برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۱۴۸۸
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۱
کاربران یک مجله معتبر آمریکایی، شهر تاریخی «کیوتو»ی ژاپن را به عنوان بهترین شهر جهان انتخاب کردند.
کاربران مجله تخصصی سفر و سرگرمی (Travel Leisure) آمریکا، برای دومین سال متوالی، شهر کیوتوی ژاپن را به عنوان برترین شهر جهان انتخاب کردند.

این مجله هر ساله در گزارشی، لیست 10 شهر برتر جهان را براساس معیارهایی مانند فرهنگ، غذا، مردم و مکان های دیدنی، منتشر می کند.

خبرگزاری کیودو گزارش داد شهر کیوتو، برای بیش از هزار سال پایتخت ژاپن و اقامتگاه خاندان امپراطوری این کشور بوده است که در سال های اخیر، توجه گردشگران بی شماری را به خود جلب کرده است.

کابران این مجله آمریکایی، شهر کیوتو را یک تجربه حقیقی از ژاپن دانستند چرا که همه چیز از تاریخ این کشور و غذاهای آن را در خود جای داده است. شهر کیوتو همچنین شمار زیادی معبد و مکان مقدس نیز دارد.

قرار است در مراسم رسمی که 23 جولای (مرداد ماه) در شهر نیویورک آمریکا برگزار می شود، عنوان برترین شهر جهان به مقامات کیوتو اهدا شود.

آمارهای دولتی نشان می دهد، شمار گردشگران خارجی شهر کیوتو در سال 2014، به 55.64 میلیون نفر رسیده است که در نوع خود بی سابقه است.

کیودو گزارش داد این مسئله همزمان با افزایش شمار گردشگران خارجی به ژاپن صورت گرفته است.

بنابراین گزارش، کاهش ارزش ین (واحد پول رسمی ژاپن)، تسهیل مراحل اخذ ویزا و افزایش شمار بازارهای آزاد از جمله دلایل رشد تعداد گردشگران خارجی است.

کیوتو، یکی از بزرگ ترین شهرهای ژاپن با جمعیتی حدود یک و نیم میلیون نفر است. این شهر در گذشته پایتخت ژاپن نیز بوده است.
منبع: ایرنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی