برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۰۸۵۸
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۴
به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، اینکه اعلام می شود شهر جدید پرند پایتخت اداری کشور می شود، گمانه زنی رسانه ها است و این موضوع صحت ندارد.
ایلنا: پیروز حناچی‌با اشاره به تغییر نظر یکی از اعضای شورای شهر تهران که مخالف صدور پایان کار و موافق تخریب هتل اسپیناس شهرک غرب تهران بود و بعدا برای جلوگیری از تخریب این هتل وساطت کرده بود، گفت: این عضو شورای شهر کم لطفی داشت و من هیچ تماسی با ایشان نگرفتم، بلکه او با من تماس گرفت و چند سؤال کرد و من هم پاسخ دادم.

حناچی افزود: اگر متولیان ساخت هتل اسپیناس سعادت آباد تهران تخلفی داشته اند، تکلیف آنها مشخص است و باید طبق قانون براساس نظر کمیسیون ماده 100 عمل شود، اگرچه کمیسیون ماده پنج موضوع قانون شورای عالی شهرسازی و معماری براساس قانون و با هدف افزایش زیرساخت های صنعت گردشگری، سختگیری کمتری در قبال هتل سازی نسبت به ساخت برج های مسکونی دارد.

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری در پاسخ به پرسشی در خصوص شهرهای نامزد پایتختی، گفت: هیچ شهری نامزد پایتخت شدن نیست؛ بلکه مجلس پس از استدلال های فراوان نهایتا نظر دولت مبنی بر بررسی کارشناسی این موضوع را پذیرفت و به همین دلیل کمیته بررسی انتقال پایتخت با دبیری وزارت راه و شهرسازی تشکیل شد.

حناچی یادآور شد: در این کمیته آسیب شناسی مشکلات تهران و ساماندهی آنها به عنوان موضوع اصلی مطرح خواهد شد و اگر مشکلات فعلی تهران ساماندهی نشود، انتقال پایتخت اداری از تهران آخرین گزینه خواهد بود.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، اینکه اعلام می شود شهر جدید پرند پایتخت اداری کشور می شود، گمانه زنی رسانه ها است و این موضوع صحت ندارد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: