای ، دومین دوره مراسم انتخاب بهترین ها با همت خبرگزاری فوتبال ایران برگزار شد. جالب اینکه در این دوره جایزه مرد سال به جواد نکونامی رسید که در اوساسونا فوتبال بازی می کرد و در اوج دوران بازیگری اش قرار داشت. در این دوره جایزه مربی سال هم به واسطه قهرمانی سایپا در لیگ به علی دایی رسید.

فصل 87 – 86 محسن خلیلی و کریم باقری (پرسپولیس) :
در پایان لیگ هفتم، فدراسیون فوتبال بالاخره تصمیم گرفت خودش برای اولین بار مراسم بهترین ها را برگزار کند. فدراسیونی ها در دور سوم مراسم بهترین ها دو مرد سال را معرفی کردند و جایزه را به محسن خلیلی و کریم باقری از پرسپولیس دادند. در آن فصل پرسپولیس قهرمان ایران شده بود و همین مسئله باعث شد جایزه مربی سال هم به افشین قطبی برسد.

فصل 92 – 91 محرم نویدکیا (سپاهان):
چهارمین دوره مراسم بهترین ها در پایان لیگ دوازدهم زیر نظر خود سازمان لیگ برگزار شد. در این دروه جایزه مرد سال به محرم نویدکیا رسید. محرمی که این بار 31 سال داشته و با سپاهان قهرمان جام حذفی ایران شده بود. امیر قلعه نویی هم جایزه مربی سال را برد تا پاداش قهرمانی اش با استقلال را در لیگ گرفته باشد.

فصل 93 – 92  آندرانیک تیموریان (استقلال):
سال گذشته سازمان لیگ برای دومین سال متوالی مراسم بهترین ها را برگزار کرد و جایزه مرد سال را به آندرانیک تیموریان داد. در این دوره مرد سال از تیم پنجم لیگ آمد و همین مسئله انتقاداتی را به همراه داشت. حسین فرکی در این دوره جایزه مربی سال را گرفت. او در لیگ سیزدهم با فولاد قهرمان شد.

فصل 94 – 93 قاسم حدادی فر (ذوب آهن) :
جدیدترین مردسال فوتبال ایران کسی نیست جز قاسم حدادی فر که با درخشش با ذوب آهن در دو جام به این عنوان رسیده است. عنوان مربی سال هم در دوره آخر به حسین فرکی رسیده تا او برای دومین سال متوالی با جایزه مراسم را ترک کند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: