برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۰۹۲۳
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۷
پادشاه و ملکه اسپانیا در نخستین سفر رسمی خود به قاره آمریکا از زمان رسیدن به سلطنت، سفر سه روزه‌ای به کشور مکزیک انجام دادند.
پادشاه و ملکه اسپانیا در نخستین سفر رسمی خود به قاره آمریکا از زمان رسیدن به سلطنت، سفر سه روزه‌ای به کشور مکزیک انجام دادند.

روز دوشنبه پادشاه فلیپه ششم به همراه همسرش، ملکه لتیزیا وارد شهر مکزیکوسیتی، پایتخت مکزیک شدند و انریکه پنا نیتو، رئیس جمهوری مکزیک از آنها استقبال کرد. همچنین به منظور استقبال از زوج سلطنتی اسپانیا رژه نظامی و تشریفات شلیک گلوله توپ برگزار شد.

پادشاه فلیپه ششم گفت: در این سفر مسائل مشترک میان 170 میلیون مکزیکی و اسپانیایی و پتانسیل زیادی که میان دو کشور وجود دارد مطرح خواهند شد.

این سفر در حالی انجام شد که رئیس جمهوری مکزیک روز جمعه یک عمل جراحی مهم را انجام داده بود و روز یکشنبه از بیمارستان مرخص شد.

پس از تشریفات نظامی، زوج سلطنتی اسپانیا به عنوان مهمانان ویژه شهر مکزیکو سیتی، به دیدار میگوئل آنخل مانکرا، شهردار پایتخت مکزیک رفتند.

ماه سپتامبر گذشته پادشاه فلیپه ششم به شهر وراکروز در شرق مکزیک سفر کرد تا در اجلاس ایبرو - آمریکایی در این شهر شرکت کند اما سفر اخیر وی به مکزیک نخستین سفر رسمی او به قاره آمریکا از زمان رسیدن به تاج و تخت در ژوئن 2014 است.

وی قرار است امروز(سه شنبه) در سنای مکزیک سخنرانی کند و فردا به همراه ملکه اسپانیا به منظور دیداری فرهنگی به ایالت زاکاتکاس در شمال مکزیک خواهند رفت.
منبع: ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: