برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۲۴۱۵
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۴
در فرهنگ ما هنوز جا نیفتاده که پول برای رفاه و آسایش است اما نباید زندگی حرفه ای یک بازیکن را تحت الشعاع قرار بدهد. اتفاقاً قراردادهای میلیاردی و بعضاً ناحق و پرداخت پول های کلان به بازیکنانی که حق شان کمتر از این بود، باعث شد تا انگیزه های بازیکنان از بین برود و فوتبال، ستاره ها وپدیده هایش را از دست بدهد.
خبرایرانی: در فرهنگ ما هنوز جا نیفتاده که پول برای رفاه و آسایش است اما نباید زندگی حرفه ای یک بازیکن را تحت الشعاع قرار بدهد. اتفاقاً قراردادهای میلیاردی و بعضاً ناحق و پرداخت پول های کلان به بازیکنانی که حق شان کمتر از این بود، باعث شد تا انگیزه های بازیکنان از بین برود و فوتبال، ستاره ها وپدیده هایش را از دست بدهد.

اینکه باشگاه ها در حال حاضر به وعده های خود در قبال بازیکنان عمل نمی کنند، ممکن است حرف درستی باشد، اما این مسئله بیشتر مربوط به شرایط اقتصادی کشور است. در غیر این صورت اگر پول باشد ، مدیران غیر فوتبالی و ناآشنا با این ورزش استاد خرج کردن آن در راه اشتباه هستند!همین پول های بی حساب و کتاب، فوتبال ایران را خراب کرده است.

رضا حقیقی و قاسم دهنوی، این دو بازیکن اشتراکات زیادی با هم دارند. هر دو بازیکن در دوره کارلوس کی روش به تیم ملی دعوت شده اند. هر دو نفر در خط هافبک بازی می کنند و هم حقیقی و هم دهنوی سابقه حضور در پرسپولیس را دارند.


یکی دیگر از نقاط مشترک این دو بازیکن، استراتژی آنها در فصل نقل و انتقالات است که باعث شده آنها به جحای آنکه هر سال پیشرفت کنند ، پسرفت داشته باشند. پول درزندگی هر فوتبالیست – و هر انسانی- اهمیت زیادی دارد اما برای حقیقی و دهنوی مسائل مالی مهم ترین ودر اصل تنهاترین دلیل برای انتخاب تیم هایشان است. از حقیقی شروع می کنیم. او که به عشق پیراهن پرسپولیس از فجرسپاسی راهی تهران شد وهزینه میلیاردی روی دست قرمزها گذاشت، خیلی زود با قرمزها به اختلاف خورد و هر بار یک موضوع را بهانه کرد تا از پرسپولیس برود. آخر سر هم مشخص شد او که عاشق هواداران پرسپولیس بوده، به خاطر پول در این تیم نمانده!

حقیقی به مشهد رفت تا برا ی پدیده بازی کند. او در پدیده هم با مسئولان تیم سر مسائل مالی به مشکل خورد و در شرایطی که مدعی شده بود حاضر است امسال در پدیده بماند ورایگان برای این تیم بازی کند، سر از سیاه جامگان در آورد و با شاگردان رسول خطیبی تمرین کرد. حقیقی البته بعد از چند روز قید حضور در این تیم را هم زد و به خاطر اختلاف مالی اش با این تیم با ملوان انزلی به توافق اولیه رسید و وقتی که از صبای قم پیشنهاد مالی آنها بیشتر از ملوان باشد، به قم می رود که همین طور هم شد!

قاسم دهنوی هم که دیگر نیازی به معرفی ندارد. او بازیکنی است که در فصل نقل و انتقالات با تیم الف به توافق می رسد، درتمرینات تیم ب شرکت می کند و نهایتاً با تیم ج قرارداد امضا می کند! او طی این سال تیم های مختلفی را در هفته آخر قال گذاشته وخر قال گذاشته بو سراغ سر سراغ تیمی رفته که پیشنهاد مالی اش از بقیه بهتر بوده است. دهنوی که پارسال زیاد در ترکیب ذوب آهن به میدان نرفت، امسال هنوز تیم جدیدش را انتخاب نکرده ومنتظر است ببیند کدام تیم پول بیشتری به او می دهد تا سراغ آن برود.

به این دو بازیکن باید کریم انصاری فرد را هم اضافه کرد. می گویند سر گردانی های کریم تقصیر برادرش است که برای گرفتن قراردادهای بهتر و بالاتر کریم را از پیشرفت و موفقیت باز داشته است. انصاری فرد که روزگاری شاهزاده فوتبال ایران نامیده می شد، حالا بازیکنی است که هنوز تکلیف تیم جدیدش مشخص نشده . اوهمیشه در انتخاب تیم هایش مردد است و عادت دارد با راهنمایی های برادرش با چند تیم همزمان مذاکره کند تا خدای نکرده چند میلیون تومان سرش کلاه نرود!
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی