برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۰۶۷۴
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۶
امروز در فاصله فقط 35 روز تا شروع فصل جديد ليگ پانزدهم چشم انداز و شكل و شمايل فصل پيش را آنقدر تيره نشان نمي دهد كه سه فصل گذشته نشان مي داد.
خبرایرانی: در حالی که اما يك بار ديگر ابهام و عدم اطمينان بر عمليات پرسپوليسي ها حكم مي راند. برانكو به تصميم مديراني كه خود دايما عوض مي شوند ابقا شده و او مجبور است ابتدا تكليف افراد ماندگار در تيم را مشخص سازد و سپس بر اساس آنچه دارد اقدام به يارگيري كند. جذب افراد زيادي در اخبار و گزارش ها به برانكو منتسب شده اما برخي فقط در حد يك گمانه زني و احتمال هستند و معلوم نيست باشگاه چه ميزان سرمايه از وزارت ورزش خواهد گرفت تا آن را صرف خريدهاي تازه كند.

تصور موجود و فرض منطقي اين است كه وزارت ورزش منصوبين جديدش در پرسپوليس – به سركردگي علي اكبر طاهري سرپرست جديد باشگاه- را در اين اقدامات حمايت مالي كند ولي معمولا تصورات يك چيز است و حقايق امر و آنچه فراروي باشگاه هاي پرسپوليس و استقلال قرار دارد، چيزي متفاوت.

اگر در گذشته محمد رويانيان سرمايه زيادي داشت تا صرف خريدهاي دلخواهش كند و علي دايي اختيارات كامل براي جذب بازيكناني كه خودش محق مي انگارد، برانكو مجبور است با كلكسيوني از مشكلات دست و پنجه نرم كند و اقتدار چنداني ندارد. جذب احتمالي رامين رضائيان كه شايد گلزن ترين و بهترين پيستون راست فعلي فوتبال ايران باشد، سرخ ها را حتي از بابك حاتمي كه در نيم فصل سال گذشته از سايپا آمد ( و همانقدر بد بود كه خوب بود!) بي نياز خواهد كرد اما اگر شايعات مربوط به سيد مهدي رحمتي را ناديده بگيريم، پرسپوليسي ها تا اين لحظه براي حل مشكل دروازه باني خود كه يكي از بزرگترين معضلات آنها است، اقدامي مهم و بزرگ نكرده اند و حتي در انديشه حفظ سوشا مكاني هستند.

مدافع وسط جديد مورد نظرشان كه همان سيد جلال حسيني بازيكن سابق شان است، جوان تر از محسن بنگر 35 ساله نيست. در خط مياني به جاي اضافه كردن يك محمد نوري و آوردن بازيكني در اندازه هاي فرناندو گابريل به قصد پربارتر كردن تيم و افزايش توان بازيسازي در اين خط مقدمات انتقال همين هافبك كليدي ايراني به يك تيم تازه وارد ليگ برتر قطر گذاشته شده و هافبك برزيلي تا مرز شكايت از سرخ ها به فيفا پيش رفته است.

حالا كه صحبت از شكايت شده ، بد نيست بدانيد سيل شكايت به سوي پرسپوليس زياد شده است. شكايت هاي متوالي بازيكنان خارجي حالا در مرحله اي قرار گرفته كه پرسپوليس را به شدت تهديد مي كند. بدهي 155 هزار دلاري نسبت به ممدوتال و ولاتكو، پرسپوليس را در آستانه كسر امتيازات براي شروع فصل جديد قرار داده است. اين در حالي است كه همچنان پرونده هاي زيادي از سرخپوشان همچون پرونده تياگو، ماركو ، ژوزه و دستيارانش و .... در فيفا عليه پرسپوليس موجود است. پرونده ژوزه در فيفا يكي از قطورترين پرونده هاي شكايت تاريخ فيفا است كه پرسپوليس هم براي دفاعيات خود يك پرونده 150 برگي ارائه كرده است.

نمي دانيم در آينده چه اتفاقي براي پرسپوليس رخ مي دهد اما حتي اگر برنامه اي براي خصوصي سازي وجود داشته باشد، نبايد يك باشگاه بدهكار و گرفتار را به اشخاص حقيقي سپرد. شكايت خارجي ها به فيفا متاسفانه اعتبار پرسپوليس را از بين مي برد و باعث مي شود تا اين باشگاه به لحاظ مالي بيشتر متضرر شود. آقايان پرسپوليسي ! در خريدهاي خارجي خود دقت كنيد،‌وقتي پول نداريد، سراع بازيكن خارجي هم نرويد. بهتر نيست؟
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: