برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۱۴۳۷
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۵
رئیس اداره پارک‌های ملی خجیر و سرخه‌حصار از دستگیری شکارچی غیرمجاز در پارک ملی خجیر و کشف دو توله گرگ در اطراف تهران خبر داد.
رئیس اداره پارک‌های ملی خجیر و سرخه‌حصار از دستگیری شکارچی غیرمجاز در پارک ملی خجیر و کشف دو توله گرگ در اطراف تهران خبر داد.

امام‌علی یگان‌زاده اظهار داشت: با دریافت گزارش مردمی مبنی بر حضور شکارچی در پارک ملی خجیر، مأموران یگان حفاظت محیط زیست پارک‌های ملی خجیر و سرخه حصار بلافاصله به محل اعزام شده و به جست وجو پرداختند.

وی با اشاره به اینکه مأموران پس از گذشت چند ساعت، متوجه خودروی پژوی مشکوکی شدند که وارد پارک ملی خجیر شده است، افزود: راننده این خودرو متوجه حضور یکی از مأموران شده و سریعاً اقدام به فرار کرد که هنگام خروج از گیت ورودی پارک توسط مأموران دستگیر و خودروی وی نیز توقیف شد.

رئیس اداره پارک‌های ملی خجیر و سرخه‌حصار تصریح کرد: مأموران اجرایی در بازرسی از این خودروی توقیف شده، ۴۰ عدد فشنگ پنج تیر روسی و همچنین یک برگ جواز حمل سلاح مربوط به اسلحه برنو کشف و ضبط کردند.

یگان‌زاده ادامه داد: طبق اظهارات متهم در حین بازجویی، وی مالک این خودرو نبوده و شب گذشته به‌وسیله همان خودروی توقیف شده، مالک اصلی خودرو را به‌همراه دو نفر دیگر به قصد شکار به‌همراه یک قبضه اسلحه در پارک ملی خجیر پیاده کرده است.

وی با بیان اینکه این متهم در ادامه اقرار می‌کند که قصد مراجعه به همان محلی را داشته که همراهان خود را شب گذشته پیاده کرده تا آن‌ها را از منطقه خارج کند، تصریح کرد: مأموران بلافاصله به محل معرفی شده توسط متهم مراجعه می‌کنند که متوجه آثاری در کنار جاده به‌عنوان علامت نیز می‌شوند؛ اما متأسفانه متخلفان با استفاده از تاریکی شب متواری می‌شوند.

رئیس اداره پارک‌های ملی خجیر و سرخه‌حصار ادامه داد: فردای آن روز مالک اصلی خودرو به اداره پارک‌های ملی خجیر و سرخه‌حصار مراجعه کرده که به همراه راننده خودرو با تشکیل پرونده حقوقی برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

یگان‌زاده خاطرنشان کرد: هویت متهمان دیگر که متواری شدند نیز توسط هم‌دستانش مشخص شده و در حال پیگیری است.

وی همچنین به کشف دو قلاده توله گرگ در اطراف تهران اشاره کرد و افزود: طی تماس تلفنی یکی از شهروندان مبنی بر وجود دو قلاده توله گرگ سرگردان در اطراف روستای مسگرآباد تهران، بلافاصله مأموران یگان حفاظت محیط زیست پارک‌های ملی خجیر و سرخه‌حصار به محل اعزام شدند.

رئیس اداره پارک‌های ملی خجیر و سرخه‌حصار اضافه کرد: مأموران این توله‌ها را پس از تحویل برای تیمار به اداره پارک‌های ملی خجیر و سرخه حصار منتقل کردند و با هماهنگی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان تهران، این توله‌ها به کلنیک دامپزشکی پارک طبیعت پردیسان منتقل شدند.
منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: