برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۸۰۲۴
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۶
ساختمان لادن این روزها به یکی از معروفترین ساختمان های کشور تبدیل شده است. ساختمانی که محمود احمدی نژاد و یاران نزدیکش به آنجا اسباب کشی کرده و این اواخر همزمان با جلسات هیات دولت، جلساتی با حضور وزیران سابق در این ساختمان برگزار می کنند. درباره حاشیه های این ساختمان احمدی نژاد تا کنون سکوت کرده است اما گفته می شود او قرار است به زودی در یک نشست خبری به تمام حواشی بعد از پایان ریاست جمهوری اش پاسخ دهد
محمود احمدی نژاد اگر چه در آخرین روزهای ریاست جمهوری اش گفته بود که از پاستور به نارمک اسباب کشی خواهد کرد اما این اسباب کشی  بیشتر جنبه نمادین داشت و مقصد اصلی اش ساختمانی در خیابان شیخ بهایی ونک بود. ساختمانی که این روزها دفتر ملاقات ها و جلسات رسمی احمدی نژاد شده است و بنا به روحیه حاشیه آفرینی او؛ در محور توجهات قرار گرفته است. استقرار او در این ساختمان نشان می داد که او قصد داشت محلی را برای تجمع یاران و حلقه نزدیکانش داشته باشد تا شاید نهایتا به ساختمان مرکزی دانشگاه ایرانیان هم تبدیل شود.


مورد استفاده ساختمان لادن
برای اولین بار نام ساختمان لادن در شهریور ماه سال 91 و در جریان میزبانی ایران از اجلاس عدم تعهد به گوش خورد.  در آن زمان این ساختمان به محل استقرار علی سعیدلو معاون بین الملل رئیس جمهور تبدیل شده بود تا امور این اجلاس را رتق و فتق کند. یک سال قبل تر از این موضوع البته تشکیل معاونت بین الملل در نهاد ریاست جمهوری محل حرف و حدیث قرار گرفته و به رئیس جمهور ایراد گرفته شده بود که با چنین دستگاه دیپلماسی عریض و طویلی، تشکیل معاونت بین الملل در نهاد ریاست جمهوری معنایی جز موازی کاری نمی تواند داشته باشد. ساختمان شیک لادن در اختیار سعیدلو قرار گرفت اما عملا بعد از برگزاری اجلاس عدم تعهد کمترین استفاده ای از این ساختمان شد تا آنکه در ماجرای خروج هدایای ریاست جمهوری در روزهای پایانی دولت بار دیگر نام این ساختمان به گوش خورد.در آن زمان گفته شد که تمام هدایایی که روسای جمهوری از مقامات سایر کشورها گرفته اند یکشبه بار کامیون شده و به ساختمانی در ونک منتقل شده است.


ساکنان لادن
بعد از آنکه در روزهای پایانی ریاست جمهوری احمدی نژاد خبر تشکیل دفتر رییس جمهور سابق به بیرون درز کرد، ذهن ها به این سمت رفت که احمدی نژاد قصد دارد در همان مجموعه پاستور ساختمانی را برای خود در نظر بگیرد. اما از همان زمانی که لادن به علی سعیدلو سپرده شده بود گویا یاران احمدی نژاد فکر دفتر رئیس جمهور سابق را هم کرده بودند که بلافاصله از پاستور نه به نارمک که به ونک نقل مکان کردند. محمود احمدی نژاد  در روز تحلیف حسن روحانی، دیدارهایی را در این ساختمان ترتیب داد و به بهانه انجام این دیدارهای خارجی از حضور در مجلس صرف نظر کرد. جلسات سیاسی احمدی نژاد در این ساختمان باعث شد تا در جریان یکی از جلسات علنی مجلس، یکی از نمایندگان از روحانی درخواست کند که این ساختمان را تعطیل کند. واکنش مجلسی ها به جلسات احمدی نژاد در این ساختمان آن زمانی شدت گرفت که همزمان با جلسات هیات دلت در پاستور، جلسه ای هیات دولت سابق در ساختمان لادن برگزار شد. حسین سبحانی نیا عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به برگزاری جلسات هیأت دولت سابق در ساختمان لادن، گفت: تشکیل جلسه در ساختمان لادن که متعلق به اموال دولت است، جزء برای امور انجام ضروری کشور جایز نیست و منع شرعی دارد.
عوض حیدرپور نماینده شهرضا هم در این باره تصریح کرد: اگر ساختمانی برای این جلسات در نظر گرفته شده است باید با مجوز دولت فعلی باشد و علی القاعده دولت یازدهم اجازه ای به این افراد برای تشکیل جلسه در دفتر رییس جمهور سابق نداده است.


ما شرکت نمی کنیم و با آمریکا در حال جنگیم
با وجود تشکیل جلسات نزدیکان احمدی نژاد در ساختمان لادن اما برخی وزیران و معاونان دولت می گویند که در این جلسات حضور پیدا نمی کنند.
سید محمد حسینی وزیر ارشاد دولت احمدی نژاد در پاسخ به این سئوال که آیا در جلسات ساختمان لادن که با حضور احمدی نژاد برگزار می شود شرکت می کنید ، گفت: من تنها در یکی دو جلسه آن شرکت کردم و بیشتر جنبه دید و بازدید میان وزیران دولت سابق بود. وی با بیان اینکه من از جزئیات بیشتر این جلسات خبر ندارم گفت: در جلسات بعدی از من دعوت نشده است.

"


محمدرضا میرتاج الدینی معاون احمدی نژاد هم در پاسخ به پرسش مشابهی در مورد جلسات ساختمان لادن گفته است: این سوال را باید از آنانی که مسئولش هستند بپرسید چرا که اگر قرار باشد خبری شود، رسانه‌ای می‌شود. محمود احمدی نژاد نیز در حاشیه مراسم ختم مادر سردار قاسم سلیمانی در واکنش به سوالی درباره ساختمان لادن سکوت کرده و گفته که این موضوعات مهم نیست و ما با آمریکا در حال جنگ هستیم.

لادن را پس می گیرند
روز گذشته خبر رسید که دولت جدید رای به انحلال معاونت بین الملل ریاست جمهوری داده است. اما گفته می شود ساختمانی که قبلا برای این معاونت در نظر گرفته شده بود قرار است به وزارت دادگستری واگذار شود تا تا پورمحمدی، وزیر کشور سابق دولت احمدی‌نژاد و وزیر دادگستری دولت روحانی در آن مستقر شود. روزی که احمدی نژاد به دانشگاه علم وصنعت بازگشت در واکنش به سوالی درباره انتقال 16 میلیارد تومان از حساب ریاست جمهوری به حساب دانشگاهی که قصد دارد راه اندازی کند گفته بود به زودی به این سوالات پاسخ خواهد داد. او در پاسخ به سوالاتی درباره لادن و جلسات این ساختمان سکوت کرده است. اما شنیده شده است او قصد دارد به زودی در یک نشست خبری به تمام این سوالات پاسخ دهد. درباره زمان این نشست چیزی اعلام نشده است اما بعید بنا به روحیه حاشیه سازی احمدی نژاد بعید به نظر نمی رسد او این نشست را در ساختمان لادن برگزار کند

منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: