برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۱۳۵۵
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۳
سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه این سفر نشانه عزم جدی ارتقای همکاری‌هاست، گفت: ایران و آژانس با دست‌یابی به تفاهم در مورد جدول موضوعات و زمان‌بندی همکاری مشترک گام مهمی در مسیر حل موضوعات باقی‌مانده برداشتند.
بهروز کمالوندی سخنگو و معاون بین‌الملل رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان در پایان سفر یک روزه هیات کارشناسی آژانس بین المللی انرژی اتمی به کشورمان به تفاهم های انجام شده در سفر اخیر «یوکا آمانو» مدیرکل آژانس به تهران و تاکید دو طرف بر سرعت دادن به روند همکاری مشترک برای حل و فصل مسایل باقیمانده اشاره کرد.

کمالوندی گفت: ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با دستیابی به تفاهم اصولی در مورد جدول موضوعات و زمانبندی همکاری مشترک گام مهمی در مسیر حل و فصل موضوعات باقیمانده برداشتند.

وی افزود: سفر این هیات به تهران در فاصله چند روز پس از سفر آمانو نشانه عزم جدی طرف‌ها برای ارتقاء اثر بخش همکاریهاست.

کمالوندی جلسات کارشناسی مشترک را که از اوایل صبح دوشنبه تا ساعات پایانی شب ادامه داشت سازنده، صریح و همراه با درک مشترک و رو به جلو بیان کرد.

وی گفت: تفاهم حاصل از مذاکرات انجام شده در سفر هیات کارشناسی آژانس به کشورمان که درچارچوب منافع ملی و ملاحظات امنیتی منطبق بر خطوط قرمز نظام است تعامل فنی میان ایران و آژانس را تسهیل خواهد کرد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما با ابراز امیدواری به تداوم مسیر سازنده پیش رو آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای تداوم همکاری مشترک با آژانس در چارچوب مقررات عمومی این نهاد بین‌المللی اعلام کرد.

هیات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که بامداد یکشنبه برای شرکت در جلسات مشترک با کارشناسان کشورمان وارد تهران شده بود بامداد امروز (سه‌شنبه) کشورمان را ترک کرد.
منبع: فارس
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: