برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۰۴۳۲
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۳
وزیرخارجه :اگر اراده سیاسی برای پذیرش واقعیتها وجود داشته باشد امکان خوبی برای پایان دادن به این مذاکرات وجود خواهد داشت.
به گزارش هشت صبح، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدارهای دوجانبه و چندجانبه با همتایان اروپایی خود در لوکزامبورگ گفت: ما چند دور گفتگو داشتیم که یک دور با هر یک از وزیران خارجه و یک دور با حضور همه نمایندگان ارشد ۱+۵ بوده است.

 وی با بیان اینکه در این دیدارها درباره نحوه تسریع گفتگوها در چند روز دشوار پیش رو گفتگو کردیم، افزود: ما توافق کردیم به تهیه پیش نویس در سطح روسا ادامه دهیم و در صورت لزوم برای کمک به روند گفتگوها وزرای خارجه هم در جمع مذاکرات حاضر خواهند شد.

به گزارش مهر، وزیر خارجه کشورمان با اشاره به اینکه چند روز آینده بسیار دشوار خواهد بود گفت: من نمی دانم چند روز برای پایان دادن به این(مذاکرات) زمان لازم است. همه تعهد سیاسی دارند تا به سمت جلو پیش بروند اما همانطور که بارها گفته ام اگر اراده سیاسی برای پذیرش واقعیت ها و حرکت به سمت جلو براساس آنچه که در لوزان موافقت کرده ایم، وجود داشته باشد امکان خوبی برای پایان دادن به این مذاکرات تا مهلت تعیین شده یا چند روز پس از آن وجود خواهد داشت.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: