برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۰۴۵۷
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۶
آمریکا که تا پیش از این می‌گفت مذاکرات هسته‌ای با ایران تمدید نمی‌شود تغییر موضع داد و از احتمال تمدید خبر داد.
جام نیوز: آمریکا که تا پیش از این می‌گفت مذاکرات هسته‌ای با ایران تمدید نمی‌شود تغییر موضع داد و از احتمال تمدید خبر داد.

 سخنگوی کاخ سفید در جمع خبرنگاران حاضر شد که بگوید امکان تمدید مذاکرات هسته‌ای با ایران وجود دارد.

"جاش ارنست" سخنگوی کاخ سفید در سخنانی که خبرگزاری رویترز آن را منتشر کرد، با اشاره به سه روز اضافه‌ای که مذاکره‌کنندگان ایران و قدرت‌های جهانی در لوزان سوییس برای رسیدن به چارچوب توافق نهایی گذراندند، گفته است که این کار در صورت نیاز تکرار خواهد شد.

به نوشته سایت آمریکایی رادیو فردا (RADIOFARDA) آمریکا پیش از این می‌گفت که به دنبال تمدید مذاکرات هسته‌‎ای با ایران پس از مهلت 10 تیرماه نیست.

همزمان با کاخ سفید، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه و عباس عراقچی، معاون این وزارتخانه که هدایت گفت‌وگوهای هسته‌ای با قدرت‌های جهانی را بر عهده دارند، نیز احتمال «چند روز» تمدید مذاکرات در صورت لزوم را مطرح کردند.

سایت صدای آمریکا (VOA) که متعلق به وزارت خارجه این کشور است هم نوشت: در حالی که حساسیت گفتگوهای هسته‌ای جاری بین قدرت‌های جهانی و ایران به منظور رسیدن به توافق نهایی بر سر برنامه هسته‌ای ایران با نزدیک شدن به مهلت تعیین شده برای این گفتگوها بیشتر می‌شود و برخی اختلافات همچنان باقی مانده است، کاخ سفید آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که احتمال دارد ضرب الاجل مذاکرات تغییر کند.

آخرین دور این گفتگوها از روز چهارشنبه هفته گذشته، 27 خرداد ماه، در وین پایتخت اتریش آغاز شد. با توجه به مدت کوتاه باقی مانده تا ضرب الاجل تعیین شده، و باقی ماندن برخی اختلافات، انتظار می‌رود طولانی‌ترین دور مذاکرات پس از تفاهم سیاسی فروردین ماه در لوزان باشد.

جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روزانه خود گفت مهلت تعیین شده پایان ژوئن تا به الان به قوت خود باقی است، اما احتمال دارد در صورت لزوم کمی به تاخیر بیافتد و بر اساس توافق اولیه ژنو در صورت لزوم برای رسیدن به توافق، سه روز به مهلت مقرر اضافه شود.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی