برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۲۵۸۴
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۰
"این شایعات به خاطر اقبال عمومی به احمدی‌نژاد است." عبدالرضا داوری بابیان این مطلب در مورد خروج سعیدلو از کشور گفت: اگر رفته باشد هم بسیار طبیعی است.
"این شایعات به خاطر اقبال عمومی به احمدی‌نژاد است." عبدالرضا داوری بابیان این مطلب در مورد خروج سعیدلو از کشور گفت: اگر رفته باشد هم بسیار طبیعی است.

دو سال از اتمام کار دولت‌های احمدی‌نژاد گذشته است اما حرف‌وحدیث‌های آن تمامی ندارد. تخلفات گسترده در دولت‌های نهم و دهم سبب شده است که افکار عمومی آماده افشاگری‌های بیشتر در خصوص ابعاد تازه تخلفات مالی و اداری باشد. تاکنون دو نفر از معاونان او - محمدرضا رحیمی و حمید بقایی – راهی اوین شده‌اند و هرروز شایعات تازه‌ای در مورد دیگران طرح می‌شود. یک روز شایعه دستگیری ملک زاد و روز دیگر مشایی. اکنون هم اخباری مبنی بر خروج سعیدلو از کشور منتشرشده است.

بنا به گفته برخی رسانه ها روز پنج‌شنبه مورخ اول مردادماه ۱۳۹۴ علی سعیدلو معاون اجرایی محمود احمدی‌نژاد در دولت نهم از ایران خارج‌شده است. در این گزارش ادعا شده است که او به همراه همسر خود به ترکیه رفته و اتفاقاً در زمان حضور خود در فرودگاه ترکیه نیز حالت روحی مناسبی نداشته است.

انتشار این خبر موجب تقویت این گمانه‌زنی است که تنگ شدن حلقه بازداشت نزدیکان احمدی‌نژاد، هواداران و مسئولان دولت او را به تکاپو انداخته است.

گفتنی است که در روزهای اخیر شایعه‌ای بازداشت اسفندیار رحیم مشایی نیز مطرح و تکذیب شد. هواداران احمدی‌نژاد ضمن تکذیب این خبر عکسی را منتشر کردند که نشان می‌داد رحیم مشایی عصر روز جمعه در گلزار شهدای مسجد جامع کرد روستای کتالم رامسر بوده است.

اما غلامحسین اسماعیلی رییس دادگستری کل استان تهران در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما در این خصوص گفت «معمولاً اطلاع‌رسانی درباره این اخبار از طریق سخنگوی قوه قضائیه صورت می‌گیرد اما من تا آنجا که اطلاع دارم این خبر صحت ندارد».

رئيس دادگاه كيفري يك استان تهران نیز در همین رابطه گفته بود «پرونده‌اي از رحيم مشایي و حميدرضا بقايي به دادگاه ارجاع نشده است». بااین‌حال اسفندیار رحیم مشایی هیچ واکنشی نسبت به این شایعات نداشته است و کماکان به سکوت خود ادامه می‌دهد.

اگرچه مسئله بازداشت مشایی تکذیب شده و صحت خبر خروج از کشور سعیدلو یا دلیل سفر او مشخص نیست اما روشن است که در ادامه بازداشت‌های نزدیک رییس‌جمهور پیشین، افکار عمومی نسبت به ابعاد پنهان تخلفات دولت‌های نهم و دهم نگران هستند و از همین رو هر از چند گاهی چنین شایعاتی به گوش می‌رسد.

در همین حال هواداران احمدی‌نژاد خونسردی خود را حفظ کرده و نگاه خوش‌بینانه‌تری دارند. آنها معتقد هستند که طرح این شایعات در واکنش به استقبال جامعه از احمدی‌نژاد است!

عبدالرضا داوری از چهره‌های نزدیک به احمدی‌نژاد در این خصوص گفت: در مورد آقای سعیدلو مسئله خاصی مطرح نیست که به آن واکنش نشان دهیم.

وی در خصوص خبر منتشرشده مبنی بر سفر سعیدلو به ترکیه گفت: اینکه افرادی مثل آقای سعیدلو به خارج از کشور رفت‌وآمد داشته باشند و یا فعالیت‌های اقتصادی در حوزه‌های صادرات و واردات داشته باشند امری طبیعی است.

داوری افزود: سعیدلو یک شهروند ایرانی است که می‌تواند به هر دلیلی به خارج از کشور سفرکرده و بازگردد لذا مسئله خاصی وجود ندارد.

وی ضمن ابراز بی‌اطلاعی در خصوص صحت این خبر، گفت: من با ایشان ارتباط ندارم و نمی‌دانم که سفر رفته‌اند یا خیر اما همین‌که از کشور خارج‌شده باشند نشان می‌دهد که پرونده‌ای نداشته و ممنوع‌الخروج نبوده‌اند.

این فعال سیاسی در رابطه با شایعات مطرح‌شده در خصوص رحیم مشایی نیز گفت: در مورد آقای مشایی هم شایعاتی طرح‌شده بود که تکذیب کردیم.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا آقای مشایی خودشان در مواقع طرح این شایعات واکنشی نشان نمی‌دهند و مشخصاً اعلام نمی‌کنند که مسئله چیست؟ گفت: دلیلی برای این کار نیست.

داوری همچنین علت رواج این شایعات را مقابله با اقبال عمومی به احمدی‌نژاد دانست و در پاسخ به اینکه آیا دستگیری‌ها و برملا شدن تخلفات چهره‌های نزدیک به احمدی‌نژاد در این مسئله نقش داشته است؟ گفت: خیر، هرکدام از این مسائل باید به‌طور جداگانه بررسی شود و سیر خود را طی کند.

وی افزود: مسئله رحیمی تمام‌شده و حکم صادرشده است. پرونده آقای بقایی نیز باید سیر خود را داشته باشد. مسئله دیگری هم وجود ندارد و اگر باشد باید از سوی دستگاه قضایی اعلام شود.

وی تأکید کرد: شایعه‌سازی برخی سایت‌های بدسابقه نباید عامل ترویج این حرف‌ها بشود.
منبع: فرارو
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی