برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۲۶۸۶
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۸
قاسم رضایی:
فرنگی‌کار وزن 98 کیلوگرم تیم ملی پس از کسب مدال طلای تورنمنت پیتلاسینسکی گفت: از عملکرد خود در این رقابت‌ها راضی هستم و هدفم کسب مدال طلای مسابقه‌های جهانی آمریکاست.
قاسم رضایی درباره کسب مدال طلا در رقابت‌های کشتی فرنگی پیتلاسینسکی لهستان اظهار کرد: در وزن 98 کیلوگرم همه حریفان مطرح جهان به جز یک کشتی‌گیر ارمنی در این تورنمنت شرکت کردند. خدا را شکر من نیز شرایط بسیار خوبی داشتم و از لحاظ روحی و بدنی در وضعیت خوبی به سر می‌بردم. در مجموع از کشتی‌های خودم راضی هستم و ان‌شاءالله همین روند را ادامه خواهم داد تا با پیشرفت بیشتر در مسابقه‌های جهانی که نزدیک به 40 روز دیگر در آمریکا برگزار خواهد شد، به موفقیت برسم.

دارنده مدال طلای المپیک لندن افزود: این تورنمنت از آن جهت که پیش از مسابقه‌های جهانی 2015 است از سطح بسیار خوبی برخوردار بود چرا که اکثر کشورها در هر وزن دو سه کشتی‌گیر خوب‌ خود را آورده بودند تا با دیدن عملکرد آن‌ها نفر نهایی برای حضور در مسابقه‌های جهانی را انتخاب کنند. به همین جهت مسابقه‌ها در سطح بسیار بالایی برگزار شد و این امر همچنین باعث شد تعداد مسابقه‌ها بیشتر از حد معمول یک تورنمنت باشد.

وی با اشاره به اینکه در مسابقه‌های انتخابی تیم ملی به دلیل دوری چندین ماهه از مسابقه‌ها شرایط خوبی نداشته است، گفت: سال گذشته در مسابقه‌های جهانی ازبکستان با این که مدال برنز گرفتم اما کشتی‌های خوبی نگرفتم و پس از آن اولین مسابقه من حضور در رقابت‌های انتخابی تیم ملی بود که متاسفانه در شرایط خوبی به سر نمی‌بردم و نتوانستم آن طور که باید عملکرد خوبی را از خود نشان دهم اما با حضور در اردوهای تیم ملی شرایطم به مرور بهتر شد و خدا را شکر در این تورنمنت با عملکرد خوبی که داشتم، توانستم مربیان تیم ملی را نیز خوشحال کنم و آن‌ها هم از عملکردم ابراز رضایت کردند.

رضایی درباره حضور در مسابقه‌های جهانی 2015 نیز گفت: ان‌شاءالله پس از یک استراحت کوتاه تمرین‌های خود را دوباره با جدیت بیشتر آغاز خواهم کرد تا در فاصله 40 روز مانده به مسابقه‌ها، به شرایط ایده‌آل بدنی برسم. البته از لحاظ آمادگی در وضعیت خوبی هستم اما باید در تکنیک و تاکتیک بیشتر کار کنم.

فرنگی‌کار وزن 98 کیلوگرم تیم ملی با بیان اینکه هدفش کسب مدال طلا در مسابقه‌های جهانی است، خاطرنشان کرد: به دنبال این هستم بار دیگر پرچم مقدس کشورم را به اهتزاز دربیاورم و با کسب سهمیه المپیک نیز بار دیگر در رقابت‌های المپیک 2016 به دومین مدال طلا دست یابم.

وی افزود: تنها 11 ماه تا رقابت‌های المپیک وقت داریم که زمان بسیار کمی است. کارنامه ورزشی هر ورزشکاری با موفقیت در المپیک درخشان می‌شود. من نیز بر همین اساس از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنم تا بار دیگر مدال طلای این رقابت‌های معتبر را به دست آورم.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی